Kezdőlap Fogyasztóvédelem Közös akció az élelmiszerbiztonság erősítése és az élelmiszerhamisítás elleni küzdelemben
No menu items!

Közös akció az élelmiszerbiztonság erősítése és az élelmiszerhamisítás elleni küzdelemben

Th G képe a Pixabay -en.

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) a Nemzeti Adó- és Vámhivatallal (NAV) együttműködve részt vett a nemzetközi OPSON műveletben, amelyet az INTERPOL és az EUROPOL szervezett az élelmiszerhamisítás elleni küzdelem jegyében; az ellenőrzés során több mint 100 jogsértést tártak fel – közölte közleményében az NKFH.

A műveletben a különböző országok vámhatóságai és élelmiszerbiztonsági szakemberei működnek együtt a fogyasztók védelme érdekében. A cél az élelmiszerlánc biztonságának növelése, a hamisított vagy nem megfelelő minőségű élelmiszerek felkutatása és a forgalomból kivonása, valamint az európai és nemzeti jogszabályok betartásának ellenőrzése volt- ismertette az NKFH.

Az OPSON keretében végzett vizsgálatok különös figyelmet fordítottak az élelmiszerbiztonsági és fogyasztóvédelmi előírások betartására. Kiemelték, hogy az élelmiszerhamisítás nem csupán gazdasági károkat okoz, hanem komoly egészségügyi kockázatot is jelenthet a fogyasztók számára. A hamisított vagy nem megfelelően jelölt termékek megtéveszthetik a vásárlókat, illetve allergiás reakciókat, akár súlyos egészségügyi problémákat is okozhatnak.

A művelet keretében az NKFH munkatársai három ellenőrzött egységben összesen 113 terméktétel vizsgálatát végezték el. Több mint 100 jogsértést tártak fel, 26 tételt lejárt minőségmegőrzési idő miatt azonnali hatállyal kivontak a forgalomból, míg 87 tételnél különböző jelölési hiányosságokat azonosítottak, így ezen termékek forgalmazását további feltételekhez kötötték. A feltárt jogsértések nyomán a bírságok kiszabása folyamatban van – tették hozzá.

A közlemény idézte Német-Weingartner Lillát, az NKFH elnökét, aki elmondta: “az NKFH és a NAV közös fellépése hozzájárul a magyar piac tisztaságának megőrzéséhez, valamint a fogyasztók jogainak és egészségének védelméhez. Az OPSON művelet során szerzett tapasztalatokat a jövőbeni ellenőrzések során is hasznosítani fogjuk, és továbbra is kiemelten kezeljük az élelmiszerbiztonsági jogszabályok betartatását.”

A hatóságok felhívják a figyelmet arra, hogy a fogyasztók is jelentős szerepet játszanak az élelmiszerbiztonság fenntartásában. Érdemes figyelni a termékek csomagolásán található információkat, a minőségmegőrzési időt, valamint a jelölések pontosságát. Amennyiben bármilyen szabálytalanságot vagy gyanús terméket észlelnek, azt érdemes jelenteni az illetékes hatóságok felé.

Az NKFH a jövőben is rendszeresen végez célzott ellenőrzéseket, hogy visszaszorítsa az élelmiszerhamisítást és biztosítsa a magyar fogyasztók egészségét és biztonságát – írta az NKFH.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

KSH: Legyen erősebb az adatszolgáltatói fegyelem! 

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a jövőben még nagyobb hangsúlyt fektet az adatszolgáltatói fegyelem erősítésére, és közigazgatási eljárást kezdeményez azokkal a cégekkel szemben, amelyek nem tesznek eleget válaszadási kötelezettségüknek - közölte a hivatal. 

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Danubius Hotels vezér: a helyi értékekre, az egyediségre és a megújulásra építünk

Kovács Balázs a Danubius Zrt. vezérigazgatója Az egyediségre, a helyi...

KSH: az ipari termelői árak 0,7 százalékkal mérséklődtek

2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták az egy évvel korábbit. A belföldi értékesítés árai 3,9, az exportértékesítésé 8,3 százalékkal felülmúlták az előző év májusi értékeit.
Hirdetés

Hírek

Nagy közúti forgalomra figyelmeztetnek július 4-én, 5-én és 6-án  Zágráb városában és környékén

Zágráb nagyobb forgalomra számít a közelgő zenei rendezvény miatt – alternatív útvonalakat javasolnak a gördülékeny közlekedés érdekében.

Diákhitel Központ: marad a kamatstop

Továbbra is kamatstoppal védi a kormány a 2024. december 31-ig megkötött diákhitel-szerződéseket, így a tavaly év végéig felvett szabad felhasználású diákhitelekre 2025 második félévében is 7,99 százalékos kamatszint vonatkozik.

Okosmérők segítik a zöld átállást az MVM-nél

Az MVM Démász és az MVM Émász sikeresen pályázott az "Okosmérés elterjesztése" felhívásra, a támogatott projekttel 2025 júniusig összesen 89 103 darab okosmérőt telepítettek az ellátási területükön.

Lesznek még nádtetős házak? Visszatérhet a magyar vidék kedvence

Újra feltűnhetnek a klasszikus nádtetős épületek a magyar vidéken, miután a tradicionális építőanyag egy forradalmi technológiával párosítva már biztonságosan alkalmazható. Évtizedeken át a rendkívüli tűzveszély jelentette a legnagyobb visszatartó erőt a nádtetők felhasználásában.

Kevesebb a macera, egyszerűbb a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazása

2025. június 21-től egyszerűbbé vált a 14 év alatti gyermekek díjmentes utazásának igazolása a MÁV-csoport járatain

Késnek az MVM Next elszámoló számlái – Informatikai átállás az oka

Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.

Nyitnak a porták – Közelebb kerülnek egymáshoz a termelők és a fogyasztók

A rövid ellátási lánc megerősítésével közelebb kell hozni egymáshoz a termelőket és a fogyasztókat, hogy az élelmiszer előállító kistermelők versenyképesebbek lehessenek

A Magyar Termék védjegy a cégeknek közösséget, a vevőknek megbízható minőséget ad

 A kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködések képessé teszik a vállalkozásokat arra, hogy leküzdjék az időről időre megjelenő gazdasági és egyéb kihívásokat.
Hirdetés

Gazdaság

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.

4,5 milliárd forint gyermektartásdíjat előlegezett meg az állam az elmúlt években

Az elmúlt három évben több mint 20 ezer gyermek részére összesen 4,5 milliárd forint értékben előlegezte meg az állam azokat a tartásdíjakat, amelyeket a különélő szülő nem fizetett meg