Hirdetés
Kezdőlap Budapest Megváltoztatta az iskolakezdés a budapesti albérletárakat?
No menu items!

Megváltoztatta az iskolakezdés a budapesti albérletárakat?

Az albérleteknek mindig borsos áruk volt, főleg Budapesten. A koronavírus azonban lejjebb nyomta a főváros méregdrága bérleti díjait. Az ingatlannet.hu statisztikai adatai szerint ez az árcsökkenés tartósnak bizonyult mindaddig, amíg el nem kezdődött a 2021/2021-es tanév.

Nem megfizethetetlenek a budapesti albérletek

 A felköltözési időszakban az egyetemekhez közeli kerületekben 3000 Ft/m2 feletti volt az átlag bérleti díj. Az olcsóbbnak számító VII. és VIII. kerületekben egy 30 m2 alapterületű garzonlakást havi 90 ezer forintért kínáltak kiadásra. A már kicsit drágább kategóriás V. – VI. kerületekben pedig egy ugyanekkora alapterületű garzon átlag 110-120 ezer forintos havi bérleti díjjal került hirdetésre  az ingatlannet.hu kínálatában.

Úgy tűnik idén örülhetnek az egyetemisták, hiszen az iskolakezdésre nem szálltak el annyira az árak. Ez elsősorban a pandémiás időszak miatt kibővült kínálatnak köszönhető. A diákok és sok munkavállaló visszaköltözött a szülői házba, a lakástulajdonosok kénytelenek voltak tartósan csökkenteni az áraikat. További jó hír a keresleti oldalnak, hogy a bérbeadási árat egy kis alkudozással még tovább lehet csökkenteni.

Olcsóbbak lehetnek még az albérletek?

2020 januáruja és 2021 augusztusa között rég nem látott áresés ment végbe a fővárosi albérletpiacon. Az V., VI. és VIII. kerületekben kiadó lakások átlagára 10-20 százalékkal csökkent. A VII. kerületben pedig – túlzás nélkül – árzuhanásról beszélhetünk, amelynek mértéke 30 százalék volt.

Az év hátralevő részében már kevésbé számíthatnak a bérlők alacsonyabb bérleti díjakra. A nyári időszakban több kerületben is újra drágulni kezdtek a kiadásra szánt lakások. Persze vannak olyan kerületek is, ahol kisebb mértékben folytatódik az áresés, összességében azonban itt is már csak stagnálást lehet inkább érzékelni.

Hamarosan megváltozhatnak a preferenciák

Az elmúlt 30 év távlatában idén élhettük át a legmelegebb nyarunkat, és nem kizárt, hogy jövőre megdől az idei rekord. A klímaváltozással együtt új trend jelenhet meg, ami mind az ingatlanpiacot, mind az albérletpiacot érintheti.

Azok, akik az otthonukban ‘mellőzni kívánják’ a forróságot, jobban preferálhatják majd a keleti tájolást szemben a déli tájolással. A déli fekvéssel megáldott ingatlanokba ugyanis több fény jut, így melegebbek is. Bár ezidáig a vásárlók és a bérlők többsége is a napsütés mellett tette le a voksát, meglehet, hogy 2022-ben már a keleti fekvésű, hűvösebb ingatlanok dominálnak.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.