Hirdetés
Kezdőlap Menedzser-Kihívások Távirati Stílusban - Kisgergely Dániel a pandémiáról
No menu items!

Távirati Stílusban – Kisgergely Dániel a pandémiáról

Kisgergely Dániel

Rovatunkban – akár a  mindennapi közérzetünket, életünket befolyásoló – üzleti-, munkahelyi kihívások megoldásáról kérdezzük a vezető menedzsereket, akiktől rövid, néhány mondatos, őszinte választ remélünk, “távirati stílusban” a  megoldásaikról és annak indíttatásairól.

Ezúttal Kisgergely Dániel a Fressnapf-Hungária Kft. ügyvezető igazgatója  válaszolt.

” Miként reagáltak, milyen változásokat hajtottak végre a tavaszi covid-válság és a karantén idején?”

o   Áruházak: a megnövekedett kereslet kiszolgálásának érdekében csökkentettük az áruházi dolgozóink terhelését – ideiglenesen eltöröltünk olyan rutinokat, melyek nem direkt módon kapcsolódnak az értékesítéshez.

o   Központi iroda: fokozatosan átálltunk a havi 2 nap home office-ról, heti kettőre, de ez is csak azokra a kollégákra volt érvényes, akiket az irodához jobban köt a munkakörük. A többieknek a hét 5 napjára kiterjesztettük az otthoni munkavégzést. Nekik csak akkor kellett bejönniük, ha a felettesük ezt kifejezetten kérte.

o   Üzletmenet: elindítottuk webshopunkat.

o   Kommunikáció: az akciós ajánlatokat háttérbe szorítottuk, hogy a vásárlók tájékoztatására tudjunk koncentrálni. A nyitva tartási idők változása és egyéb szabályozások (pl. nyugdíjas ablak) folyamatos, intenzív tájékoztatást tettek szükségessé.

o   Védekezés: a nemzetközi példák alapján (a csoport egyes országai előttünk jártak a vírus terjedésében, pl. olaszok) a lehető leghamarabb a lehető leghatékonyabb áruházi védekezésre álltunk rá (plexi falak, kézhigiéniai, maszkok..)

” Mit tart a legnagyobb kihívásnak a karantén második hullámában? “

o   A frontvonalban érzelmileg valószínűleg egyre nehezebb kezelni a helyzetet. Nincs erre kutatásunk, panaszaink sincsenek egyelőre, de egy elhúzódó második hullám esetén valószínűleg szembe kell néznünk azzal, hogy a bizonytalanság, a dolgozók környezetében lévő fertőzöttek miatti logisztikai és érzelmi problémák megterhelik a kollégáinkat. Miután nálunk nyílt és aktív a kommunikáció erről időben értesülni fogunk és segítséget nyújtunk.

  Üzletileg nincs problémánk, sőt. Mióta a webshopunkat is elindítottuk még könnyebben ki tudjuk szolgálni vásárlóinkat.

” Mennyire tartják hosszútávon is fenntarthatónak a home office és a távmunka megoldást. “

o   A home office nagyon nagy siker a szervezetünkben. Sokan napi 2 órát takarítanak meg a bejárás kapcsán. Ez óriási könnyebbség. Egyelőre egyetlen panasz sem érkezett vezető kollégáimtól a home office hatékonyságára. Azok, akik nem tudnak otthon dolgozni a környezeti sajátoságaik miatt bejárnak az irodába, így mindenki megtalálhatja a megfelelő megoldást.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Ingyen dolgozott, most elképzelhetetlenül nagy fizetést kaphat a Tesla vezér

A Tesla arra kéri a befektetőket, hogy hagyják jóvá Elon Musk 56 milliárd dolláros (!) bércsomagját.

Jó hír a légi utazóknak: nagyot nő a Ryanair flottája a nyáron

A Ryanair tovább bővíti flottáját azzal, hogy 40 új Boeing repülőgép leszállítására számít július közepéig

Oroszország a fejlett országoknál jobban növekedhet 2024-ben

A Reuters múlt havi közvélemény-kutatása szerint az orosz központi bank várhatóan 16%-on tartja irányadó kamatát a következő, április 26-i kamatmeghatározó ülésén. A Reuters által megkérdezett elemzők 2024 végére 12,5%-on várják a kamatlábakat

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.
Hirdetés

Hírek

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.