Kezdőlap Cégvilág Németország. Jogi képtelenség a Huawei kizárása az 5G-tenderekből
No menu items!

Németország. Jogi képtelenség a Huawei kizárása az 5G-tenderekből

A német kormány mindenképpen el kívánja kerülni, hogy a kínai Huawei Technologies berendezései nélkül kelljen kiépíteni a következő generációs mobil távközlési hálózatot Németországban – számolt be a Reuters hírügynökség a Handelsblatt német lap értesülésére hivatkozva. 

A Handelsblatt értesülése szerint Helge Braun, a kancellári hivatal minisztere a szerdai rendes kormányülést követően abban állapodott meg a külügyi, belügyi, gazdasági, pénzügyi és infrastrukturális tárcák vezetőivel, hogy igyekeznek elkerülni a Huawei kizárását a távközlési hálózatfejlesztési tenderekből.

A Reuters hírügynökség német kormányzati körökből származó információi szerint a miniszterek megbeszélésükön megvitatták az 5G mobilhálózati rendszerek biztonságának kérdéseit és éles vita zajlott le közöttük a Huawei szerepét illetően.

A Bloomberg hírügynökség egy névtelenséget kérő kormányzati illetékes tájékoztatása alapján készült beszámolója szerint a miniszterek megbeszélésükön egyetértettek abban, hogy jogi képtelenség lenne bármely beszállítót kipécézni és név szerint kizárni kormányzati tenderekből. Peter Altmaier gazdasági miniszter annak a véleményének adott hangot, hogy a német kormány fejlesztési projektjeiben nem lenne ajánlatos vállalatokat célba venni, hanem minden pályázóra érvényes technológiai feltételeket kell lefektetni.

Az 5G mobilhálózati rendszerek biztonságát garantáló technológiai feltételek összeállításával a belügyminisztériumot bízták meg. A fejlesztésben érintett többi minisztérium véleményezése után a technológiai feltételek katalógusa heteken belül elkészülhet és márciusban sor kerülhet az 5G hálózatfejlesztési tender kiírására – írja a Bloomberg hírügynökség.

“Bármelyik cég is kerüljön ki győztesen a tenderből, garanciát kell tudnia adni arra, hogy berendezései megfelelnek a biztonsági feltételeknek” – szögezte le Peter Altmaier gazdasági miniszter az MTI jelentése szerint.

Mint korábban beszámoltunk róla, jelen állás szerint az olasz kormány sem zár ki kínai cégeket – köztük a Huaweit – az országban zajló távközlési hálózatfejlesztési tenderekből.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jöhetnek újra az árstopok? Ha kell, beavatkoznak

"Ha kell, a családok érdekében azonnal beavatkozunk!" - fogalmazott a közösségi oldalán Nagy Márton.

NAV – Őrizzük meg az adóigazolásokat!

Az igazolásokat nem kell beküldeni a NAV-hoz, de az elévülési idő végéig meg kell őrizni - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

Kis tigrisek nagy ugrása 2  –   Útimorzsák Malajziából

Miután a repülőgép leszállt Malajzia fővárosának, Kuala Lumpurnak a...

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Hírek

Gyengült a forint hétfő reggel

Az euró 1,0315 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0326 dollár után.

Devizapiac – Erősödött kissé péntek reggelre a forint

Erősödött kissé a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggelre az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

A KSH publikálja leggyorsabban a külkereskedelmi termékforgalom adatait

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kiemelt stratégiai célja az adatközlések gyorsítása, a piacra kerülési idő, az adminisztratív terhek csökkentése, illetve a relevancia, a hatékonyság, az időszerűség a felhasználói elégedettség növelése érdekében. A KSH folyamatosan monitorozza a piacra kerülés gyorsításának lehetőségeit.

Erősödött csütörtökön a forint

Erősödött a forint csütörtökön a főbb devizákkal szemben a...

Erősödött a forint szerda reggel

Erősödött a forint árfolyama szerda reggelre.

Gyengült a forint szerda reggel

Az euró 1,0425 euróról 1,0416 euróra gyengült.

Alig változott hétfő reggelre a forint árfolyama

Hétfő reggeli jegyzésén a forint erősebben áll az egy héttel korábbi kezdésnél, 0,2 százalékkal az euró, 0,8 százalékkal a dollár és 0,4 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült péntek reggelre a forint

Péntek reggeli jegyzésén a forint erősebben áll a hétfői kezdésnél mindhárom devizával szemben, 0,5 százalékkal az euró, 0,2 százalékkal a dollár és 0,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gazdaság

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet

Megvan az új PMÁP kamat, kezdődhet a nagy állampapírcsata

Az idei PMÁP-lejáratokról és kamatfizetésekről már tavaly megkezdték az egyeztetést az ügyfelekkel, hogy fel tudjanak készülni, mi legyen a pénzükkel, amikor érkeznek a kifizetések.