Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Az IPOSZ kedvezményeket kér a kisiparosoknak is
No menu items!

Az IPOSZ kedvezményeket kér a kisiparosoknak is

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) az kéri a kormánytól, hogy a kisiparosokra, főleg a lakossági szolgáltatásban dolgozó kisvállalkozókra is terjesszék ki a gazdaság- és munkahelyvédelmi intézkedéseket – mondta a szövetség elnöke.

Németh László kifejtette, a szakmai ipartestületektől érkezett jelzések alapján úgy látják, hogy a koronavírus-járvány miatt nehéz helyzetbe kerülnek a lakossági szolgálatást nyújtó kisvállalkozók, mivel drasztikusan visszaesik megrendelésük.

Németh László

Az IPOSZ a miniszterelnöknek küldött levelében azt kérte, hogy a más ágazatokban bevezetett közteherviselési könnyítést terjesszék ki az iparosokra is. Az iparos vállalkozások jó része a kisadózó vállalkozások tételes adója (kata) szerint adózik, hasonlóan a taxisokhoz, ahol az átalányadó-fizetési kötelezettséget június 30-ig elengedik – hívta fel a figyelmet.

Az IPOSZ elnöke beszámolt arról, hogy a szövetség a nehéz időszakban információval segíti tagságát a járványhelyzettel összefüggésben. Például bővítik az ingyenes jogpont szolgáltatást, hogy minél több munkaadó és munkavállaló kapjon jogi tanácsot a kialakult helyzetben alkalmazható szabályokról.

Németh László elmondta azt is, hogy a szövetség szakmai anyagokat juttat el a vállalkozókhoz arról, hogy egy adott szakmában milyen stratégiát készítsenek maguknak a további működésükhöz, valamint arról is, hogy a lakossági szolgáltatást nyújtók – például a csőtörést elhárító vízvezetékszerelők – hogyan kerülhetik el a fertőzést.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Német gazdasági döntéshozókkal tárgyalt Nagy Márton Németországban

Az egyeztetések középpontjában elsősorban a német gazdaság kilátásai és versenyképessége, valamint az autóipar, különös tekintettel az elektromos autógyártás jövője állt.

A kormány erősíti Magyarország gazdasági szuverenitását

Az iparági kiállítás segíti a kapcsolatépítést, azon csaknem hatvan cég fog bemutatkozni.

Félmillió felett a Határtalanul programban részt vevő diákok száma

A mostani tanévben közel kétezer pályázat érkezett, és azért, hogy minden diákcsoport el tudjon jutni kirándulásra, a rendelkezésre álló keretet 1,8 milliárd forintra egészítették ki.

Mivel magyarázható a munkaerőpiaci átrendeződés?

A szakember hangsúlyozta, hogy a feszes munkaerőpiac miatt a hazai gazdaságnak várhatóan hosszú távon is szüksége lesz vendégmunkásokra.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.