Kezdőlap Világgazdaság Bank of England: újabb élénkítő lépések jönnek
No menu items!

Bank of England: újabb élénkítő lépések jönnek

A Bank of England készen áll újabb gazdaságélénkítő intézkedésekre, mivel a brit gazdaság korántsem keveredett ki a koronavírus-válságból – mondta a brit jegybank kormányzója.

Andrew Bailey nyilatkozatának előzményeként a brit statisztikai hivatal (ONS) közölte, hogy áprilisban az előző havi szinthez mérve példátlan ütemben, 20,4 százalékkal – az eddig mért legnagyobb egyhavi visszaesés tízszeresével – zuhant a brit hazai össztermék (GDP) a koronavírus-járvány átszűrődő reálgazdasági hatásai miatt.

Andrew Bailey

Az összeomlásszerű GDP-adatot kommentálva Bailey azt mondta, hogy jóllehet drámai számokról van szó, a jegybank nincs meglepve, mivel jórészt ilyen mértékű visszaesést várt a járvány megfékezését célzó korlátozások március végi elrendelése után.

A Bank of England kormányzója hozzátette: a magas frekvenciájú reálgazdasági adatokból az tűnik ki, hogy a brit gazdaságba az áprilisi összeomlás óta már kezd visszatérni az élet. “Ez az életre kelés fokozatos, de látjuk az erre utaló jeleket, a dolgok kezdenek beindulni” – fogalmazott a brit jegybank vezetője.

Hozzátette ugyanakkor: az igazán nagy kérdés az, hogy milyen mértékű hosszú távú kár keletkezik a brit gazdaságban, és a Bank of England nagyon figyel erre, mivel az ilyen típusú, hosszasan fennmaradó gazdasági károsodás vezet tartós, sőt végleges munkahelyveszteségekhez.

Bailey kijelentette, hogy jóllehet a Bank of England eddig is hatalmas mértékű monetáris lépéseket tett a gazdaság támogatására,

készen áll további ilyen lépésekre, mivel a brit gazdaság még korántsem keveredett ki a koronavírus-válságból.

A jegybanki kormányzó nem bocsátkozott részletekbe a várható újabb intézkedésekről, de a londoni elemzői közösség egybehangzó előrejelzései szerint a Bank of England monetáris tanácsa várhatóan már jövő heti kamatdöntő ülésén a mennyiségi enyhítésre fordítható keret további emeléséről dönt.

Az egyik tekintélyes londoni pénzügyi-gazdasági elemzőműhely, az Oxford Economics várakozása az, hogy a monetáris testület június 18-án a mennyiségi enyhítési keret 100 milliárd fontos megemelését jelenti be.

A ház londoni elemzőinek előrejelzése szerint a monetáris tanács ezúttal egyhangú döntést hoz erről, jóllehet májusban a testület kilenc tagja közül csak ketten szavaztak a mennyiségi enyhítési keret 100 milliárd fontos emelésére.

Rezsicsökkentés a cégautóhasználatban. NAV, a GDPR, ESG, NAIH megfelelés a gyakorlatban. A hagyományos, a hibrid és az elektromos autók erőssége és gyengéje? Ezt is megtudhatja AzÜzlet hagyományos Cégautó és flotttakonferenciáján.

2023 május 30. Airport Hotel Budapest **** superior

További információ és jelentkezés »»

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Szép kártya last minute

Szinte már csak óráik vannak a SZÉP-kártyásoknak arra, hogy...

Rezsicsökkentési tippek otthonra, a német szakminisztériumtól

A német Szövetségi Gazdasági és Éghajlatvédelmi Minisztérium közzé tette...

Mégsem tarolnak a villanyautók? Itt az e-autók alternatívája, a szintetikus e-benzin

Az európai autózás korábban elrendeltnek tekintett jövőképét nagyban átalakíthatja, hogy 2035-től az Európai Unióban mégsem csak elektromos hajtású személyautókat lehet majd forgalomba hozni. A hagyományos, belső égésű autók is piacra kerülhetnek, ha abban klímasemleges üzemanyagot használnak. Dr. Zöldy Máté, a (BME) Innovatív Járműtechnológiák Kutatócsoportjának vezetője ezzel kapcsolatban kifejtette: a technológia alapja már rendelkezésre áll, de a végleges e-benzin 5-8 év múlva várható.

SPAR-főnök: júniustól lassul az árdrágulás, a kötelező akciózás a gyártókkal összefogva lenne jó

Miközben a SPAR kiemelt feladatának tartja, hogy a hivatalos inflációs szint alatt tartsa az árait, arra is hangsúlyt fektet, hogy a fogyasztók számára transzparenssé tegye: kereskedelmi cégként ők nem okozói, hanem az elszenvedői az elmúlt időszak elszabadult árnövekedésének – fejti ki Heiszler Gabriella, a SPAR Magyarország Kereskedelmi Kft. elnök-ügyvezető igazgatója.

Hírek

Külföldi kézben lévő, hazai biogázüzemet vásárol fel a Mol

A Mol megállapodást kötött a BayWa AG-vel a Szarvasi Biogázüzem megvásárlásáról. A hulladékfeldolgozó létesítmény szerves hulladékot használ villamos energia és hő előállítására, kapcsolt energiatermeléssel, körülbelül 4 megawatt elektromos csúcskapacitással - közölte a Mol.

Drágultak az üzemanyagok: ezek az árak a hosszú hétvégére

Ma tovább emelkedtek a hazai üzemanyagárak: a benzin bruttó 8 forinttal, a gázolaj pedig bruttó 4 forinttal drágult.

Idén jobban fizet a diákmunka

Az eddig meghirdetett nyári diákmunkákra a mezőgazdaságban átlagosan 1400 forintos órabért kínálnak, gyártási, logisztikai, vendéglátási és kereskedelmi feladatok ellátása során 1600-1750 forint az órabér, üzleti kiszolgáló központokban, call centerekben vagy IT-területen pedig 2000 forint felett lehet keresni - derült ki az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet felméréséből.

Az ementáli sajtot nem hagyják kisajátítani

A svájci sajtgyártók azt szeretnék, ha az Emmentaler (magyarul ementáli) nevet kizárólag az ő sajtkülönlegességükre használnák. Az uniós bíróság most elutasította ezt a kérelmet.

Véleményezte a 2024-es büdzsé tervezetét a Költségvetési Tanács

A Költségvetési Tanácsnak (KT) a Magyarország 2024-es központi költségvetéséről szóló törvényjavaslat tervezetének hitelességére és végrehajthatóságára nézve nincsenek alapvető ellenvetései - közölte a tanács.

Felfüggesztik a kamionstopot éjszakára a pünkösdi hétvégén

Felfüggesztik a kamionstopot éjszakára a pünkösdi hétvégén - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium.

Újabb drágulás jön, péntek előtt érdemes tankolni

Péntektől tovább emelkednek a hazai üzemanyagárak: a benzin esetében a változás mértéke bruttó 8 forint, a gázolaj ára pedig bruttó 4 forinttal emelkedik.

A tatai Platán Gourmet nyerte el az Év étterme díjat

A tatai Platán Gourmet nyerte el a magyar gasztronómia egyik legrangosabb elismeréseként számon tartott Audi - Dining Guide Év étterme díjat.

Gazdaság

Szép kártya last minute

Szinte már csak óráik vannak a SZÉP-kártyásoknak arra, hogy május végéig elköltsék az október közepéig megkapott pénzüket, különben elvész a kedvezményük, és júniustól már...

MNB: számos kihívással néz szembe a betétbiztosítási rendszer

Az európai betétbiztosítási rendszer a nemzetközi válságok mellett számos szabályozási kihívással is szembenéz - mondta Kandrács Csaba, a jegybank alelnöke az Európai Betétbiztosítók Fórumának (European Forum of Deposit Insurers, EFDI) budapesti nemzetközi konferenciáját megnyitó beszédében.

MNB: romlott a nemzetközi pénzügyi környezet, de a magyar bankrendszer stabil

Nemzetközi szinten romlott a pénzügyi környezet az amerikai bankcsődök miatt, ugyanakkor Magyarországon a bankrendszer sokkellenálló képessége erős, a pénzintézetek helyzete stabil - mondta Dancsik Bálint, a Magyar Nemzeti Bank főosztályvezetője a jegybank legfrissebb Pénzügyi stabilitási jelentését ismertetve.

Diákhitel: négy banknál lesz elérhető a kedvezményes számlacsomag

A Diákhitel Központ által a pénzintézetek számára meghirdetett nyílt pályázaton hat jelentkezőből négy pénzintézettel, az Erste-, Gránit-, MBH- és az OTP Bankkal megkötötték a megállapodást, amely rendkívül kedvezményes számlacsomagokat nyújt az ügyfeleknek.