Kezdőlap Címkék Oxford Economics

Oxford Economics

Nemzetközi tanácsadó: Budapest turizmusa duplázhatna

Nemzetközi példákat követve, megfontolandó lenne új szabadidős létesítmények és élmények fejlesztése is Budapesten

Csúcson a brit gazdaság aktivitása

Hét hónapja nem mért csúcson kezdték az évet a brit gazdaság aktivitási mérőszámai.

Londoni elemzők: megingathatatlan a dollár világgazdasági dominanciája

Londoni pénzügyi elemzők egybehangzó véleménye szerint a globalizáció megtorpanása és a dollár elsődleges globális tartalékvaluta-szerepének gyengítését célzó törekvések ellenére az amerikai fizetőeszköz a belátható jövőben megőrzi domináns világkereskedelmi súlyát.

Londoni elemzők: nem a globális recesszió a legvalószínűbb forgatókönyv

Londoni pénzügyi elemzők szerint a globális bankszektorban tapasztalt legutóbbi felfordulás elindíthatja olyan események láncreakcióját, amelyek recesszióba sodorhatják a világgazdaságot, de nem ez a legvalószínűbb előrejelzési forgatókönyv.

Jövő télen sem lesz gond a gázzal?

Londoni iparági elemzők szerint Európában a következő télen sem lesz súlyos földgázellátási fennakadás, ha sikerül tartani az eddig elért fogyasztáscsökkentést.

Jövőre valószínűleg csökken a világkereskedelmi forgalom

Londoni pénzügyi elemzők legfrissebb előrejelzése szerint várhatóan csökken 2023-ban a világkereskedelmi áruforgalom értéke, elsősorban az amerikai és az európai import valószínűsíthető visszaesése miatt. Az egyik...

Egyre borúlátóbb az üzleti szektor, különösen Európában

Egyre borúlátóbban ítélik meg a  globális vállalati szektor szereplői a világgazdasági kilátásokat, és különösen Európában komor a hangulat - áll az egyik legtekintélyesebb londoni pénzügyi-gazdasági elemzőház, az Oxford Economics negyedik negyedévi globális felmérésében.

Fitch: egyre több a leminősített pénzintézet

Gyorsult a globális pénzügyi szektor vállalatainak leminősítési folyamata az idei harmadik negyedévben, elsősorban a romló világgazdasági kondíciók miatt - áll a Fitch Ratings Londonban ismertetett friss negyedéves banki körképében.

Londoni elemzők: az IMF rontott globális előrejelzése is túl optimista

Londoni pénzügyi elemzők szerint a Nemzetközi Valutaalap  2023-ra szóló rontott globális növekedési előrejelzése is valószínűleg túl derűlátó.

A globális üzleti szektor nagy része recessziótól tart

A globális vállalati szektor szereplői most már csaknem feles esélyt látnak arra, hogy a világgazdaság recesszióba süllyed a következő egy évben - áll az Oxford Economics szeptemberi globális felmérésében.

Oxford Economics: az omikron markánsan rontotta az üzleti hangulatot

Jelentős mértékben rontotta a világgazdaság üzleti szektorának hangulatát a koronavírus omikron változatának felbukkanása - derül ki az egyik legtekintélyesebb londoni pénzügyi-gazdasági elemzőház, az Oxford Economics friss globális felméréséből.

Nagy-Britannia. Több évtizedes csúcson pörög a feldolgozóipar

Több mint negyedszázada nem mért csúcsra emelkedtek a brit feldolgozószektor aktivitásának mérőszámai. A gyáripari ágazat derűlátását mindenekelőtt a koronavírus elleni lendületes nagy-britanniai oltási kampány és a járvány megfékezését célzó korlátozások enyhítése táplálja.

Globális kilátások. Újabb hullámoktól tartanak a befektetők

Egy friss felmérés szerint a globális vállalati szektor zöme a korábbiaknál kedvezőbben ítéli meg a világgazdaság középtávú növekedési kilátásait, de a cégvezetők közül sokan tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány esetleges ismétlődő hullámai hátráltathatják a gazdasági kilábalást.

Londoni elemzők: a vakcina gazdasági bummot hozhat – és hiányt

A koronavírus elleni globális oltási kampány kiteljesedésével visszatérhet az élet a normális kerékvágásba, a világgazdaságban pedig több évtizede nem tapasztalt fellendülés kezdődhet - várják 2021-re londoni pénzügyi elemzők.

Huawei – 200 milliárd forint plusz a magyar GDP-hez

Az utóbbi öt évben folyamatosan nőtt a Huawei gazdasági hatása Magyarországon, tavaly a kínai vállalat az európai beszerzésekre fordított összeg hetedét költötte el itt - derült ki az Oxford Economics tanulmányából.

A befektetők ötöde elhúzódó stagnálástól tart

Javult a középtávú világgazdasági kilátások megítélése a globális intézményi befektetői közösségen belül, de egy friss felmérés szerint a korábbiaknál többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta válság után elhúzódó stagnálás következik.

Globális kilátások. Elkerülhető a W-alakú recesszió?

Londoni makrogazdasági elemzők szerint jövőre az eddig vártnál valamelyest lassabb lesz a világgazdaság kilábalása a koronavírus-járvány okozta recesszióból, de kettős mélypontú, W-alakú globális visszaesés továbbra sem valószínű.

Bank of England: újabb élénkítő lépések jönnek

A Bank of England készen áll újabb gazdaságélénkítő intézkedésekre, mivel a brit gazdaság korántsem keveredett ki a koronavírus-válságból - mondta a brit jegybank kormányzója.

A brit GDP 18 százalékkal zuhanhatott áprilisban

Londoni elemzői számítások szerint havi összevetésben 18 százalékkal zuhanhatott áprilisban a brit hazai össztermék (GDP) a koronavírus-járvány átszűrődő gazdasági hatásai miatt.

Recessziós kilátások. A befektetők fele U-alakú kilábalást vár

A globális intézményi befektetői közösségen belül egyre többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta világgazdasági recesszió átnyúlik 2021-re, és lassabb lesz a kilábalás - áll az Oxford Economics felmérésében.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.