Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde BÉT - Emelkedésre számítanak az elemzők
No menu items!

BÉT – Emelkedésre számítanak az elemzők

Emelkedésre számítanak az elemzők a Budapesti Értéktőzsdén a keddi tőzsdei kereskedésben.

Józsa Bence, az Equilor Befektetési Zrt. junior elemzője előrejelzésében kiemelte, hogy a koronavírus-járvány gyors terjedése és emiatt egyre romló gazdasági kilátások komoly pesszimista reakciót váltottak ki a tőzsdéken, ugyanakkor a kormányok és a jegybankok egyre aktívabb lépéseket tesznek, hogy fékezzék a járványt és annak recessziót generáló hatásait.

Az OTP árfolyama át tudta törni a 9000 forintos ellenállási szintet, a hétfői kereskedésben még alatta zárt, így kedden ismét ezzel az ellenállási szinttel küzdhet a jegyzés, támasz a 8200 forintos szinten található. Tovább emelkedhet a Mol jegyzése, miután az olaj árfolyama ismét felfele indult, 2000 forintnál található az ellenállás. A Richter árfolyamában 5200 forintnál található a támasz, és 6000 forintnál az ellenállási szint. A Magyar Telekom jegyzése napok óta oldalazást mutat, ebben nem  várható változás, a 340-360 forintos tartományban mozoghat a jegyzése.

Erősödhet a forint, a hétfői kereskedés során kisebb korrekció mutatkozott a forint árfolyamában, az euró-forint jegyzése visszatért a 350-es szint közelébe. Amennyiben kitart kedden a pozitív nemzetközi hangulat, akkor tovább erősödhet a forint és a 350-es szint alatt maradhat a jegyzés, fontos ellenállási szint 360 közelében húzódik – tette hozzá Józsa Bence.

Saját részvény vásárlásba kezd az Opus. A társaság megbízást adott legfeljebb 3 millió darab saját részvény vásárlására, melyet áprilistól kezdve három hónapon keresztül tervez lebonyolítani. A korábbi éves időszak forgalmi adatai alapján kalkulált napi kereskedés 10 százalékában maximalizálta a megszerezhető részvények arányát.

A CIB elemzése kiemelte, hogy a Fed újabb lépésekkel igyekszik biztosítani a piaci likviditást, megakadályozni a hitelezés lefagyását, és jelezte, még van muníciója, ha szükséges. A Fed-lépések a globális piacon a hangulatot hétfőn még nem, de kedden Ázsiában már javították. A napon belüli kilengések hétfőn kissé mérséklődtek, de az idegesség továbbra is megmaradt a piacon.

A hazai piacon a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntésére figyelnek a befektetők, a piac nem vár kamatváltoztatást, ugyanakkor kérdés, hogy a likviditási intézkedéseken túl lesznek-e újabb lépések.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 111,38 pontos, 0,36 százalékos csökkenéssel, 30 848,56 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 15,5 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott a pénteki záráshoz képest.

A Mol 29 forinttal, 1,57 százalékkal 1871 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 120 forinttal, 1,35 százalékkal 8985 forintra nőtt, forgalmuk 10,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom 8,50 forinttal, 2,43 százalékkal 341,50 forintra gyengült, forgalma 295,3 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 220 forinttal, 3,90 százalékkal 5420 forintra esett, a részvények forgalmuk 1,7 milliárd forintot ért el.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.