Hirdetés
Kezdőlap Hírek Brexit: újra lesz népszavazás? A brit szakszervezetek ismétlést akarnak
No menu items!

Brexit: újra lesz népszavazás? A brit szakszervezetek ismétlést akarnak

A három legnagyobb brit szakszervezet tagságának jelentős többsége támogatja az újabb népszavazás kiírását a kilépésről. A Unite tagságának 59 százaléka szeretne újabb népszavazást, 61 százalékuk pedig azt pártolná, ha Nagy-Britannia az EU tagja maradna.

A brit szakszervezetek minden erejükkel küzdeni fognak, hogy a választók népszavazáson nyilváníthassanak véleményt a brit EU-tagság megszűnésének (Brexit) feltételrendszeréről szóló majdani megállapodásról – mondta az országos szakszervezeti szövetség (TUC) vezetője.

Frances O’Grady a TUC éves kongresszusának nyitónapján a BBC televíziónak nyilatkozva kijelentette: a szövetség azt is szorgalmazza, hogy a brit kormány érje el az EU-val folyó tárgyalások meghosszabbítását, mivel fogy az idő, és “katasztrofális” hatása lenne, ha Nagy-Britannia megállapodás nélkül “zuhanna ki” az Európai Unióból.

Hozzátette: üzeni Theresa May miniszterelnöknek, hogy ha a TUC megítélése szerint nem születik olyan megállapodás az EU-val, amely a dolgozó emberek javát szolgálja, akkor a szövetség teljes erejével kampányolni fog egy olyan népszavazás kiírásáért, amelyen a választók kinyilváníthatják véleményüket a Brexit-megállapodásról.

Nagy-Britanniában 2016 nyarán tartottak népszavazást az EU-tagságról, és a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége a kilépésre voksolt.

Azóta egyre gyakoribbak a felhívások az újabb referendum kiírására, de a konzervatív párti brit kormány ettől mereven elzárkózik.

A The Observer című baloldali vasárnapi brit lap megbízásából elvégzett, a TUC-kongresszus elé időzített friss közvélemény-kutatás szerint ugyanakkor a TUC-t alkotó három legnagyobb brit szakszervezet tagságának jelentős többsége támogatja egy újabb népszavazás kiírását a kilépési megállapodásról.

A YouGov közvélemény-kutató cég által a szakszervezeti tagság körében, 2700 fős mintán elvégzett felmérés kimutatta, hogy a legnagyobb brit szakszervezet, a Unite tagságának 59 százaléka szeretne újabb népszavazást, 61 százalékuk pedig azt pártolná, ha Nagy-Britannia az EU tagja maradna.

A GMB szakszervezeten belül 56, illetve 55 százalék, a Unison szakszervezeti szövetség tagjai közül 66, illetve 61 százalék nyilatkozott ugyanígy.

A három nagy szakszervezet tagságának 55, 61, illetve 49 százaléka tart attól, hogy a Brexit után romlani fog az alkalmazottak életszínvonala Nagy-Britanniában.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Nagy, egy-másfél százalékos indexnyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Ágh Péter: a béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez

A béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Füzéren tartott útátadón.

Megjelentek az otthonfelújítási támogatás részletei, így lehet pályázni

A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta az új otthonfelújítási támogatás részleteit. A tervezett pályázati felhívás alapján az ismert alapfeltételek nem változtak, vannak azonban új előírások és kedvezmények is.

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.