Kezdőlap Címkék Orosz gazdaság

orosz gazdaság

Moszkva háborús adóval sarcolja a cégeket

A Kreml háborús adó kivetését tervezi az Oroszországban működő vállalatokra, mivel a háború és a szankciók ótiási lyukat ütöttek a költségvetésen.

Az orosz oligarcha szerint Oroszország jövőre csődbe mehet, ha nem lesz gazdaságpolitikai változás

Oleg Gyeripaszka orosz mágnás - aki régóta ismert a Kremlhez fűződő jó kapcsolatáról - az orosz gazdaságpolitika irányváltását sürgeti. Úgy véli, ellenkező esetben Oroszország 2024-ben csődbe megy.

Putyin szerint is csökken idén az orosz GDP

Mintegy 2,5 százalékkal csökken 2022 végére az orosz bruttó hazai termék (GDP), nem pedig 20 százalékkal, ahogy korábban többen jósolták - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a Stratégiai Fejlesztések és Nemzeti Projektek Tanácsának telekonferenciáján.

EBRD: az ukrán GDP harminc százalékkal, az orosz öttel zuhan az idén

Az ukrajnai háború ellenére az idén a korábban vártnál gyorsabb, jövőre azonban az eddig valószínűsítettnél számottevően lassabb gazdasági növekedés várható az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) tevékenységi területén. Az ukrán hazai össztermék 30 százalékkal, az orosz 5 százalékkal zuhan az idén - áll a pénzintézet felülvizsgált térségi előrejelzésében.

Tíz év recesszió vár az orosz gazdaságra?

Oroszország hosszabb és mélyebb gazdasági recesszióval nézhet szembe az amerikai és európai szankciók miatt, és veszélybe kerülhetnek azok az iparágak, amelyekre az ország gazdasága évek óta támaszkodik - közölte a Bloomberg hírügynökség az orosz kormány belső jelentésére hivatkozva, amelyet a Kommerszant orosz gazdasági lap idézett.

Az ukrajnai invázió négy évvel vetette vissza az orosz gazdaságot

Vlagyimir Putyin ukrajnai inváziója négy évvel vetette vissza az orosz gazdaságot a támadást követő első teljes negyedévben, és ezzel az egyik leghosszabb visszaesés útjára lépett.

Erősödött egy fontos gazdasági mutató Oroszországban

Az orosz szolgáltatóipari beszerzésimenedzser-index (BMI) 44,5 pontra erősödött áprilisban a márciusi 38,1 pontról, de még így is a zsugorodást jelző 50 pont alatt állt.

Gazdasági segélycsomaggal akarja megpörgetni belső piacát Oroszország

Oroszország több tízmilliárd dollár értékű gazdasági segélycsomagot állít össze, hogy enyhítse a nyugati szankciók csapását, és megvédje lakosságát Vlagyimir Putyin ukrajnai háborújának pénzügyi következményeitől.

S&P: Oroszországnak 10 évre lesz szüksége a gazdaság helyreállítására

Idén az orosz hazai össztermék (GDP) 11,1 százalékkal csökken az S&P Global Market Intelligence előrejelzése szerint. A hitelminősítő szakértői úgy vélik, hogy Oroszországnak 10 évre lesz szüksége ahhoz, hogy visszaállítsa a gazdaságát a 2021-es szintre.

S&P: mély recesszióba süllyed az idén Oroszország

A szigorú nemzetközi szankciók és a nyugati vállalkozásokkal kialakított kapcsolatok megszakadása az orosz gazdaság mély recessziójához vezet az idén - vélik az S&P Global Ratings nemzetközi hitelminősítő elemzői.

Londoni elemzők: a vártnál ütésállóbb az orosz bankrendszer

A jelentős, széles körű és időben meghozott szakpolitikai támogató intézkedéseknek köszönhetően a vártnál jobban viseli az orosz bankrendszer az ukrajnai háború miatt érvénybe léptetett súlyos nyugati szankciók szorítását - vélik londoni pénzügyi elemzők.

Londoni elemzők: több százmilliárd dollárt veszíthet Oroszország

Az ukrajnai invázió retorziójául bevezetett súlyos szankciók miatt Oroszország már az idén több százmilliárd dollárt veszíthet, és több hellyel lejjebb kerülhet a világ legnagyobb gazdaságainak listáján - vélik londoni pénzügyi elemzők.

Oroszország. Tíz százalék fölötti GDP-növekedés

Éves bázison tíz százalék fölötti ütemben bővült az orosz gazdaság teljesítménye a második negyedévben. Az első negyedévben még csökkenést mértek.

Putyin: csökkent az orosz GDP, de az államadósság is

Az orosz GDP mostanáig 3,6 százalékkal, az ipar teljesítménye pedig 3 százalékkal esett az idén. Ugyanakkor az államadósság 10 milliárd dollárral csökkent - jelentette ki az orosz elnök éves sajtótájékoztatóján.

A dráguló olaj mérsékelheti az orosz visszaesést

Az orosz gazdaságfejlesztési minisztérium 3,9 százalékos idei gazdasági visszaeséssel számol az eddig becsült 4,8 százalék csökkenés helyett.

Történelmi mélységben az orosz alapkamat – további lazítás jöhet

Újabb történelmi mélypontra, 25 bázisponttal 4,25 százalékra csökkentette az alapkamatot az orosz központi bank. Egyúttal jelezték, hogy a következő hónapokban további lazítás várható az alacsony inflációra és a gazdaság recessziójára tekintettel.

A járvány Putyin nagy tervét is átírta

A koronavírus-járvány miatt hat évvel, 2030-ig átütemezte és visszafogta az orosz nemzeti célkitűzéseket Vlagyimir Putyin orosz elnök.

Oroszország. Kamatvágás és borúsabb prognózisok

Az orosz jegybank 50 bázisponttal 5,50 százalékra csökkentette az irányadó kamatot, valamint módosította a gazdaságra, az inflációra és az olajárra vonatkozó korábbi előrejelzéseit.

Oroszország. Maradt az alapkamat, pénzosztás sem lesz

Az orosz központi bank a várakozásoknak megfelelően szinten tartotta az alapkamatot. Az elnök szerint a jegybanknak még sok kihasználatlan lehetősége van, és nincs értelme annak, hogy az állam pénzt adjon az embereknek a fogyasztói aktivitás fenntartása céljából.

Oroszország. 2,3 százalékkal bővült a gazdaság tavaly

Az orosz hazai össztermék (GDP) 2,3 százalékkal, hat éve legnagyobb mértékben nőtt 2018-ban - erősítette meg február elején közölt előzetes adatát az orosz statisztikai hivatal. 

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.