Kezdőlap Címkék Repülés

repülés

Magasabb kerozinadót akar a Greenpeace

A klímabarát vasút általában drágább, mint a klímagyilkos repülőgép: a Greenpeace tanulmánya szerint a repülés az esetek 70 százalékában olcsóbb, mint a vonatozás. A szervezetnek van is egy ötlete, hogyan lehetne ezen változtatni.

A globális felmelegedés nem jó hír azoknak sem, akik félnek a repüléstől

A repülés közbeni turbulencia sokak számára kellemetlen élmény. Számukra rossz hír, hogy angol kutatók friss tanulmánya szerint a bolygó felmelegedésével a turbulencia egyre rosszabb lesz, súlyosabb károkat és sérüléseket is okozhat.

Szárnyal a biznisz, magasan maradnak a repjegyárak

A repülési üzletág ismét zökkenőmentesen működik, a légitársaságok a világjárvány elmúltával megnőtt utazási keresletnek és a megemelt áraknak köszönhetően profitot is termelnek. Éppen ezért a szakértők tartósan drága repülőjegyekre figyelmeztetnek.

Biznisz a levegőben: mindenért fizetni kell

Idén az előrejelzések szerint számottevően csökken a turbulencia a világ légiközlekedési iparában, ha minden jól megy a légitársaságok 2023-ban globális szinten – három brutális veszteséget hozó esztendő után – nyereséget tudnak majd felmutatni. A repülés ismét tömegáru lett, noha a légiutasok száma idén csak megközelíti a 2019-es szintet. A légitársaságok üzletmenete természetesen nem hagyta és nem hagyja érintetlenül a repülőgépgyártókat, a beszállítókat, a repülőtereket és nem utolsó sorban az iparág alkalmazotti létszámát sem. Dr. Gonda György írása AzÜzlet.hu Menedzser Akadémiájában.

Repülés Covid után: a kevesebb drágább lett

A Coviddal hirtelen véget ért a jet-korszak, amely fél évszázadra globalizálta a légiközlekedést. Most a repülőgépek újra a levegőben vannak, de a repülés elterjedése fordított irányba halad: kevesebb repülőgép közlekedik egy kisebb hálózaton, és a viteldíjak emelkedtek.

Cápabőr-szerű fóliával vonja be repülőit a Lufthansa

Súrlódáscsökkentő fóliabevonatot kapnak a Lufthansa teherszállító repülőgépei a légellenállás és ezzel együtt az üzemanyag-fogyasztás csökkentése érdekében - jelentette be a BASF és a Lufthansa Technik.

Európai Unió – Harvard School: „Repülni biztonságosabb, mint bevásárolni”

Az epidemológusok többsége a légiközlekedést tették nagyban felelőssé a világjárvány tavaszi terjedéséért. Tanulmányok szólnak arról, hogy maga az utazás nem veszélyes, alaptalanok a félelmek. Szakhatóságok, az Európai Bizottság az ünnepi időszakban kifejezetten repülésre buzdítja a szeretteikhez utazókat.

Budapest Airport: a repülés biztonságos

Júliusban már 300 ezren fordultak meg a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren, augusztusban pedig várhatóan ennél is többen fognak utazni - közölte a Budapest Airport kommunikációs vezetője.

Új utazási szabályok jönnek a repülésben

A koronavírus-járvány idejére új ajánlásokat fogalmazott meg a légiközlekedés számára az Európai Repülésbiztonsági Ügynökség (EASA) és az Európai Betegségmegelőzési és Járványvédelmi Központ (ECDC).

Vakcinára várnak a légicégek – évekig tarthat a kilábalás

Legkorábban 2023-ban állhat vissza a légiközlekedési szektor teljesítménye a járvány előtti szintre, de a folyamatot az állami rendelkezések lassíthatják - véli a Nemzetközi Légi Szállítási Szövetség (IATA).

Repüléstől rettegő utasokon segít a terápiás koca

Immár terápiás malac fogadja az utazókat San Francisco nemzetközi repülőterén. A koca a terápiás kutyákhoz hasonlóan segít oldani a repüléstől félő utasokban felgyülemlett idegességet és stresszt.

Az afrikai légitársaságok felszállópályán

Új konkurenciája támad az EU légitársaságainak. Egyre több afrikai ország alapít nemzeti légiközlekedési céget. Több desztinációja számosságában és minőségében is elsősorban az európaiakkal száll versenybe.

Kaotikus nyár. A Lufthansa és a társai is sztrájkra készülnek

Sztrájkot helyezett kilátásba a Lufthansa csoport névadó és két diszkont légitársaságnál (Eurowings, Germanwings) a német légiutas-kísérők független szakszervezete

Bombafenyegetés miatt visszafordult egy repülőgép

Bombafenyegetés miatt visszafordult a Norwegian Air Shuttle nevű légitársaság Nizzába tartó járata 169 emberrel a fedélzetén.

Tavaly milliárdok repültek

A Nemzetközi Polgári Repülési Szervezet (ICAO) előzetes adatai szerint tavaly 4,3 milliárdan utaztak repülőgéppel, 6,1 százalékkal többen, mint egy évvel korábban. A járatok töltöttsége rekordszintre emelkedett, pedig a légitársaságok 2018-ban minden eddiginél több kapacitást biztosítottak.

Rekordok a magyar légtérben

Egymás után dőltek meg a rekordok 2018-ban Magyarország légterében. Van olyan terület, ahol a forgalomnövekedés az európai átlag háromszorosa volt az év első 9 hónapjában. Október 20-a a légiforgalmi irányítók és a biztonságos repülés világnapja.

A British Airways utasai aggódhatnak: hackerek lopták el banki adataikat

A British Airways (BA) hozzávetőleg 380 ezer utasának banki adatait lophatták el egy hetekig tartó hackertámadásban. A hackertámadást felszámolták, az érintett utasokkal közvetlenül veszik fel a kapcsolatot

Ryanair: a németek is csatlakoztak a sztrájkhoz

Sztrájkot hirdettek péntekre a Ryanair diszkont légitársaság németországi és hollandiai pilótáinak szakszervezetei is, csatlakozva a cég írországi, svédországi és belgiumi pilótáinak munkabeszüntetéséhez.

Wizz Air – vizsgálódik a kormányhivatal

Fogyasztóvédelmi vizsgálatot indított a magyar hátterű Wizz Air légitársasággal szemben a fővárosi kormányhivatal "utasok tucatjainak nyaralását tönkre tevő ", tisztességtelen gyakorlata miatt. Mint emlékezetes, versenytársa,...

Százezren drónoznak – engedély kéne hozzá

A drónhasználók száma Magyarországon elérheti a százezret is a drónpilóták egyesülete szerint. Engedély és biztosítás nélkül köröznek a fejünk felett – véli a biztosító.

Friss

Ingyen dolgozott, most elképzelhetetlenül nagy fizetést kaphat a Tesla vezér

A Tesla arra kéri a befektetőket, hogy hagyják jóvá Elon Musk 56 milliárd dolláros (!) bércsomagját.

Jó hír a légi utazóknak: nagyot nő a Ryanair flottája a nyáron

A Ryanair tovább bővíti flottáját azzal, hogy 40 új Boeing repülőgép leszállítására számít július közepéig

Oroszország a fejlett országoknál jobban növekedhet 2024-ben

A Reuters múlt havi közvélemény-kutatása szerint az orosz központi bank várhatóan 16%-on tartja irányadó kamatát a következő, április 26-i kamatmeghatározó ülésén. A Reuters által megkérdezett elemzők 2024 végére 12,5%-on várják a kamatlábakat

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

Hírek

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.