Hirdetés
Kezdőlap Cégvilág Csatlakozik az SSE fenntarthatósági kezdeményezéshez a BÉT
No menu items!

Csatlakozik az SSE fenntarthatósági kezdeményezéshez a BÉT

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) csatlakozik a Sustainable Stock Exchanges (SSE) nemzetközi fenntarthatósági kezdeményezéshez, ami tovább erősíti a BÉT elkötelezettségét a környezeti és társadalmi fenntarthatóság, illetve a felelős társaságirányítás iránt – közölte a tőzsde hétfőn. 

A csatlakozás célja a vállalati fenntarthatósági kritériumoknak való megfelelés, és az azzal kapcsolatos transzparencia erősítése a magyar tőkepiacon. A BÉT a befektetőkkel, a kibocsátókkal és az állami szervekkel folytatott dialóguson keresztül tervezi erősíteni a befektetések hosszú távú fenntarthatóságát, valamint a környezeti, társadalmi és felelős társaságirányítási normáknak megfelelést.

A Sustainable Stock Exchanges kezdeményezés 2009-ben indult, hogy a vállalatokat és a befektetőket nemzetközi konferenciák és workshopok szervezésével megismertessék a fenntarthatósággal kapcsolatos legjobb gyakorlatokkal, a fenntarthatósági jelentések fontosságával és az ESG (Environmental, Social and Governance) mutatókkal.

A legfontosabb témák, amelyek köré az SSE a tevékenységét szervezi, a fenntarthatósággal kapcsolatos tájékoztatás, a klímaváltozás, a green finance, a méltányos munkavégzés és gazdasági növekedés, a nemek közti egyenlőség, illetve a globális együttműködések. A szervezet és az Európai Tőzsdeszövetség (FESE) tagjai között nagy az átfedés.

Az SSE kezdeményezésben a részvétel önkéntes alapú. Az SSE-hez világszerte már 80 tőzsde csatlakozott. A legtöbb tőzsde már közzétett, vagy közzétenni tervez kibocsátóknak szóló útmutatót, amely részletezi a vállalatoknak ajánlott fenntarthatósági intézkedéseket, és az ezekről szóló jelentések ajánlott struktúráját is tartalmazza. Több tagtőzsde működtet fenntarthatósági indexeket is.

A BÉT és az SSE együttműködése összhangban van azokkal a célkitűzésekkel, amelyek a fenntarthatóságra épülő benchmarkok és termékek létrehozására, továbbá a zöldkötvény-kibocsátások ösztönzésére irányulnak.

Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója a tőzsde közleményében kifejtette: már a magyar értéktőzsdén is jelen vannak olyan vállalatok, amelyek a fenntarthatóság eszméjét a zászlajukra tűzték. Hozzáfűzte, hogy a BÉT tavaly mutatta be új felelős vállalatirányítási ajánlásait.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Mivel magyarázható a munkaerőpiaci átrendeződés?

A szakember hangsúlyozta, hogy a feszes munkaerőpiac miatt a hazai gazdaságnak várhatóan hosszú távon is szüksége lesz vendégmunkásokra.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Energetikai tanácsadási szolgáltatásokra kérhetnek támogatást vállalkozások

A támogatási kérelmeket a vali.hu honlapnján keresztül, a program oldalán lehet benyújtani május 2-án 12 órától.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.