Hirdetés
Kezdőlap Francia kapcsolat Erősebb jelenlétet akar Károlyi László, a Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamarara elnöke

Erősebb jelenlétet akar Károlyi László, a Magyar–Francia Kereskedelmi és Iparkamarara elnöke

Károlyi László elnök: a kamara 2019-ben elnyerte a francia kereskedelmi és iparkamarák, a francia régiók és a Business France irodájának kizárólagos magyarországi képviseletét

Agilis, erősebb, jobban látható kamarát kíván építeni Károlyi László a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara tavaly megválasztott, új elnöke. A szakember, aki egyben a Legrand Zrt. vezérigazgatója, az anyacége nevéből levezetett szójátékkal élve azt szeretné, hogy a kamara nagy(obb) legyen nagy, vagy ahogy a francia mondja,plus (le) grand.

A Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamarával már lassan 20 éves a kapcsolatom. Alelnökként, elnökségi tagként, már tapasztalatot szereztem a folyamatokról és a működéséről. Tavaly a koronavírus járvány miatt egy olyan válsághelyzet alakult ki a világban amire talán 100 éve nem volt példa. Ez a pandémia nemcsak az üzleti szektort, hanem a magánéletünket is érintette, és többek között ezért került áthelyezésre a kamarai elnökválasztás időpontja is, a szokásos tavasziról őszire. Azért pályáztam meg az elnökségi pozíciót, mert  hiszem, hogy ebben az üzleti közösségben is  van lehetőség a továbblépésre, a fejlődésre, akár ilyen nehéz helyzetben is” – fejtette ki a kamara elnöke. És még egy fontos érv, tette hozzá:  “2021-ben kereken 30 éves a kamara, egy ilyen kerek évforduló megfelelő alkalom egy a tradíciókra építő megújulásra”

nem csak a magyarországi francia vállakozások és vállalkozni vágyó Francia cégeket tudjuk támogatni, de azon magyar vállalatokat is, akik Franciaországban szeretnék bővíteni a tevékenységüket

A szakember világos vízióval kezdett munkába. Az a cél vezérli, hogy a kamara, tagjainak érdekérvényesítő képességét erősítve, agilisabb, erősebb, láthatóbb szereplőjévé váljon a magyar gazdasági életnek. Ehhez jó alapot adhat, hogy a kamara 2019-ben elnyerte a  francia kereskedelmi és iparkamarák, a francia régiók és a Business France irodájának kizárólagos magyarországi képviseletét. Ennek apropóján írták alá tavaly ősszel egy stratégiai megállapodást a Magyar Exportfejesztési Ügynökséggel, a HEPA-vál, így nem csak a magyarországi francia vállalkozások és vállalkozni vágyó Francia cégeket tudják támogatni, de azon magyar vállalatokat is, akik Franciaországban szeretnék bővíteni a tevékenységüket.

Franciaország Európa egyik meghatározó gazdasága, a negyedik legnagyobb befektető Magyarországon. Ez a jelentős potenciál meggyőződése szerint bőven tartogat fejlesztési lehetőségeket a két ország gazdasága számára. A járvány sok mindent átrendezett a gazdaságban. Nehéz helyzetet teremett, ugyanakkor lehetőségeket is nyitott – mondja.

“Cégvezetőként mindig azt vallottam, hogy egy új helyzetben új megoldásokra van szükség. Ha kellő odafigyeléssel értékeljük a változásokat és elemezzük a helyzetet, akkor levonhatjuk a megfelelő következtetéseket, és megtalálhatjuk a gazdaság bármely területén  a sikeres megoldási lehetőségeket. Saját tapasztalatomból merítve: amikor a 2008-as globális gazdasági válság hatására 2012 januárjában, négy év után még mindig bizonytalanok voltak az építőipar kilátásai, nemzetközi benchmarkok kreatív átgondolásával, avagy “crenchmarking”-al ,olyan új üzleti tervet készítettem és terjesztettem elő, amely azt ígérte a Legrand Csoport központi vezetésének,  hogy amennyiben elfogadják a stratégiai irányváltást, mi felvállaljuk, hogy három éven át a magyarországi GDP növekedésének duplájával bővül majd cégünk forgalma.  Az ígéretünket túlszárnyalva, négyszeres azaz 10%-ot meghaladó növekedést  tudtunk elérni a Magyar piacon, és ezt azóta is tartani tudtuk minden évben. Hasonló pozitív szemlélettel kezdtem el dolgozni azon, hogy a kamara egy másféle pályára állva vonzóbb lehessen potenciális új tagok számára, a magyar gazdasági életben fajsúlyosabb szerepet betöltve, a  már meglévő tagjainak pedig a korábbinál többet tudjon nyújtani.”

A járvány sok mindent átrendezett a gazdaságban. Nehéz helyzetet teremett, ugyanakkor lehetőségeket is nyitott

A kamara ennek szellemében bővíti aktivitását. Erősíti együttműködését a franciaországi anyakamarával, aktívan és szorosan együttműködik a magyarországi Francia Nagykövetséggel és annak gazdasági osztályával azért, hogy miközben a Magyarországon tevékenykedő francia cégek érdek érvényesítő képességét javítja, a jövőben  kifejezetten erősítse a francia piac felé orientálódó magyar cégek üzleti lehetőségeit és érdek érvényesítő képességét.

Károlyi László: a kamara sikere az agilis működésben rejlik, amely egy bizonytalan, kiszámíthatatlan gazdasági környezetben is tud értéket nyújtani tagjainak

“Meggyőződésem, hogy a kamara sikere az agilis működésben rejlik, amely egy bizonytalan, kiszámíthatatlan gazdasági környezetben is tud értéket nyújtani tagjainak. Fontos a pontos és időszerű  információ biztosítása a tagok számára. Például az idei  évi új tagok bemutatkozó rendezvényén, júniusban több olyan magyar céget ismerhettünk meg, amelynek kézzelfogható segítséget tudtunk nyújtani új franciaországi üzleti kapcsolatok kialakításához.”

Ennek szellemében májusban, hagyományteremtő szándékkal indították útjára az “Év Témája” (Hot topic of the year) rendezvény sorozatot,  melynek első témája a “Kitőrési pontok a Covid után” volt. A rendezvény hibrid formában került megszervezésre, a kerekasztal résztvevői és az előadók személyesen, míg a hallgatóság interneten keresztül követhette az eseményeket.  A kerekasztal beszélgetés résztvevői a várható lehetőségeket és az ehhez szükséges erőforrások – human és pénzügyi – megszerzésének a módjait vitatták meg. A meghívott előadó Ésik Róbert, a HIPA vezérigazgatója volt. A rendezvény zárszavában Pasquale Andreani, Franciaország magyarországi nagykövete köszöntötte a résztvevőket és összegezte az elhangzottakat.

“A lépésváltásra törekedve természetesen a múlt évben és idén tavasszal is, a járvány időszakában is, aktívak voltunk. A fizikai távolság tartás szabályait betartva, elsősorban csak online fórumok megszervezésére nyílott lehetőségünk. Mostantól viszont olyan, éves szinten egymásra épülő tematikájú, a személyes találkozást és üzleti kapcsolat építést biztosító fórumokat, üzleti eseményeket is rendszeresen szervezünk majd, mint régen amelyek célja katalizátorként segíteni a francia-magyar gazdasági kapcsolatok erősítését és vele a tagvállalataink üzleti sikerességét.”

Károlyi László szerint a járványhelyzet miatti különleges állapotok egyik következménye az is, hogy a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara július 7-én megtartott közgyűlésén az elnökválasztás tavalyi kényszerű csúszása miatt, csak a szeptembertől eltelt kilenc hónap munkájáról tudott beszámolni, nem egy teljes évről.

a járvány hatására globálisan is minden megváltozott körülöttünk,  ezért a munka világában egy új normalitásra kell felkészülnünk

“A közgyűlésen arról beszéltem, hogy a járványhelyzet miatti a szükséghelyzet teremtette korlátozásokat is figyelembe véve sikeresnek tekinthetjük az eltelt szűk egy évet, még akkor is, ha nem tudtunk olyan ütemben és olyan dinamikával haladni, ahogyan azt szerettük volna. A találkozásokat korlátozó életkörülmények mellett is több rendezvényt tartottunk digitális úton, majd amikor a járványhelyzet enyhülésével  lehetővé vált, idén májusban a kamara első hibrid üzleti eseményére is sor került. A közgyűlésen kiemeltem, hogy a járvány hatására globálisan is minden megváltozott körülöttünk,  ezért a munka világában egy új normalitásra kell felkészülnünk. A megváltozott helyzetben csak az lehet sikeres, aki maga is képes a változásra, tisztában van azzal, hogy egy új helyzet új lehetőségeket is megteremt. A tagság érdekében, a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamaránál eltökélt célunk ezt jól kihasználni.”

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Egy Orbán sikertörténet Székelyföldről Ausztriáig

Orban Optic - áll a cégér, az ausztriai Baden bei Wien bevásárlóutcájának üzlete felett. Tulajdonosa, Orbán Éva a Székelyföldről indulva, jónéhány kihívással és előítélettel is megküzdve mondhatja mára már sikeres üzletasszonynak magát.

Ötöt lépne előre a Mömax és a Möbelix Magyarországon

Újabb bútoráruházakat nyit Magyarországon a három népszerű bútorkereskedelmi márkát - XXXLutz, Mömax, Möbelix -, összefogó MMXH Lakberendezési kft.

KSH: a harmadik negyedévében 12,1 százalékkal csökkentek a beruházások

A beruházások volumene 2023 harmadik negyedévében az előző év azonos időszakához viszonyítva 12,1 százalékkal csökkent, az előző negyedévhez képest.

BÉT – Csökkenés várható a nyitásban

Csökkenéssel nyithat a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kedden az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Hírek

Együttműködési megállapodás a világ legnagyobb bankjával, az ICBC-vel

Az együttműködési megállapodásban a felek különösen nagy hangsúlyt fektetnek az infrastrukturális és zöld projektek finanszírozásának lehetőségeire.,

Európa rájött, hogy védenie kell magát

Európa gazdasági biztonságának érdekében az Európai Bizottság összeállította a kritikus fontosságú technológiai területek jegyzékét.

A game-streaming mellett bejött a vegán bor

Az értékelés során végül az 4 kategóriában összesen 12 hallgatót díjaztak.

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt

Kamatplafon nélkül is viszik a személyi kölcsönt, a lakáshiteleknél ennyit hozna az új THM-maximum Ennyit spórolnának az ügyfelek a lakáshiteleken az ármaximalizálással.

Vadbalesete volt? Már majdnem minden esetben az autóst terheli a kár

A vadászati törvény változásával július elsejétől szinte minden esetben a jármű tulajdonosának vagy üzembentartójának kell megtérítenie a vadgázoláskor keletkezett kárt.

Időzített bombán ül közel 4 millió magyar lakástulajdonos

Egy társasház nem csupán egy épület, hanem egy élő közösség, ahol minden tulajdonos felelősséggel tartozik a közös területekért is.

Kapacitáscsökkentésre kényszerül a héten a Gatwick repülőtér

A NATS közlése szerint egészségügyi okok, köztük koronavírusos megbetegedések miatt az irányítók körülbelül egyharmada nem tudja felvenni a munkát.

A DRK és EGOM közös kollekciója Esztergomban

Közös ruházati kollekciót, két márka együttműködéséből született termékcsaládot mutattak be a közelmúltban Esztergomban. A helyiek úgy vélték, hogy Esztergom beceneve, az EGOM ruhamárkává is vált.

Gazdaság

Együttműködési megállapodást kötött az MNB

Együttműködési megállapodást kötött a Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a kazah Asztana Nemzetközi Pénzügyi Központ (AIFC) pénzügyi felügyeleti hatósága (Astana Financial Services Authority, AFSA) pénteken Budapesten.

Rendkívüli kiadások előtt a magyar büdzsé – a költségvetés állja a sarat

Október végéig az államháztartás központi alrendszere 3487,6 milliárd forintos hiánnyal zárt.

Kamatdöntés – MNB: továbbra is indokolt a körültekintő monetáris politika

Az MNB prognózisa szerint a folyó fizetési mérleg hiánya 2023-ban a GDP 1 százaléka alá mérséklődik, és az egyenleg az előrejelzési horizonton tovább javul.

Az OTP Bank 49 millió forint bírságot kapott több hiányosság miatt

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) 49 millió forint bírságot szabott ki az OTP Bankra a pénzmosás- és terrorizmusfinanszírozás-megelőzési tevékenységével kapcsolatban feltárt hiányosságok miatt.