Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után
No menu items!

Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után

Illusztráció: Pixabay

Két és fél évvel a világjárvány után egyértelmű győztesek tűnnek fel a versenyben, amelynek célja, hogy a turizmusra nagyban támaszkodó gazdaságok visszatérjenek a pandémia előtti szintre. Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) legfrissebb adatai szerint Európa vezeti ezt a listát.

A régión belüli utazásoknak, valamint a kedvenc úti céljaikra visszatérő amerikai turistáknak köszönhetően Európa a világ 477 millió nemzetközi érkezésének 68%-át szerezte meg 2022 januárja és szeptembere között. Ez a világjárvány kitörése előtti turistaérkezések 81%-ának visszaszerzését jelenti.

Az európai városokban vagy a Földközi-tenger partvidékén nyaralni vágyó utazók nagy része az év harmadik negyedévében jelent meg – derül ki a Bloomberg által szemlézett adatokból. Ez a világ turisztikai érkezéseire is igaz: a nemzetközi utazások fellendülésének nagy része július és szeptember között következett be. Ez négy hónappal az Ukrajna elleni orosz háború kezdete után történt, és azt követően, hogy 2020 márciusa óta először széles körben enyhítették a beutazási követelményeket, ami növelte a fogyasztók bizalmát a transzatlanti utazások iránt.

Európát követi a világ leggyorsabban talpra álló régióinak listáján idén a Közel-Kelet, Afrika és Amerika, amelyek szeptemberre elérték a 2019-es szint 77%-át, 63%-át, illetve 66%-át.

Ha közelebbről megvizsgáljuk az egyes úti célokat, akkor az UNWTO szerint egy maroknyi Európán kívüli ország is új rekordokat jelentett a turistaérkezések terén, a 2019-es szinteket is meghaladva. Ezek közé tartozik Etiópia, Honduras, Puerto Rico, a Dominikai Köztársaság, Kolumbia, El Salvador és Izland.

Ez ellentétben áll az Egyesült Államokkal, ahol a tengerentúli turisták érkezési szintje 34%-kal maradt el a 2019 előtti szintektől szeptemberben. 7 millióra becsült látogató valószínűleg jövőre is kihagyja az Egyesült Államokba látogatást a vízumkezelés rendkívüli késedelmei miatt, a US Travel Association szerint.

Az ENSZ vezető turisztikai szerve azt jósolja, hogy 2022 végére az utazási ágazat globálisan a járvány előtti szint 65%-át éri majd el – ami körülbelül 1,2-1,3 billió dolláros turisztikai bevételt hoz majd, az 1,8 billió dolláros rekordot megközelítve. A turizmus folyamatos fellendülése még mindig nem egyenletes, de a helyes úton halad, mivel az infláció, az energiaválság és a fenyegető globális recesszió ellenére újra vágyunk arra, hogy felfedezzük a világot.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.

Fúrják az ötödik kutat a békési gázmezőn

A földgáz az időjárásfüggő megújulók kiegyenlítő energiaforrásaként fontos szerepet tölt be a sikeres zöld átállásban, energiaátmenetben.

Nálunk lesz a kínai Fiberhome legnagyobb európai bázisa

A vállalat modern beruházást hoz Kisbérre, ahol optikai kábeleket fog gyártani. A projekt értéke nyolcmilliárd forint, amelyhez az állam 15 százalékos pénzügyi támogatást biztosít,

A GVH figyelmeztette a Cup Revolutiont

A GVH az ügy kapcsán hangsúlyosan felhívja a vállalkozások figyelmét a reklámkommunikációjuk során alkalmazott környezetvédelmi, úgynevezett "zöld-állítások" megalapozottságára.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.