Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után
No menu items!

Európa turizmusa pattant vissza a leggyorsabban a Covid után

Illusztráció: Pixabay

Két és fél évvel a világjárvány után egyértelmű győztesek tűnnek fel a versenyben, amelynek célja, hogy a turizmusra nagyban támaszkodó gazdaságok visszatérjenek a pandémia előtti szintre. Az ENSZ Turisztikai Világszervezetének (UNWTO) legfrissebb adatai szerint Európa vezeti ezt a listát.

A régión belüli utazásoknak, valamint a kedvenc úti céljaikra visszatérő amerikai turistáknak köszönhetően Európa a világ 477 millió nemzetközi érkezésének 68%-át szerezte meg 2022 januárja és szeptembere között. Ez a világjárvány kitörése előtti turistaérkezések 81%-ának visszaszerzését jelenti.

Az európai városokban vagy a Földközi-tenger partvidékén nyaralni vágyó utazók nagy része az év harmadik negyedévében jelent meg – derül ki a Bloomberg által szemlézett adatokból. Ez a világ turisztikai érkezéseire is igaz: a nemzetközi utazások fellendülésének nagy része július és szeptember között következett be. Ez négy hónappal az Ukrajna elleni orosz háború kezdete után történt, és azt követően, hogy 2020 márciusa óta először széles körben enyhítették a beutazási követelményeket, ami növelte a fogyasztók bizalmát a transzatlanti utazások iránt.

Európát követi a világ leggyorsabban talpra álló régióinak listáján idén a Közel-Kelet, Afrika és Amerika, amelyek szeptemberre elérték a 2019-es szint 77%-át, 63%-át, illetve 66%-át.

Ha közelebbről megvizsgáljuk az egyes úti célokat, akkor az UNWTO szerint egy maroknyi Európán kívüli ország is új rekordokat jelentett a turistaérkezések terén, a 2019-es szinteket is meghaladva. Ezek közé tartozik Etiópia, Honduras, Puerto Rico, a Dominikai Köztársaság, Kolumbia, El Salvador és Izland.

Ez ellentétben áll az Egyesült Államokkal, ahol a tengerentúli turisták érkezési szintje 34%-kal maradt el a 2019 előtti szintektől szeptemberben. 7 millióra becsült látogató valószínűleg jövőre is kihagyja az Egyesült Államokba látogatást a vízumkezelés rendkívüli késedelmei miatt, a US Travel Association szerint.

Az ENSZ vezető turisztikai szerve azt jósolja, hogy 2022 végére az utazási ágazat globálisan a járvány előtti szint 65%-át éri majd el – ami körülbelül 1,2-1,3 billió dolláros turisztikai bevételt hoz majd, az 1,8 billió dolláros rekordot megközelítve. A turizmus folyamatos fellendülése még mindig nem egyenletes, de a helyes úton halad, mivel az infláció, az energiaválság és a fenyegető globális recesszió ellenére újra vágyunk arra, hogy felfedezzük a világot.

Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.
Hirdetés

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.

Hazánk az iBanFirst legdinamikusabban fejlődő európai piaca lett

A magyarországi eredmények, amelyeket kevesebb mint két évvel a helyi iroda megalapítása után értek el, minden várakozásukat felülmúlták.