Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Csúcsmenedzserek szerint csökkenni fog a globális gazdasági növekedés
No menu items!

Csúcsmenedzserek szerint csökkenni fog a globális gazdasági növekedés

Illusztráció: Pixabay

A vezérigazgatók 73 százaléka úgy véli, hogy a globális növekedés a következő évben csökkenni fog, ami 12 éve a legpesszimistább kilátásokat erősíti meg az üzleti vezetők körében – derül ki a PwC könyvvizsgáló cég felméréséből.

Ez azonban nem jelenti a 2008-as és 2009-es gazdasági összeomlás megismétlődését – mondta Bob Moritz, a PwC elnöke a CNBC-nek a svájci Davosban megrendezett Világgazdasági Fórumon.

A különbség az, hogy akkor senki sem látta előre, hogy bekövetkezik, és senki sem tudta kiszámítani, meddig fog tartani” – mondta Moritz. Ma a vezérigazgatók “sokkal jobban bíznak a saját képességeikben, hogy átvészeljék ezt a helyzetet” – tette hozzá.

A vezérigazgatók legnagyobb aggodalmát a világgazdaság okozza, a nemzetközi légkörbe vetett bizalom az elmúlt egy év során jelentősen visszaesett.

Az Egyesült Királyságban például a PwC felmérése szerint a vezérigazgatók mindössze 21%-a számít a világgazdaság javulására a következő 12 hónapban, szemben a tavalyi felmérésben szereplő 82%-kal.

A PwC felmérése 105 ország 4410 vezérigazgatója körében készült, és azt mutatta, hogy csaknem 40%-uk úgy véli, hogy a jelenlegi pálya mellett vállalkozásuk egy évtizeden belül nem lesz gazdaságilag életképes.

Az Egyesült Királyságban a vezérigazgatók 22%-a gondolja úgy, hogy vállalkozása jelentős változások nélkül nem lesz gazdaságilag életképes.

Ez a problémák kombinációja, amelyekkel a vezérigazgatók mind tisztában vannak. Ez nem új információ számukra” – mondta Moritz a CNBC-nek.

És bár a világgazdaság lassulásával sok munkáltató a költségek csökkentésére törekszik majd, Moritz szerint a megkérdezett vezérigazgatók 60%-a azt mondta, hogy nem fogja csökkenteni a létszámot.

A munkáltatói mobilitás szempontjából releváns hatalom a lassuló gazdaságban visszaszállt a munkáltatókhoz? Azoknak, akiknek vannak készségeik? A válasz nem” – mondta, kiemelve, hogy a munkáltatóknak költségmegtakarításokat kell találniuk, hogy jó béreket, juttatásokat és továbbképzést tudjanak biztosítani a munkavállalók számára.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Üzleti inkubátorok: kéz a kézben a KKV-val

Az üzleti inkubátor egy olyan szervezet, amely rendszerbe foglalja és élénkíti a sikeres vállalkozások létesítésének folyamatát, számukra átfogó és integrált szolgáltatások körét nyújtva.

Jó cégérnek nem kell reklám? Kevesebbet költenek a cégek reklámra

Az elmúlt másfél évtized alatt a magyarországi legnagyobb hirdetők az árbevételükhöz viszonyított médiavásárlási kiadásaikat harmadára csökkentették.

Családok életét befolyásolják a magas üzemanyagárak

A fogyasztók érzékenyen reagáltak az üzemanyagárak emelkedésére, amelynek hatására csökkent a kereslet.

MNB: a jelentős aranytartalék erősíti az ország stabilitását

Az MNB az aranytartalék bővítésével évekkel előzte meg nemcsak a nemzetközi trendet, de a régiós - a lengyel és a cseh - jegybankot is,.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.