Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Kamatvágás előtt a Fed? - beleremegett a dollár
No menu items!

Kamatvágás előtt a Fed? – beleremegett a dollár

Az euróhoz képest háromhavi, a japán jennel szemben öthavi mélypontra gyengült az amerikai dollár. A keresletet a Federal Reserve várható kamatcsökkentése vetette vissza.

Az eurót eddigi napi csúcsán, reggel hét óra körül 1,1413 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, a közös európai fizetőeszköz árfolyama 2,0 százalékkal erősödött az egy héttel ezelőtti 1,1181 dolláros szintről.

Délelőtt tíz órakor az euró 1,1387 dolláron, 0,07 százalékos mínuszban forgott, míg a japán jenhez képest 0,27 százalékkal gyengült a dollár, 106,98 jenen jegyezték. A dollárért eddigi napi mélypontján mindössze 106,78 jent adtak.

Utoljára január elején, azt megelőzőn pedig 2018 áprilisában fordult elő, hogy a 107 jenes küszöb alá esett a dollár árfolyama. A jen, mint biztonságos menedék iránti keresletet az amerikai-iráni feszültségek kiéleződése is hajtotta.

A hat főbb devizával szemben kalkulált dollárindex 0,02 százalékkal 95,998 pontra erősödött a délelőtti európai kereskedésben, de napi minimumán háromhavi mélyponton – 95,843 ponton, 0,15 százalékos mínuszban – is állt.

Szakértők szerint biztosan kamatot vág a Fed júliusban, csak a csökkentés mértéke a kérdés

A dolláreladások a múlt héten gyorsultak fel, miután a Federal Reserve nyíltpiaci bizottsága jelezte, hogy kamatot csökkenthet az idén a gazdasági növekedés lassulása, a gyenge infláció és az éleződő kereskedelmi feszültségek miatt.

A tízéves amerikai államkötvények hozama ismét 2 százalék alá esett kedden, számos euróövezeti államkötvény hozama pedig rekordalacsony szintek közelében maradt. Az euróövezeti referenciának tartott tízéves német államkötvény hozama mínusz 0,311 százalékon állt, leheletnyire a múlt héten elért rekordalacsony mínusz 0,329 százaléktól. A holland, az osztrák és a finn tízéves államkötvények hozama szintén negatív tartományban állt kedden.

A piacok Jerome Powell Fed-elnök kedden elhangzó beszédét várják, miután a kamatok csökkentését sürgető Donald Trump amerikai elnök ismét hevesen támadta a Federal Reserve monetáris politikáját. A befektetők immár azt találgatják, hogy milyen mértékű, 25 vagy 50 bázispontos csökkentést hajt-e végre júliusban a nyíltpiaci bizottság.

Trump elnök hétfőn a Twitteren újra azzal vádolta a Fedet, hogy fékezi az amerikai gazdaság növekedését. Szerinte a Fed “nem tudja, mit csinál”, úgy viselkedik mint egy “makacs gyerek”, amikor nem hajlandó kamatot csökkenteni a növekedés ösztönzése és az Egyesült Államok riválisainak visszaszorítása érdekében. Az elnök megismételte, hogy szerinte a Federal Reserve túl gyorsan emelte a kamatokat, és ha helyes döntéseket hozott volna, a tőzsdeindexek közül a Dow Jones több ezer ponttal magasabb lenne, a gazdasági növekedés pedig a 4 vagy akár az 5 százalékot is elérhetné.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Itt a spárga, ette már ma? – a megszokottnál korábban itt a szezon

Hazánkban mintegy 1437 hektáron foglalkoznak spárgatermesztéssel a gazdálkodók, ahonnan éves szinten mintegy 5000-5500 tonna termést takarítanak be.

Itt az újabb árzuhanás a Teslánál

A Model S alapváltozata most 72 990 dollárba, a másik változata pedig 87 990 dollárba kerül. A Model X alapváltozata most 77 990 dollárba kerül, a másik változata pedig 92 900 dollárba.

Háborús helyzet vízözönnel: így változtattak útvonalat a légitársaságok

A United Airlines azt jelezte, hogy május 2-ig törli a Newarkból Tel Avivba közlekedő napi járatát, míg az Air Canada azt tette közzé, hogy június végéig szünetelteti a Tel Avivba és Tel Avivból induló járatait.

Hatalmas lehetőség előtt az állattenyésztők ágazata

Április elejéig 470 milliárd forintot fizetett ki a Magyar Államkincstár 156 ezer gazdálkodónak, múlt héten újabb 55 milliárd forintot.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.