Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Mélyponton maradt az uniós munkanélküliség
No menu items!

Mélyponton maradt az uniós munkanélküliség

Januárban a munkanélküliség közel 12 éves mélyponton stagnált az euróövezetben, az Európai Unió egészében pedig történelmi mélységben maradt.

Az Európai Unió statisztikai hivatalának (Eurostat) jelentése szerint az euróövezet 19 tagállamában a munkanélküliségi ráta szezonális kiigazítással 7,4 százalékon – 2008 májusa óta a legalacsonyabb szinten – állt januárban, csakúgy mint az előző három hónapban.

Nagyításhoz KLIKK a grafikonra

Az Európai Unió 27 tagállamában 6,6 százalékon stagnált a munkanélküliségi ráta, ami a havi statisztikai adatok közlése, 2000 januárja óta a legalacsonyabb szint. Az EU-ban is zsinórban a negyedik egymást követő hónapban maradt változatlan a munkanélküliségi ráta.

Egy évvel korábban, 2019 januárjában az euróövezetben még 7,8 százalékon, az EU-ban pedig 6,9 százalékon állt a mutató.

Januárban 14 millió 86 ezren voltak munka nélkül az Európai Unióban, ebből 12 millió 179 ezren az euróövezet tagországaiban. A decemberivel összevetve a munkanélküliek száma az EU-ban 16 ezerrel, az euróövezetben pedig ezerrel emelkedett. A 2019. januárival összevetve az EU-ban 746 ezerrel, az euróövezetben pedig 593 ezerrel fogyatkozott a munkanélküliek száma.

Az egy évvel korábbihoz képest 19 uniós tagállamban csökkent a munkanélküliségi ráta

Németországban (3,2 százalék) és Romániában (2,9 százalék) stagnált, Észtországban 0,2 százalékponttal 4,5 százalékra (decemberi adat), Szlovéniában 0,2 százalékponttal 4,7 százalékra, Portugáliában 0,3 százalékponttal 6,9 százalékra, Litvániában 0,5 százalékponttal 6,6 százalékra, Luxembourgban 0,5 százalékponttal 5,7 százalékra, Svédországban pedig ugyancsak 0,5 százalékponttal 7,0 százalékra nőtt a mutató.

A legnagyobb csökkenést Görögországban mérték, 18,6 százalékról 16,5 százalékra (novemberi adatok) esett a mutató. Cipruson 1,6 százalékponttal 6,0 százalékra, Horvátországban pedig 1,1 százalékponttal 6,1 százalékra mérséklődött a ráta januárban.

A legalacsonyabb munkanélküliségi rátát januárban is Csehországban regisztrálták, 2,0 százalékost, majd Lengyelország következik 2,9 százalékkal és Hollandia 3,0 százalékkal.

Magyarország esetében az Eurostat statisztikájában a decemberi az utolsó adat: 3,4 százalékon állt a munkanélküliségi ráta, csakúgy, mint novemberben. Decemberben ez a hatodik legjobb érték volt. Egy évvel korábban, 2018 decemberében 3,6 százalékon állt a munkanélküliségi ráta Magyarországon.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.