Hirdetés
Kezdőlap Hírek Tíz év fegyház. Államtitkárnak kiadva magát csalt össze 160 milliót
No menu items!

Tíz év fegyház. Államtitkárnak kiadva magát csalt össze 160 milliót

Tíz év fegyházra súlyosbította a Pécsi Ítélőtábla annak a férfinek a büntetését, aki pénz ellenében uniós támogatások elnyerését ígérte vállalkozóknak 2017-ben. Társai háromtól hét évig terjedő fegyházbüntetést kaptak.

A táblabíróság közölte: az elsőrendű vádlott elhatározta, hogy hozzátartozói és ismerősei segítségével vállalkozókat keres meg és azt ígéri nekik, hogy befolyásos kapcsolatai útján komoly összegű támogatáshoz juttatja őket.

A vádlott pénzt kért a sértettektől, hogy a pályázatok sikere érdekében az azok odaítélésében, elbírálásában közreműködő hivatalos személyeket megvesztegesse.

Hol minisztériumi dolgozónak, hol államtitkárnak adta ki magát, így csaknem 160 millió forintot csalt ki az európai uniós támogatások elnyerésének ígéretével átvert vállalkozóktól.

A megbeszélésekre úgy ment el, mintha személyi védelemre jogosult állami vezető lenne. Társai a Terrorelhárítási Központ (TEK) gyakorlóruházatához hasonló ruhát viseltek. Megtévesztésül a TEK fegyverzetéhez hasonló, lőfegyvernek kinéző airsoft fegyvereket tartottak maguknál.

Az első fokon eljáró Kaposvári Törvényszék a vádlottat hatrendbeli befolyással üzérkedés miatt nyolc évre börtönre ítélte. Az általa bevont társait pedig két évtől öt és fél évig terjedő börtönbüntetésre ítélte. Azokat a vádlottakat, akik pénzt adtak az elsőrendű vádlottnak, hogy vesztegesse meg a döntésre jogosult embereket, hivatali vesztegetés bűntette miatt pénzbüntetésre ítélték.

A fellebbezések után eljáró Pécsi Ítélőtábla megállapította, hogy a vádlottak a bűncselekményeket bűnszervezetben követték el. Így az elsőrendű vádlott büntetését tíz év fegyházra, társaiét háromtól hét évig terjedő fegyházbüntetésre súlyosította. Egyiküket ugyanakkor az ellene bűnsegédként elkövetett befolyással üzérkedés bűntette miatt emelt vád alól felmentette.

A hivatali vesztegetés miatt pénzbüntetésre ítélt vádlottak elsőfokú ítéletét helybenhagyták. Az ítélet az elsőrendű vádlott társai közül két emberre nem jogerős, esetükben fellebbezések várhatók. A többi vádlott ítélete jogerőre emelkedett.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.

Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot

A Somogyi- dombság dűlőin, a Balatonboglári borvidéken mintegy 3000 hektáron termelt szőlőfajták versenyképesek, a bortermelő vállalkozások a korábbi évek Vidékfejlesztési Programjában 6,8 milliárd forint összköltségű technológiai fejlesztést hajtottak végre.

Hóember- és hóállatépítő versenyt rendeznek a Budakeszi Vadasparknál

Az eredményhirdetésre várva, belépőjegy vásárlása mellett az érdeklődők a Vadaspark büféjében előadást hallgathatnak meg arról, hogy milyen túlélési stratégiákat vetnek be az állatok a hideg ellen.

Az Otthon Starttal új, megfizethető lakások tízezrei érkeznek, ez pedig megtörte a lakásárakat is

Ez azt is jelenti, hogy 2025 negyedik negyedévében Budapesten nem emelkedtek a lakásárak, ami sok éves trendforduló
Hirdetés

Hírek

40-65 cm hóvastagság, kemény fagy és extrém jó síterep vár mindenkit a Mátrában

A hétvége különleges programja, hogy pénteken és szombaton lámpafényes esti síelés is elérhető lesz 20 óráig, így a sötétedés után is élvezhető a havas lejtők varázsa.

Célzott támogatásokkal segíti a kormány a szőlő- borágazatot

A Somogyi- dombság dűlőin, a Balatonboglári borvidéken mintegy 3000 hektáron termelt szőlőfajták versenyképesek, a bortermelő vállalkozások a korábbi évek Vidékfejlesztési Programjában 6,8 milliárd forint összköltségű technológiai fejlesztést hajtottak végre.

Hóember- és hóállatépítő versenyt rendeznek a Budakeszi Vadasparknál

Az eredményhirdetésre várva, belépőjegy vásárlása mellett az érdeklődők a Vadaspark büféjében előadást hallgathatnak meg arról, hogy milyen túlélési stratégiákat vetnek be az állatok a hideg ellen.

A kiskereskedelmi forgalom novemberi adatait közli a KSH

A szezonális és naptárhatással kiigazított adatok szerint a kiskereskedelmi forgalom volumene 0,5 százalékkal haladta meg az előző havit.

Tavaly rekordszámú, 108 új beruházásról állapodott meg a kormány

A Nemzeti Befektetési Ügynökség legfontosabb feladata az, hogy segítse a külföldi működőtőke, a legmodernebb gyártási technológiák és a legjobb üzleti szolgáltató központok Magyarországra érkezését, de fontos célkitűzése az is, hogy támogassa a magyar vállalatok növekedését.

Több mint 11 ezer látogató a nyíregyházi erdei iskolában

2021 őszén indult az Erdőjáró Szakkör, melyet átlagosan 20 résztvevővel minden hétfőn megtartanak, s bár már jó néhányan ,,kinőtték” ezt, az utánpótlás biztosított.

Tavaly novemberben a vendégek száma (közel 1,4 millió) 7,9, a vendégéjszakáké (3,0 millió) 5,8 százalékkal meghaladta az egy évvel korábbit

Budapesten 5,4 százalékkal nagyobb, a Balatonnál 1,4százalékkal kisebb volt a turisztikai szálláshelyekre érkezett belföldi vendégek száma.

Kiemelkedő kereslet és túljegyzés volt a 3 milliárd eurós devizakötvény-kibocsátáson

Az eurókötvényeket a kiemelkedő érdeklődésnek köszönhetően az eredeti árindikációnál 30, illetve 25 bázisponttal kedvezőbben sikerült árazni.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás