Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág OTP: a vártnál gyengébb negyedéves eredmény
No menu items!

OTP: a vártnál gyengébb negyedéves eredmény

Az első kilenc hónap eredményei alapján az OTP sikeres évet zárhat idén is, noha a harmadik negyedéves nyereség 1 százalékkal kisebb lett az előző negyedévinél – mondta a hitelintézet vezérigazgató-helyettese.

Bencsik László szerint a teljesítő hitelállomány éves szinten valószínűleg 15 százalékkal nőhet, a korrigált tőkearányos megtérülés (ROE) 18-20 százalék között alakulhat. Megerősítette egyúttal, hogy az OTP vezetői elkötelezettek a jövő évi osztalékfizetés mellett.

A vezérigazgató-helyettes biztatónak nevezte a működési eredmény 20 százalékos csoportszintű növekedését. Mint mondta, a korrigált adózott eredmény alapvetően a magasabb kockázati költségek miatt maradt el kicsivel a második negyedévitől, a két időszak egyébként hasonlóan alakult. A profit növekedése minden országban jelentős Románia kivételével, ahol viszont néhány éven belül a piaci részesedéssel együtt a jövedelmezőség is nőhet.

Bencsik László

Erős növekedési pályára utal a teljesítő hitelek 4 százalékos csoportszintű bővülése egy negyedéven belül, a növekedés üteme már most meghaladta a várakozásokat. A jutalékbevételek emelkedése a nyári hónapok fellendülésével magyarázható. Ez nagyrészt az idegenforgalom bővülését jelenti, de a gazdasági növekedés általában is a tranzakciószám, és ezzel együtt a bevételek emelkedésével jár – tette hozzá.

Bencsik László úgy véli, hogy a magyar piacot a hiteligények dinamikus erősödése jellemzi. Ennek megfelelően a hitelállomány csoportszint felett bővült, nagyrészt az államilag támogatott konstrukcióknak köszönhetően. A betétállomány bővülése is jelentősebb belföldön, mint másutt.

A növekedés – mint mondta – összességében arra utalhat, hogy az ügyfelek elégedettek az OTP szolgáltatásaival. A vezérigazgató-helyettes jelentős eredménynek tekinti, hogy a vállalati hitelezés bővülése 9 hónap alatt meghaladta a 2020-ast, és ebben jelentős a kisvállalkozások aránya. Az elmúlt bő egy évtizedben az OTP erős szereplővé vált a vállalati szolgáltatások piacán – hangsúlyozta.

A vezérigazgató-helyettes közölte, hogy a bevezetés óta a moratórium több mint 45 milliárd egyszeri veszteséget okozott az OTP-nek.

A hosszabbítás hatása az utolsó három hónapban jelentkezik majd, a teljes hitelállomány több mint 4,2 százalékára, csaknem 224 milliárd forintra vonatkozhat novembertől. Az elmúlt másfél év kedvező fejleményének tekinti ugyanakkor a digitális banki megoldások elterjedését. Az OTP – mint mondta – sokat költött ilyen fejlesztésekre, és ennek eredményei már látszanak, a bank világszínvonalú online szolgáltatásokkal rendelkezik.

Kérdésre válaszolva Bencsik László közölte, hogy a koronavírus negyedik hullámának alakulása az OTP-t különösen azokban az országokban érintheti, ahol alacsonyabb az oltottsági arány, mint belföldön. Az OTP számára nehézséget jelenthet az áruhitelek közvetítése, hiszen áruházakba menni másutt csak oltási igazolvánnyal lehet. A járvány alakulása a gazdasági aktivitást is befolyásolhatja, bár a tapasztalatok szerint egyre kisebb mértékben – tette hozzá.

A péntek hajnalban közzétett gyorsjelentés szerint az OTP a harmadik negyedévben 127,3 milliárd forint nyereséget ért el, ami 1 százalékkal kisebb az előző negyedévinél, de 8 százalékkal magasabb az egy évvel ezelőttinél. Az eredmény elmaradt az elemzői várakozásoktól. A kilenchavi konszolidált adózás utáni nyereség 335,321 milliárd forint, a növekedés éves alapon 78 százalék. A konszolidált korrigált adózott eredmény 373,578 milliárd forint, ami 61 százalék éves növekedésnek felel meg.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Négy hidrogén- és 11 elektromos hajtású autóbuszra érkezett pályázat a HUMDA-hoz

A támogatási okiratok 2024 nyarára várhatóak, a projekteket legkésőbb 2027. június 30-ig kell lezárni, azaz addig kell beszerezni az autóbuszokat.

Egymilliárd dollárt gyűjtött az önvezető startup

A Wayve olyan szoftvert fejleszt, amely közérthetően elmagyarázza, hogy egy autó miért hozott egy bizonyos vezetési döntést.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési...

A magyar munkavállalókat segíti a munkásszállás-kialakítás támogatása

Czomba Sándor szerint a belső mobilitást szeretnék segíteni, vagyis nem vendégmunkásoknak épülnek a szállások.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.

Sok bankszámlás megúszta a drasztikus áremelést 

A digitális bankolásra ösztönöznek a díjemelések