Kezdőlap Mozaik A Delta Air Lines szétperli a repülési káoszt okozó CrowdStrike-ot
No menu items!

A Delta Air Lines szétperli a repülési káoszt okozó CrowdStrike-ot

A Delta Air Lines, pénteken beperelte a CrowdStrike kiberbiztonsági céget egy Georgia állambeli bíróságon, miután az annak szoftverfrissítése miatt keletkezett júliusi globális üzemzavar tömeges járattörléseket okozott és 1,3 millió ügyfél utazási terveit zavarta meg, miközben mindez több mint 500 millió dollárjába került a légitársaságnak.

 

A Delta Fulton megyei felsőbírósághoz benyújtott keresete „katasztrofálisnak” nevezte a CrowdStrike hibás szoftverfrissítését, és azt állította, hogy a cég „nem tesztelt és hibás frissítéseket kényszerített ki ügyfeleinek, ami több mint 8,5 millió Microsoft Windows-alapú számítógép összeomlását okozta világszerte”.

A július 19-i incidens világszerte járattörlésekhez vezetett, miközben globálisan olyan ágazatokat érintett, mint a bankok, az egészségügy, a médiavállalatok és a szállodaláncok írja a Reuters.

„A Delta állításai megcáfolt félretájékoztatáson alapulnak, azt mutatják, hogy nem értik, hogyan működik a modern kiberbiztonság, és kétségbeesett kísérletet tükröznek arra, hogy a lassú felépülésért a felelősséget elhárítsák arról, hogy nem sikerült korszerűsíteni elavult informatikai infrastruktúráját” – közölte minderre a CrowdStrike pénteken késő este.

Ugyanakkor a Delta, amely elmondása szerint 2022 óta vásárolta a CrowdStrike termékeit, azt fejtegette, hogy a kiesés miatt 7000 járatot kellett törölnie, ami öt nap alatt 1,3 millió utast érintett. A légitársaság szerint a CrowdStrike több mint 500 millió dolláros veszteségért, valamint egy meg nem határozott összegű elmaradt nyereségért, kiadásokért, beleértve az ügyvédi díjakat, valamint „a jó hírnévnek okozott kárért és a jövőbeli bevételkiesésért” felel. A példátlan méretű eset miatt az amerikai közlekedési minisztérium vizsgálatot indított.

„Ha a CrowdStrike a telepítés előtt akár csak egy számítógépen is tesztelte volna a hibás frissítést, a számítógép összeomlott volna” – áll a Delta beadványában. „Mivel a hibás frissítést távolról nem lehetett eltávolítani, a CrowdStrike megbénította a Delta üzletmenetét, és hatalmas késéseket okozott a Delta ügyfeleinek”. A Delta azt is kifejtette, hogy az IT-tervezés és infrastruktúra részeként már több milliárd dollárt fektetett be „a légitársasági iparág legjobb technológiai megoldásainak licencelésébe és kiépítésébe”. A CrowdStrike ugyanakkor megkérdőjelezte, hogy a Delta miért járt sokkal rosszabbul, mint más légitársaságok, kifejtve, hogy szerinte minimális a felelőssége, amit a légitársaság természetesen élből elutasított.

Nyilván azért is, mert a múlt hónapban a CrowdStrike egyik vezetője bocsánatot kért a kongresszus előtt a hibás szoftverfrissítés miatt. Adam Meyers, a CrowdStrike egyik vezető alelnöke elmondta, hogy a vállalat egy tartalmi konfigurációs frissítést adott ki a Falcon Sensor biztonsági szoftveréhez, amely világszerte rendszerösszeomlásokat eredményezett. „Mélységesen sajnáljuk, hogy ez történt, és eltökéltek vagyunk abban, hogy megakadályozzuk, hogy ez még egyszer megtörténjen” – mondta Meyers, akinek szavai nyilván csak mérsékelten nyugtatták meg a cég globális ügyfélkörét.

Fotó: Freepik

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Kína és az EU újrakezdi az ármegállapodási tárgyalásokat az elektromos járművek ügyében

Kína és az Európai Unió megállapodott abban, hogy a lehető leghamarabb folytatják az elektromos járművekre (EV) vonatkozó szubvencióellenes vizsgálathoz kapcsolódó ármegállapodási tárgyalásokat

Brit miniszterelnök: Nagy-Britanniának nem érdeke a kereskedelmi háború

Trump bejelentése után a Brit Iparszövetség (CBI) állásfoglalásban szólította fel a brit kormányt a vámjellegű ellenlépések elkerülésére.

Az olasz kormányfő szerint el kell kerülni a kereskedelmi háborút

Az Egyesült Államok és az Európai Unió közötti vámháború egyik félnek sem érdeke, megállapodásra kell jutni a kereskedelmi háború elkerülésével

Az Egyesült Államok 20 százalékos importvámot vezet be az Európai Unióval szemben

Az Egyesült Államok 20 százalékos importvámot vezet be az Európai Unióval és 34 százalékosat Kínával szemben - jel
Hirdetés

Hírek

Devizapiac – Vegyesen változott kedd estére a forint árfolyama

Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 402,86 forintról 402,12 forintra gyengült 18 órakor, napközben 401,77 forint és 403,69 forint között mozgott.

Nem ússzuk meg: áprilistól ez is kell a beutazáshoz az Egyesült Királyságba

Április 2-tól minden magyar állampolgárnak is szüksége lesz az...

Vidéki otthonfelújító nyugdíjasok irány az Államkincstár

A kormány kibővítette a kedvezményezetti kört, így a nyugdíjasok...

Így módosulhat most az ESG-törvény

A Nemzetgazdasági Minisztérium társadalmi egyeztetést indít az Európai Bizottság...

Erősödött a forint reggel

Erősödött a forint árfolyama hétfő reggel a főbb devizákkal szemben a péntek esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Március végétől Debrecenből Lipcsébe és Máltára hoz járatot a BMW

A Universal Airlines március 30-tól heti két retúrjáratot indít...

Németország kiszabadult a költségvetési kalodából. Örülhetünk?

Friedrich Merz A német parlament történelmi döntést hozott: elfogadták azt...

Gyengült hétfő reggelre a forint

Az eurót hétfő reggel hét órakor 399,59 forinton jegyezték a péntek esti 398,92 forint után. A dollár jegyzése 367,36 forintra ment fel 366,46-ról, a svájci franké pedig 415,39-re 414,30 forintról.
Hirdetés

Gazdaság

Európai terjeszkedéséhez olasz bankot nézett ki az ING

  Fotó: popso.it Európai terjeszkedési tervéhez igazodva az ING, Olaszország felé vette az irányt, ahol a Banca Popolare di Sondrioval vette fel a kapcsolatot. Az ING Group...

Az adóelőlegből is igénybe vehető az szja-kedvezmény

Nyomtatásra, irattárolásra sincs szükség, mert a nyilatkozatot az adóhivatal automatikusan továbbítja az abban megjelölt munkáltatónak, kifizetőnek.

Az alapvető élelmiszerek árának csökkentéséért lép a GVH

A nemzeti versenyhatóság álláspontja szerint az érdekképviseleti szervezetek által rendszeresen kiadott áremelési közlemények sérthetik a tisztességes piaci versenyt és fokozzák az inflációs nyomást.

Itt az első kamatforduló, utalják a csúcshozamot az inflációkövető állampapírokra

A PMÁP-ot az államkincstár 99 százalékos árfolyamon váltja vissza, de ez az egy százaléknyi veszteség is bőven megéri, hiszen a többi lakossági állampapír közül a legalacsonyabb kamatú is 5,5 százalékot fizet