Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Amerikai törvényhozás: a végén titok marad a TikTok?
No menu items!

Amerikai törvényhozás: a végén titok marad a TikTok?

Noha még csak néhány nap telt el azóta, hogy az amerikai kongresszus elfogadta a TikTok kormányzati eszközökről való kitiltásáról szóló törvényjavaslatot, a törvényhozók és az érdekvédők már a közösségi médiavállalatok működésének további szabályozásán gondolkodnak.

A TikTok, a kínai ByteDance vállalat tulajdonában lévő videómegosztó alkalmazás havonta több mint 1 milliárd felhasználót vonz. A törvényhozók és Christopher Wray, az FBI igazgatója aggodalmuknak adtak hangot, hogy a TikTok tulajdonosi szerkezete sebezhetővé teheti az amerikai felhasználói adatokat, mivel a kínai székhelyű vállalatoknak a törvény szerint át kell adniuk a felhasználói adatokat, ha a kormány kéri azokat.

A TikTok többször is kijelentette, hogy az amerikai felhasználói adatok nem Kínában vannak, bár ezek a biztosítékok nem sokat segítettek az aggodalmak eloszlatásában.

A CNBC beszámolója szerint Mike Gallagher kongresszusi képviselő vasárnap a TikTokot a “digitális fentanilhoz” hasonlította, és elmondta, hogy szerinte az alkalmazás betiltását országos szinten is ki kellene terjeszteni.

“Rendkívül addiktív és romboló hatású. Aggasztó adatokat látunk az állandó közösségi médiahasználat maró hatásáról, különösen a fiatal férfiak és nők tekintetében, itt Amerikában”.

– mondta Gallagher.

Frances Haugen adatmérnök vasárnap azt mondta, hogy mivel az olyan közösségi médiaplatformok, mint a TikTok, a Twitter és a YouTube hasonló algoritmusokkal működnek, a szabályozóknak első lépésként nagyobb átláthatóságot kellene szorgalmazniuk a működésükkel kapcsolatban.

Haugen elmondta, hogy szerinte a legtöbben nincsenek tisztában azzal, hogy az Egyesült Államok mennyire le van maradva a közösségi média szabályozásában.

Ez olyan, mintha 1965-ben lennénk, még nincsenek biztonsági övre vonatkozó törvények” – mondta az NBC Meet the Press című műsorában.

A kongresszus a 2022-es év legagresszívabb, a technológiát célzó törvényjavaslatai közül többet nem fogadott el, köztük a trösztellenes jogszabályokat, amelyek az Apple és a Google által fejlesztett alkalmazásboltoktól megkövetelnék, hogy a fejlesztőknek több fizetési lehetőséget biztosítsanak, valamint egy olyan intézkedést, amely új védőkorlátokat ír elő a gyerekek online védelmére. A kongresszus 2022-ben a korábbinál nagyobb előrelépést tett a nemzeti adatvédelmi normákról szóló kompromisszumos törvényjavaslat felé, de továbbra is csak az állami törvények foltozata határozza meg a fogyasztói adatok védelmét.

Amy Klobuchar szenátor szerint számos ilyen törvényjavaslatnak kétpárti támogatása van, és sok közülük már a szenátus elé került. Azt mondta azonban, hogy a technológiai lobbi olyan erős, hogy az “erős, kétpárti támogatással” rendelkező törvényjavaslatok “24 órán belül széteshetnek“.

Klobuchar vasárnap azt mondta, hogy a dolgok csak akkor fognak megváltozni a közösségi médiavállalatokkal, ha az amerikaiak úgy döntenek, hogy elegük van.

Lemaradtunk. Itt az ideje, hogy végre elfogadjunk egy ilyen törvényjavaslatot” – mondta.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.