Hirdetés
Kezdőlap Pénzvilág Befektetési alapok: átlépte a 7000 milliárdot a kezelt vagyon
No menu items!

Befektetési alapok: átlépte a 7000 milliárdot a kezelt vagyon

Márciusban 2 százalékkal, vagyis 137 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapok vagyona, amely ezzel először lépte át a hétezer milliárd forintot. A hónap végén a Bamosz tagjai 7110 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban – közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége.

A tőkeáramlások eredője plusz 66 milliárd forint volt márciusban, a vagyonnövekmény többi része a hozamoknak volt köszönhető. Számos kategória esetében volt ugyan tőkekiáramlás, néhány alapkategóriában azonban jelentős mennyiségű tőkét helyeztek el a befektetők.

A legtöbb tőke a vegyes alapokba áramlott, közel 37 milliárd forint, és a hozamok is pozitívan alakultak, így a kategória vagyona 4,6 százalékkal 1488 milliárd forintra nőtt a hónap során.

A részvényalapokba több mint 12 milliárd forint friss tőke érkezett, amihez hozzájárult két, a hónap folyamán indult új sorozat is. A növekedést tovább segítették a hozamok, a részvényalapok vagyona így 5,4 százalékkal 693 milliárd forintra gyarapodott.

Az ingatlanalapokból 2,5 milliárd forintot vontak ki a befektetők márciusban, a hozamoknak és az árfolyammozgásoknak köszönhetően azonban a kategória nettó eszközértéke 0,4 százalékkal lett több, megközelítve az 1674 milliárd forintot.

A kötvényalapokból közel másfél milliárd forintnyi tőke távozott, elsősorban a rövid futamidejű alapokból, a hozamok is elmaradtak, így a kötvényalapok vagyona 0,5 százalékkal csökkent, 1508 milliárd forintra.

A pénzpiaci alapoknál félmilliárdos tőkekiáramlás volt tapasztalható márciusban, a hozamok ezen csak csekély mértékben tudtak javítani, a kategória vagyona 0,6 százalékkal 38 milliárd forintra mérséklődött.

Az abszolút hozamú alapokba 4 milliárd forintnyi friss tőke érkezett, a hozamok is tovább segítették a növekedést, a kategória vagyona 1,6 százalékkal 760 milliárd forintra hízott.

A származtatott alapoknál 1,8 milliárd forintos tőkekiáramlás volt látható, amit azonban kompenzáltak a pozitív hozamok, így a kategória vagyona 0,2 százalékkal emelkedett, 123 milliárd forint volt a hónap végén.

A tőkevédett alapoknál ötmilliárd forintot tett ki a tőkekiáramlás, ami két lejárt alappal magyarázható, a vagyon 8 százalékkal csökkent. A közleményben megjegyzik, hogy a kategória már egészen kicsi, már csak 14 darab tőkevédett alap van, amelyek összvagyona mindössze 60,5 milliárd forint volt március végén.

Az árupiaci alapokba 2,3 milliárd forintnyi tőke áramlott be, és bár a hozamok nem tudták erősíteni a növekedést, a vagyon így is 2,3 százalékkal nőtt, 46 milliárd forintra.

Az elsősorban intézményi befektetők vagyonát kezelő zártkörű alapokba jelentős mértékű, több mint 21 milliárd forint friss tőke érkezett, a hozamok is kedvezően alakultak, a vagyon 4,2 százalékkal 720 milliárd forintra emelkedett.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.