Kezdőlap Tőzsde BÉT - Széttartó lehet a vezető részvények mozgása
No menu items!

BÉT – Széttartó lehet a vezető részvények mozgása

Továbbra sem túl kedvező a nemzetközi befektetői hangulat, és a vezető részvények körében a keddihez hasonlóan eltérű irányú elmozdulások várhatók a Budapesti Értéktőzsdén szerdán is – írta az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.

Varga Zoltán kiemelte: a Richter meghatározó támaszt tört át 8350 forintnál, amennyiben a letörés szignifikáns lesz, jelentős tér nyílhat lefelé. Az OTP felfelé korrigált a 13 800 forintos támaszról, ellenállás pedig 14 250 forint közelében található. A Mol grafikonján 2150 forintnál található támasz, és 2250 forintnál ellenállás.

Céláremelés történt az OTP-re és a Mol-ra – idézte fel az elemző. Hozzátette: a bankpapír 12 havi célárfolyamát 14 550 forintról 15 000 forintra emelte a Societe Generale, az ajánlás továbbra is tartás. A Mol célárfolyamát 2100 forintról 2400 forintra emelte a VTB Capital, a tartási ajánlás itt sem módosult.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 236,92 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 44 350,67 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 10,3 milliárd forint volt.

A Mol 36 forinttal, 1,60 százalékkal 2208 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 205 forinttal, 1,47 százalékkal 14 130 forintra erősödött, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 418 forint maradt, forgalma 215,4 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 225 forinttal, 2,63 százalékkal 8340 forintra esett, a részvények forgalma 4,1 milliárd forintot ért el.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

A francia családi prémium találkozása a villanyautózással. Peugeot E-5008 GT teszt.

A Peugeot E-5008 pontosan az az autó, ami a...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése

Tovább folytatódik 2026-ban is a magyar vidék megerősítése.
Hirdetés

Hírek

Bulgáriában euróval fizethetünk. Az út hosszú volt, de sikeres.

Fotó: facebook/ Európai Bizottság Bulgária – az Európai Unió legszegényebb...

Heti makronaptár – Kül- és kiskereskedelmi, foglalkoztatottsági és turisztikai adatok is érkeznek az év első hetében

Az idei év első hetében a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) több adatot is közöl, köztük a külkereskedelmi áruforgalomról, a kormányzati szektor egyenlegéről és a foglalkoztatottságról.

Hankó Balázs: a Stipendium Peregrinum út a világ legjobb egyetemeire

A kormány a Stipendium Peregrinum Ösztöndíjprogrammal a világ legjobb egyetemein biztosít tanulmányi ösztöndíjat, valamint állja az utazás és a szállás költségeit a magyar fiatalok számára

Január 1-től csökkennek a gazdák adó- és adminisztrációs terhei

A piaci kitettség mérséklését, az értékesítésbiztonság erősítését szolgálja, hogy ettől az évtől a marhatőkehús és a marhabelsőségek is az 5 százalékos áfakulcs alá tartoznak, amely korábban kizárólag a fél és a negyedelt marhára volt érvényes.

Avatár segít a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézetben

Az avatár számára a lakosság választhat nevet, erről bővebben a kórház honlapján lehet tájékozódni.

Még több pálya várja a síelőket hétvégén a Síparkban!

A Felső-Mátrában található síközpont Budapesttől mindössze másfél órára, az ország szinte bármely pontjáról pedig legfeljebb háromórás utazással elérhető.

11 százalékkal nőtt a minimálbér, 7 százalékkal a garantált bérminimum nőtt 2026-ban

A minimálbér-emeléssel párhuzamosan számos szociális ellátás összege is emelkedik, köztük az álláskeresési járadék, a táppénz, a gyes és a gyed, valamint nőnek a közfoglalkoztatotti bérek is.

Elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok.
Hirdetés

Gazdaság

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás