Kezdőlap Címkék 2020 augusztus

2020 augusztus

KSH: a nettó átlagkereset 260 ezer forint volt augusztusban

Augusztusban a bruttó átlagkereset 391 600 forint volt, 9,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban. A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 260 400 forintot ért el - jelentette a KSH.

KSH: nőtt az építőipari termelés júliusról augusztusra

Augusztusban az építőipari termelés volumene a nyers adatok szerint 13,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, júliushoz mérten viszont 1,9 százalékkal emelkedett  - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Fizetési mérleg – 214 millió euró hiány augusztusban

Augusztusban 214 millió euró deficittel zárt a folyó fizetési mérleg, a hiány 83 millió euróval kisebb volt az előző havi 297 millió eurónál - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

KSH: a járműgyártás húzta az ipart augusztusban

Augusztusban az ipari termelés volumene 2,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított adatok szerint a termelés 0,2 százalékkal csökkent, azaz lényegében az egy évvel korábbi szinten maradt - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Nagy-Britannia. 4 százalék fölötti növekedést vártak – a fele lett

Az elemzői várakozásoknak nem egészen a felével nőtt augusztusban a brit gazdaság teljesítménye, amely továbbra is jelentősen elmarad az év eleji szinttől.

KSH: 251 millió euró volt a termék-külkereskedelmi többlet augusztusban

Augusztusban az export euróban számított értéke 2,5 százalékkal, az importé 5,4 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi egyenleg 236 millió euróval, 251 millió euróra javult - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: harmadával esett a vendégéjszakák száma augusztusban

Augusztusban a koronavírus-járvány hatására a szálláshelyek forgalma együttesen 33,2 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: alig csökkent az ipar teljesítménye augusztusban

Az ipari termelés augusztusban 2,1 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, a júliusi 8,1 százalékos visszaesés után - jelentette első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH: augusztusban csökkent a boltok forgalma

Augusztusban a nyers adat szerint 1,2 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 0,7 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek forgalma az előző év azonos időszakihoz képest - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Munkanélküliség. Kétéves csúcs az eurózónában

Augusztusban az ötödik egymást követő hónapban emelkedett, és több mint két éve a legmagasabb szintet érte el a munkanélküliségi ráta az euróövezetben - jelentette az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

KSH: emelkedtek az ipari termelői árak augusztusban

Augusztusban az ipari termelői árak összességében 3,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

KSH – 185 ezerre csökkent a munkanélküliek száma

A június-augusztusi háromhónapos időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 214 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,6 százalék volt. Augusztusban az előző hónaphoz viszonyítva 32 ezerrel 185 ezerre csökkent a munkanélküliek száma - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal.

Németország – Mérsékelten növekvő pályán

A vártnál kevésbé javult szeptemberben az ifo németországi üzleti hangulatindexe. A vállalkozások szerint a gazdaság mérsékelten növekvő pályára állt, miután az eső hat hónapban komoly visszaesést okozott a koronavírus-járvány.

Államháztartás – Nyolc hónap alatt 2261 milliárd hiány

Augusztus végére az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszerének hiánya elérte a 2261 milliárd forintot - erősítette meg részletes jelentésében a Pénzügyminisztérium (PM).

Uniós infláció. Augusztusban is a magyar volt a legnagyobb

Augusztusban - akárcsak júliusban - a legnagyobb inflációt Magyarországon regisztrálták az EU-ban, az eurózónában pedig négy éve első alkalommal az előző havinál kisebb fogyasztói árindex alakult ki - jelentette az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Nőtt a befektetési alapok vagyona

Augusztusban a tőkeáramlás, a hozamok és az árfolyammozgások eredőjeként 132 milliárd forinttal, 2,1 azázalékkal nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon. A hónap végén a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetségének tagjai 6331 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban.

Amerika. Öthavi csúcsra szökött az infláció

Augusztusban a vártnál nagyobb, idén március óta a legmagasabb infláció alakult ki az Egyesült Államokban - jelentette a washingtoni munkaügyi minisztérium statisztikai intézete, a Bureau of Labor Statistics.

Államháztartás. 2300 milliárd közelébe nőtt a hiány

Az év első nyolc hónapjában az államháztartás központi alrendszere 2261,3 milliárd forintos hiánnyal zárt - közölte előzetes jelentésében a Pénzügyminisztérium.

Elemzők az inflációról – szigorít a jegybank?

Az infláció és a maginfláció augusztusi emelkedésében a dohány és az üzemanyagok jövedéki adójának emelkedése mellett a magas élelmiszerárak és a forint gyengülése is megjelenik - foglalták össze elemzők, akik várják a jegybank monetáris reakcióját, de úgy vélik, az alapkamat emelése nem jön szóba.

MNB: a jövedéki adó emelése húzta fel az inflációt

Augusztusban az infláció és a maginfláció emelkedését elsősorban az alkohol, a dohányáruk, illetve a feldolgozott élelmiszerek áremelkedése okozta. A dohánytermékek esetében folytatódott a júliusi jövedékiadó-emelés begyűrűzése, így az adóhatás önmagában 0,5 százalékponttal növelte meg a maginflációt - közölte a Magyar Nemzeti Bank.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.