Kezdőlap Címkék Amerikai kínai kereskedelmi háború

amerikai kínai kereskedelmi háború

Együttes erővel – Kína ellen a globalizációért?!

A nemzetközi gazdasági kapcsolatok mára legalább annyira szólnak információk és know-how birtoklásáról, mint az árucseréről. Utóbbiak szorosan összefüggenek a kölcsönös bizalommal és az értékrenddel – áll a Spiegelben megjelent figyelemreméltó elemzésében. A közgazdászprofesszor szerző a nyugati országok összefogását sürgeti Kína ellen. Henrik Müller szerint csak együttes erővel lehet a fairplay betartására szorítani a világ második legnagyobb gazdaságát.

Világjárvány – Többpólusú világrend születik?

Az USA-ban kontrollálhatatlanná vált járványügyi helyzet miatt Kína a vártnál hamarabb válhat az amerikaiakkal politikailag és gazdaságilag is egyenrangúvá. Ezzel párhuzamosan növekedhet a közepes gazdasági, politikai erőcentrumok jelentősége. A világ egypólusúból multipolárissá lehet. Tendenciák. Petrus Szabolcs írása.

Közeledik az egyezség – Javulnak a kínai külker-mutatók

Kína exportja és importja magasan a várakozások fölött teljesített decemberben a kereslet javulását jelezve, miközben a piaci hangulat javult az amerikai-kínai kereskedelmi részmegállapodás aláírásának közeledtével.

Amerika szerint már nem árfolyammanipulátor Kína

Az amerikai kormányzat megszüntette Kína árfolyammanipulátor besorolását - jelentette be Washingtonban az amerikai pénzügyminiszter.

Szakértő: vihető kapcsolat. A kínai munkaerő kiszorítja az amerikait?

Az Egyesült Államoknak kedvez a Kínával való kereskedelmi háborút lezáró megállapodás - véli Frank Tibor Amerika-szakértő.

Kereskedelmi háború. Megállapodott Amerika és Kína

A kereskedelmi vitát részben rendező egyezség keretében Kína vállalta, hogy az eddiginél több amerikai terméket és szolgáltatást vásárol, az Egyesült Államok pedig csökkenti a kínai árukra kivetett vámokat, illetve nem vezet be újabb pótvámot.

A kínai jegybank mérsékelte a kamatlábakat

Enyhén csökkentette a kínai jegybank a referencia kamatlábakat szerdán annak jeleként, hogy a Peking igyekszik mérsékelni a reálgazdaság finanszírozási költségeit.

Moody’s: nem lesz globális recesszió

A világgazdaság várhatóan nem süllyed recesszióba a következő két évben, de a legnagyobb globális növekedési kockázat továbbra is a kereskedelmi viszályok eszkalálódása - áll a Moody's Investors Service negyedéves makrogazdasági előrejelzésében.

Donald Trump szavaira tovább esett az olajár

Szerdán már harmadik napja csökken a kőolaj ára a nemzetközi piacokon. A befektetők elsősorban amiatt aggódnak, hogy nincs érezhető előrehaladás az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon.

Befektetők: a kereskedelmi háború a legnagyobb kockázat

A globális intézményi befektetők közössége - az Oxford Economics vizsgálata szerint - a recesszió rizikóját, különösen a kereskedelmi háborút tekinti a legnagyobb világgazdasági kockázatnak.

Tőzsde – Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek

Emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei kedden, miután egy sor újabb vállalat rukkolt elő a vártnál jobb eredményekkel harmadik negyedéves beszámolójában, ami enyhítette az amerikai gazdasági növekedés lassulása és az elhúzódó amerikai-kínai kereskedelmi háború ártalmas következményei miatti aggodalmakat.

Kereskedelmi háború – 28 éves mélyponton a kínai növekedés

A vártnál kisebb mértékben nőtt Kína gazdasága a harmadik negyedévben. A kereskedelmi háború visszavetette az ipari termelést, és ezzel fokozta a pekingi vezetésre nehezedő nyomást, hogy további gazdaságélénkítő intézkedéseket vezessen be.

BÉT – Esett a vezető részvények többsége

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 155,52 pontos, 0,38 százalékos csökkenéssel, 40 578,18 ponton zárt kedden.

Tőzsde – Erős kezdés New Yorkban

Az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon elért haladást nyugtázva lendületes erősödéssel tetézték a pénteki nyitáskor az előző napi pozitív zárást az amerikai tőzsdeindexek.

Tőzsde – Vegyesen nyitottak a New York-i indexek

Vegyesen nyitottak, de szinte el sem mozdultak előző napi záróértéküktől a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtökön.

Tőzsde – Erősen nyitottak a New York-i indexek

A héten először, szerdán emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei, miután a legfrissebb sajtójelentések enyhítették az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek éleződését övező aggodalmakat.

Kína túlgondolja. Nem nyer, veszít a jüan gyengítésén

Az elismert német gazdaságkutató intézet, a müncheni Ifo-Institut szerint Kína lehet a gyenge jüan legnagyobb vesztese.

Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok hétfőn, a harmadik negyedév utolsó napján az Egyesült Államok és a Kínai közötti feszültségek újabb fellángolásának következményeként.

Veszteséggel zártak az irányadó kínai tőzsdeindexek

 Alacsony forgalom mellett emelkedéssel zárták az irányadó kínai tőzsdeindexek a pénteki kereskedést, de múlt hét péntekhez képest jelentősen csökkent értékük a kereskedelmi bizonytalanságok és a gazdasági növekedés lassulása miatt.

Kereskedelmi háború – Trump reagált a kínai enyhítésre

Donald Trump elnök a Twitteren jelentette be: az amerikai kormányzat két héttel elhalasztja a kínai termékekre kivetett büntetővámok október 1-jére tervezett bevezetését.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.