amerikai kínai kereskedelmi háború
Együttes erővel – Kína ellen a globalizációért?!
A nemzetközi gazdasági kapcsolatok mára legalább annyira szólnak információk és know-how birtoklásáról, mint az árucseréről. Utóbbiak szorosan összefüggenek a kölcsönös bizalommal és az értékrenddel – áll a Spiegelben megjelent figyelemreméltó elemzésében. A közgazdászprofesszor szerző a nyugati országok összefogását sürgeti Kína ellen. Henrik Müller szerint csak együttes erővel lehet a fairplay betartására szorítani a világ második legnagyobb gazdaságát.
Világjárvány – Többpólusú világrend születik?
Az USA-ban kontrollálhatatlanná vált járványügyi helyzet miatt Kína a vártnál hamarabb válhat az amerikaiakkal politikailag és gazdaságilag is egyenrangúvá. Ezzel párhuzamosan növekedhet a közepes gazdasági, politikai erőcentrumok jelentősége. A világ egypólusúból multipolárissá lehet. Tendenciák. Petrus Szabolcs írása.
Közeledik az egyezség – Javulnak a kínai külker-mutatók
Kína exportja és importja magasan a várakozások fölött teljesített decemberben a kereslet javulását jelezve, miközben a piaci hangulat javult az amerikai-kínai kereskedelmi részmegállapodás aláírásának közeledtével.
Amerika szerint már nem árfolyammanipulátor Kína
Az amerikai kormányzat megszüntette Kína árfolyammanipulátor besorolását - jelentette be Washingtonban az amerikai pénzügyminiszter.
Szakértő: vihető kapcsolat. A kínai munkaerő kiszorítja az amerikait?
Az Egyesült Államoknak kedvez a Kínával való kereskedelmi háborút lezáró megállapodás - véli Frank Tibor Amerika-szakértő.
Kereskedelmi háború. Megállapodott Amerika és Kína
A kereskedelmi vitát részben rendező egyezség keretében Kína vállalta, hogy az eddiginél több amerikai terméket és szolgáltatást vásárol, az Egyesült Államok pedig csökkenti a kínai árukra kivetett vámokat, illetve nem vezet be újabb pótvámot.
A kínai jegybank mérsékelte a kamatlábakat
Enyhén csökkentette a kínai jegybank a referencia kamatlábakat szerdán annak jeleként, hogy a Peking igyekszik mérsékelni a reálgazdaság finanszírozási költségeit.
Moody’s: nem lesz globális recesszió
A világgazdaság várhatóan nem süllyed recesszióba a következő két évben, de a legnagyobb globális növekedési kockázat továbbra is a kereskedelmi viszályok eszkalálódása - áll a Moody's Investors Service negyedéves makrogazdasági előrejelzésében.
Donald Trump szavaira tovább esett az olajár
Szerdán már harmadik napja csökken a kőolaj ára a nemzetközi piacokon. A befektetők elsősorban amiatt aggódnak, hogy nincs érezhető előrehaladás az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon.
Befektetők: a kereskedelmi háború a legnagyobb kockázat
A globális intézményi befektetők közössége - az Oxford Economics vizsgálata szerint - a recesszió rizikóját, különösen a kereskedelmi háborút tekinti a legnagyobb világgazdasági kockázatnak.
Tőzsde – Emelkedéssel nyitottak a New York-i indexek
Emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei kedden, miután egy sor újabb vállalat rukkolt elő a vártnál jobb eredményekkel harmadik negyedéves beszámolójában, ami enyhítette az amerikai gazdasági növekedés lassulása és az elhúzódó amerikai-kínai kereskedelmi háború ártalmas következményei miatti aggodalmakat.
Kereskedelmi háború – 28 éves mélyponton a kínai növekedés
A vártnál kisebb mértékben nőtt Kína gazdasága a harmadik negyedévben. A kereskedelmi háború visszavetette az ipari termelést, és ezzel fokozta a pekingi vezetésre nehezedő nyomást, hogy további gazdaságélénkítő intézkedéseket vezessen be.
BÉT – Esett a vezető részvények többsége
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 155,52 pontos, 0,38 százalékos csökkenéssel, 40 578,18 ponton zárt kedden.
Tőzsde – Erős kezdés New Yorkban
Az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokon elért haladást nyugtázva lendületes erősödéssel tetézték a pénteki nyitáskor az előző napi pozitív zárást az amerikai tőzsdeindexek.
Tőzsde – Vegyesen nyitottak a New York-i indexek
Vegyesen nyitottak, de szinte el sem mozdultak előző napi záróértéküktől a New York-i tőzsde irányadó indexei csütörtökön.
Tőzsde – Erősen nyitottak a New York-i indexek
A héten először, szerdán emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei, miután a legfrissebb sajtójelentések enyhítették az amerikai-kínai kereskedelmi feszültségek éleződését övező aggodalmakat.
Kína túlgondolja. Nem nyer, veszít a jüan gyengítésén
Az elismert német gazdaságkutató intézet, a müncheni Ifo-Institut szerint Kína lehet a gyenge jüan legnagyobb vesztese.
Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai részvénypiacok
Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok hétfőn, a harmadik negyedév utolsó napján az Egyesült Államok és a Kínai közötti feszültségek újabb fellángolásának következményeként.
Veszteséggel zártak az irányadó kínai tőzsdeindexek
Alacsony forgalom mellett emelkedéssel zárták az irányadó kínai tőzsdeindexek a pénteki kereskedést, de múlt hét péntekhez képest jelentősen csökkent értékük a kereskedelmi bizonytalanságok és a gazdasági növekedés lassulása miatt.
Kereskedelmi háború – Trump reagált a kínai enyhítésre
Donald Trump elnök a Twitteren jelentette be: az amerikai kormányzat két héttel elhalasztja a kínai termékekre kivetett büntetővámok október 1-jére tervezett bevezetését.
Friss
Tőzsde – Erős kezdés New Yorkban
Indexemelkedéssel indult a kereskedés pénteken az amerikai értékpapírpiacokon a héten kezdődött negyedéves eredménybeszámoló szezon első jelentéseiben szereplő várakozáson felüli adatokat nyugtázva.
Amerika hitelezői: Japán a legnagyobb, Írország a negyedik
Februárban már a huszonegyedik egymást követő hónapban volt japán tulajdonban a legtöbb amerikai állampapír.
Otthonteremtési és felújítási támogatások – egyszerűbb feltételekkel
Egyszerűbb feltételek mellett, még többen igényelhetik a január 1-jén bevezetett otthonteremtési és otthonfelújítási támogatásokat - jelentette be a családokért felelős tárca nélküli miniszter.
Befektetési alapok: átlépte a 7000 milliárdot a kezelt vagyon
Márciusban 2 százalékkal, vagyis 137 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapok vagyona, amely ezzel először lépte át a hétezer milliárd forintot. A hónap végén a Bamosz tagjai 7110 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége.
Hírek
Rabszolgaként tartottak több embert Zalában – egyikük belehalt
Vádat emeltek egy Pakodon élő család ellen Zalában, amelynek hét tagja éveken át rabszolgaként bánt több ismerősével. A sanyargatottak egyike az embertelen körülmények miatt meghalt - közölte a Zala Megyei Főügyészség szóvivője.
Csalók ígérnek gyors gyógyulást – figyelmeztet a GVH
Megsokasodtak a fogyasztói jelzések az egészségügyi termékeket hirdető csaló weboldalakról, ezért a Gazdasági Versenyhivatal figyelmeztetést adott ki.
Újra az államé a Hévíz-Balaton Airport
Újra állami tulajdonban működik a Hévíz-Balaton Airport, miután a területen lévő ingatlanok is a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) vagyonkezelésébe kerültek.
Egymás fejét tépték az óriáspandák. Videó a vadon élő állatok harcáról
Két vadon élő óriáspanda vérre menő összecsapását sikerült lefilmezni a vadvédelmi hatóságoknak egy kínai természetvédelmi területen.
Vita közben. Gázfegyverrel lőttek Kispesten
Gázfegyverrel lőtt egy férfi Budapesten, a XIX. kerületi Kossuth téren, egy kispesti járőr a helyszínen elfogta - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság .
MÁV-Volán: áprilisban ingyen utazhatnak az alsósok
Az alsó tagozatos diákok áprilisban díjmentesen utazhatnak a MÁV és a Volán járatain - közölte a MÁV-Volán-csoport.
Szándékos vaklárma. Mégsem támadtak pénzszállítókra Kőbányán
Nem történt rablási kísérlet pénzszállítók ellen szerdán a X. kerületben, az esetet a pénzszállító cég munkatársa kitalálta - mondta a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője.
Berlin. Alkotmányellenesnek minősítették a lakbérplafont
A német alkotmánybíróság az alaptörvénnyel ellentétesnek minősítette és megsemmisítette a lakbérek befagyasztásáról szóló berlini helyi jogszabályt.
Gazdaság
Amerika hitelezői: Japán a legnagyobb, Írország a negyedik
Februárban már a huszonegyedik egymást követő hónapban volt japán tulajdonban a legtöbb amerikai állampapír.
Befektetési alapok: átlépte a 7000 milliárdot a kezelt vagyon
Márciusban 2 százalékkal, vagyis 137 milliárd forinttal nőtt a befektetési alapok vagyona, amely ezzel először lépte át a hétezer milliárd forintot. A hónap végén a Bamosz tagjai 7110 milliárd forintot kezeltek befektetési alapokban - közölte a Befektetési Alapkezelők és Vagyonkezelők Magyarországi Szövetsége.
Statisztikai alapú értékbecslés – gyorsabb és olcsóbb hitelfolyósítás
Gyorsabb és olcsóbb lesz a hitelfolyósítás, hamarosan számos új jelzáloghitel-kihelyezéshez is alkalmazzák majd a bankok a statisztikai alapú értékbecslés módszerét - közölte a Magyar Bankszövetség.