A Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai megállapodtak az olajtermelés újabb csökkentéséről. A nagyhatalmú szövetség így akarja stabilan tartani a fosszilis üzemanyag árát. Legutóbb áprilisban döntöttek az olajár stabilizálása érdekében napi 1,66 millió hordós termeléscsökkentésről az év végéig.
A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) szerint az olajárak jövőre emelkedhetnek, mivel a szankciók beszűkítik az orosz kínálatot, a kereslet pedig felülmúlja majd a korábbi várakozásokat.
Az Egyesült Államok újabb 10 millió hordó kőolajat szabadít fel stratégiai tartalékaiból novemberben, hogy mérsékelje az üzemanyag-árak várható emelkedését, miután a kőolaj-kitermelő országok kibővített tanácsa, az OPEC+ a napi kitermelés 2 millió hordós csökkentéséről döntött szintén novembertől.
Kedden reggel folytatódott a kőolaj áremelkedése, miután az OPEC és a szervezeten kívüli nagy olajtermelők informális szövetsége, az OPEC+ a havi termelési kvóta eredetileg is tervezett napi 400 ezer hordós megemelése mellett döntött.
A szűkülő kínálat és a vártnál erősebben élénkülő kereslet miatt emelkedett a kőolaj világpiaci ára. Az észak-tengeri Brent hároméves csúcsra, hordónként csaknem 80 dollárra drágult.
Stabilizálódott az olajár: a kereslet gyengülésének kilátásait ellensúlyozta, hogy az Ida hurrikán jelentős termeléskiesést okozott a Mexikói-öbölben működő amerikai fúrótornyoknál.
A világ olajkereslete jövőre visszatér a válság előtti szintre, 2022 közepétől pedig meghaladja majd a napi 100 millió hordót - erősítette meg legfrissebb globális olajpiaci jelentésében az OPEC.
A globális olajkereslet erőteljesen emelkedik az év második felében, a világ olajfelhasználása pedig - Kína és India növekedésének köszönhetően - jövőre visszatér a koronavírus-járvány előtti szintekre - áll a Kőolaj-exportáló Országok Szervezete (OPEC) friss prognózisában.
Több mint kétéves csúcsra kúszott fel a kőolaj világpiaci ára, és a harmadik egymást követő hetet zárhatja emelkedéssel: az Egyesült Államokban, Európában és Kínában is élénkül az üzemanyagok iránti kereslet a koronavírus-járvány miatti korlátozások fokozatos feloldásával párhuzamosan.
Az OPEC javította az idei globális olajkeresletre vonatkozó előrejelzését. A szervezet abban bízik, hogy sikerül visszaszorítani a koronavírus-járványt, és ezzel megnő a kőolaj iránti igény.
A koronavírus-járvány gazdasági kockázatai ellenére is - a világgazdasági növekedéssel párhuzamosan - nőni fog az olajkereslet 2021-ben - áll az OPEC havi jelentésében.
Tavaly március óta a legmagasabb szintre emelkedtek a világpiaci olajárak hétfőn. A piacot fűti, hogy az OPEC+ a jelenlegi szinten hagyhatja a kitermelést februárban, a tömeges védőoltási kampányok pedig megfékezhetik a koronavírus-járványt.
Az olaj iránti kereslet nagyon is vérszegény, ezért az OPEC-nek és a szervezeten kívüli nagy olajtermelőknek megoldást kell találniuk annak garantálására, hogy többet ne fordulhasson elő éles áresés a piacon - jelentette be Mohammad Barkindo, az OPEC főtitkára.
A szaúd-arábiai energetikai minisztérium kitermelése további csökkentésére utasította a Saudi Aramco állami többségű olajvállalatot. A hírre emelkedésnek indultak az olajárak.
Öt százalék körüli mértékben csökkentek a világpiaci olajárak szerda délelőtt, miután olyan jelentések láttak napvilágot, hogy a túlkínálat makacsul fennmarad, a kereslet pedig összeomlik a koronavírus-járvány következményeként.
Lejtmenetbe kapcsoltak az olajárak, miután a Saudi Aramco szaúdi állami többségű olajvállalatot a kitermelés növelésére utasította az energetikai minisztérium.
Londoni iparági elemzők várakozása szerint a koronavírus okozta járvány negatív keresleti hatásai miatt idén és jövőre is érzékelhetően alacsonyabb lesz az átlagos olajár az eddig vártnál.
Az eladott magyar részvények árából lehetséges, hogy többen külföldi papírokat vásároltak, 9 milliárd forintnyi friss lakossági megtakarítás landolt ugyanis külföldi részvényekben
Minden társadalom számára fontos lehet alternatív elektronikus fizetési megoldások kidolgozása a pénzforgalmi stabilitás és a monetáris szuverenitás érdekében.
A támogatott vállalati hitelek aránya a második negyedévben már csak 20 százalék volt, holott egy évvel ezelőtt még 49 százalék volt ezek aránya. Ennek tudható be az is, hogy a kkv-hitelezés visszaesett.
A lakáshiteleket annak ellenére is keresik, hogy a kamatok immár második hónapja emelkednek. Júliusban már a THM-plafon sem fogta vissza a bankokat az árazásban, egy átlagos lakáshitelnél 6,81 százalékos kamatot és 7,24 százalékos THM-et mért az MNB.
Minden magyar ügyfélnek lehetősége van, hogy használja az új fizetési megoldást. A végső döntést a fogyasztók hozzák meg, a qvik akkor terjed el, ha a fogyasztók számára kényelmes, gyors, egyszerű és biztonságos - fejtette ki.
Kedves Látogató! Tájékoztatjuk, hogy a honlap felhasználói élmény fokozásának érdekében sütiket alkalmazunk. A honlapunk használatával ön a tájékoztatásunkat tudomásul veszi.ElfogadomAdatvédelmi irányelvek