Kezdőlap Címkék Rangsor

rangsor

Trónfosztás: már nem az Apple a legértékesebb márka a világon

Az Amazon lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2023-es Global 500 ranglistája alapján.

Meglepő eredmények a német városok versenyképességi rangsorában

Közgazdászok megvizsgálták Németország gazdaságilag legdinamikusabb városait, és meglepő felfedezésekre jutottak: az éllovas a koronavírus elleni vakcinákat gyártó Biontech sikerének köszönheti elsőségét, a bajor főváros pedig a 30. helyre csúszott vissza.

Megvan a világ TOP 10 városának listája. Budapest a legrosszabbak között sem szerepel

Az Economist Intelligence Unit (EIU) közzétette a Global Liveability Index rangsorát, amely a világ 10 legjobb és 10 legrosszabb helyét mutatja be 2022-ben. Az index 172 várost értékelt öt kategóriában: kultúra, egészségügy, oktatás, infrastruktúra és szórakozás.

Digitális fejlettség. Magyarország javított, de az utolsók között van az EU-ban

Az Európai Unió tagállamainak digitális fejlődését mutató Digitális Gazdaság és Társadalom Index (DESI) 2022-es mutatói alapján Magyarország a 27 tagállam között a 22. helyen áll, a ranglistán egy helyet előre lépett, megelőzve Szlovákiát - közölte az IVSZ - Szövetség a digitális gazdaságért.

Ezek a világ legértékesebb és legrosszabb útlevelei

Mindannyiunknak szüksége van útlevélre ahhoz, hogy beutazhassuk a világot, de az útlevéllel járó szabadság nagyon eltérő lehet attól függően, hogy hol élünk.

Ezekben az országokban vannak a világ legjobb munkakörülményei

Összepakolni és egy külföldi országba költözni? Sokan fontolgatjuk időről időre. A munka az egyik legfontosabb tényező, amelyet figyelembe kell venni. A bérek, a szabadságjogosultság és a munkanélküliségi ráta mind olyan tényezők, amelyeknek ki kell hatniuk a költözésre.

Rangsor – márkák és értékek. Amerikai fölény az ötszázas klubban

Az Apple már a második egymást követő évben lett a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance 2022-es Global 500 ranglistája alapján. A cégek teljes márkaértékének több mint kétharmada két országhoz köthető, az Egyesült Államok részesedése 48,64 százalék.

Tax Foundation: a magyar adórendszer a 13. legversenyképesebb

Magyarország a 13. lett a vizsgált 37 OECD-ország közül a Tax Foundation által minden évben megjelentetett nemzetközi adó-versenyképességi rangsorban - közölte az adópolitikával foglalkozó amerikai kutatóintézet vizsgálatának eredményeit az EY.

Világranglista. Top 300-ba ugrott a Semmelweis Egyetem

A Semmelweis Egyetem 149 helyet előrelépve bekerült a világ 300 legjobb felsőoktatási intézménye közé. Ezzel a hazai egyetemek között a legelőkelőbb helyezést érte el a Times Higher Education (THE) friss rangsorában.

Innováció – uniós rangsor. Tartotta a pozícióját Magyarország

Hazánk megőrizte huszonkettedik helyét, de a tavalyi 73-as értékről 76-ra javította összesített mutatóját az évente megjelenő European Innovation Scoreboard (EIS) rangsorán - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Új-zélandi város a legélhetőbb – csak két európai a top 10-ben

Az új-zélandi Auckland a világ legélhetőbb városa a The Economist brit hetilap testvércége, az Economist Intelligence Unit (EIU) szerint.

Világcégek – rangsor. Már nem a szaúdi óriás a legértékesebb

Rekordszintre, 31,7 ezer milliárd dollárra emelkedett a világ száz vezető cégének piaci tőkeértéke a március végével záródott egy évben. A százas listát immár az Apple vezeti az eddigi első Saudi Aramcót megelőzve - derül ki a PwC Global Top 100 felméréséből.

Pénzügyi központok – rangsor. Budapest már a Top 100-ban

A legújabb globális befektetői felmérés szerint a piaci szereplők továbbra is New Yorkot tartják a világ első számú pénzügyi szolgáltatási központjának, a második a ranglistán a korábban hosszú évekig vezető London. Budapest javított besorolásán tavalyhoz képest.

Heritage Foundation: Hongkong többé nem szabad gazdaság

Hongkong lekerült a Heritage Foundation a világ legszabadabb gazdaságait rangsoroló listájáról: a különleges státusszal bíró várost az idén első alkalommal Kína alá sorolták be - számolt be a South China Morning Post (SCMP) című hongkongi lap.

Szívügyek. Top 100-ba ugrott a Semmelweis Egyetem

Jelentősen javította pozícióit a Semmelweis Egyetem a "US News Best Global Universities" világrangsorában. A legjobb helyezést idén is a "Kardiológia és kardiovaszkuláris rendszer" szakterületi rangsorban érte el, amelyen - tavalyhoz képest huszonöt helyet előrelépve - már a világ 87. legjobb felsőoktatási intézményének számít.

Top 500 márka. Változások a dobogón, három ázsiai a tíz között

Három év után ismét az Apple a legértékesebb márka a világon a brit Brand Finance piackutató és üzleti tanácsadó vállalat 2021-es Global 500 ranglistája szerint.

Fenntarthatósági index. A legjobb tíz százalékban a Mol

Idén ismét elismerően értékelte a Mol tevékenységét a Dow Jones fenntarthatósági index. Ez már az ötödik alkalom, hogy a vállalat bekerült a felsorolásba.

Márka rangsor. Amerikai cégek fölénye, itt a százas klub

Immár a nyolcadik egymást követő évben lett az Apple a világ legértékesebb márkája az Interbrand nevű amerikai tanácsadó vállalat globális rangsorában.

Rangsor. A magyar útlevél a hatodik legértékesebb

Az új-zélandi útlevél vezeti az úti okmányok rangsorát, a Passport Index listán a magyar útlevél a hatodik.

Rangsor. Nyolc magyar egyetem a legjobbak között

A világ 93 országának legjobb ezerötszáz egyetemét rangsoroló Times Higher Education (THE) listán legjobb magyar egyetemként a Semmelweis Egyetem (SE) végzett.

Friss

A Bükk-vidék Geopark elnyerte az UNESCO Globális Geopark címet

A geoparkok fontos szerepet töltenek be a vidéki térségek fejlesztésében a földtudományi értékekre alapuló, a helyi szolgáltatókat helyzetbe hozó fenntartható geoturizmus által

Baj van: több büntetést szabott ki a Nébih

Egy kicsivel rosszabbak lettek a számok, mint korábban, ez valószínűleg annak a kereskedői viselkedésnek köszönhető, amivel megpróbálják a fogyasztás visszaesése miatt kiesett nyereséget visszapótolni

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

A kíberbűnözők mindig a könnyebb utat választják: az ügyfeleket veszik célba

A Magyar Államkincstár aktív részt vállal a KiberPajzs együttműködésben, amely a Bankszövetség és a Magyar Nemzeti Bank kezdeményezésére jött létre.

Hírek

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.

A héten várható: Az MNB kamatdöntő ülést tart, államháztartási adatok

Tavaly decemberben a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 655 600, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 451 300 forint volt.

Devizapiac – Gyengült a forint reggel

Gyengült a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben péntek reggel.

Elemző: átlag feletti forgalomban emelkedett a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 462 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 65 450,33 ponton zárt hétfőn.

BÉT – Emelkedő forgalomban csökkent a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett csökkent a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe,

NAV: már elérhetők az adóbevallási tervezetek

A bevallási tervezet ugyanis csak azokat a bevételi, jövedelmi adatokat tartalmazza, amelyek a NAV rendelkezésére állnak a munkáltatók és kifizetők bevallásai, adatszolgáltatása révén.

Elemző: a Richter húzta le a BUX-ot

A részvénypiac forgalma 28,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

Gazdaság

MBH Bank: 345,3 milliárd forint korrigált adózás előtti eredmény 2023-ban

A társaság a tavalyi évben 350 millió euró értékben sikeres nemzetközi kötvénykibocsátást hajtott végre.

Stabil kilátással megerősítette az OTP-bankok besorolásait a Moody’s

A hitelminősítő kiemeli, hogy az OTP finanszírozása stabil, és mindenekelőtt a betétállományra épül.

Az MBH Bank lett a Fundamenta többségi tulajdonosa

A Fundamenta ezentúl az MBH Bank konszolidált leányvállalataként, de önállóan működik tovább