Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Ezekben az országokban vannak a világ legjobb munkakörülményei
No menu items!

Ezekben az országokban vannak a világ legjobb munkakörülményei

Illusztráció: Bigstock

Összepakolni és egy külföldi országba költözni? Sokan fontolgatjuk időről időre. A munka az egyik legfontosabb tényező, amelyet figyelembe kell venni. A bérek, a szabadságjogosultság és a munkanélküliségi ráta mind olyan tényezők, amelyeknek ki kell hatniuk a költözésre.

Az iparág szakértői különböző tényezőket vizsgáltak – többek között a minimálbért, a jogosult szünidőt és a szülési szabadságot -, és tizenöt országot rangsoroltak.

Íme, a munkahelyi környezet szempontjából első öt ország:

Hollandia

A Belgium és Németország között fekvő Hollandia végzett az első helyen, 200 pontból 141-et kapva. Az ország híres a sajtjáról, a facipőkről, a hagyományos holland házakról és a kávézókról.

Hollandiában a minimális órabér 3800 forintnak megfelelő euró, a jogosult szünet 30 perc, a szülési szabadság pedig 16 hét fizetett szabadság.

Franciaország

Franciaország a második helyen végzett, 200 pontból 141 pontot szerezve. Az ország a világ legszebb városaival büszkélkedhet, miközben jelentős számú szabadságot biztosít évente. Nyilvánvaló, hogy miért szeretnek sokan ott dolgozni.

Franciaországban a minimális órabér 4100 forintnyi euró, a jogosult szünet 20 perc, a szülési szabadság pedig 16 hét fizetett szabadság.

Belgium

A harmadik helyen Belgium áll, a 200 pontból 138 pontot szerezve. Belgium a csokoládéjáról és a söréről ismert ország; az országban található a NATO főhadiszállása is.

A belgák a munkakörnyezeten belül elvárják az elegáns öltözködést és a pontosságot. Belgiumban a minimális órabér 3800 forintnak megfelelő euró, a jogosult szünet 15 perc, a szülési szabadság pedig 15 hét fizetett szabadság.

Norvégia

Az Észak-Európában található, Skandinávia nyugati felét elfoglaló Norvégia a negyedik helyen végzett, és a 200 pontból 136 pontot ért el.

Az ország nagy hangsúlyt fektet a munkahelyi egyenlőségre, függetlenül a munkavállaló nemétől, etnikai hovatartozásától, szexuális irányultságától, vallásától vagy politikai nézeteitől.

Norvégiában nincs minimálbér, a jogosult szünet 30 perc, a szülési szabadság pedig 15 hét fizetett szabadság.

Írország

Az első öt helyezettet Írország zárja, a 200 pontból 136 ponttal. Írország egy gyönyörű, természeti zöldövezetekkel teli ország, amely a Guinness és a rögbi iránti szeretetéről ismert.

A munkakörnyezetük nagyon hasonlít az Egyesült Királyságéhoz. Írországban a minimálbér 4000 forintnyi euró, a jogosult szünet 30 perc, a szülési szabadság pedig 26 hét fizetett szabadság.

A rangsor további tíz helyezettje:

Németország (116 pont)

Svédország (113 pont)

Új-Zéland (112 pont)

Izland (108 pont)

Cseh Köztársaság (107 pont)

Kanada (107 pont)

Svájc (96 pont)

Ausztria (86 pont)

Izrael (80 pont)

Egyesült Államok (64 pont)

A rangsor eredménye érdekes eredményeket hozott, az első öt helyen Ausztrália mellett több európai ország is szerepel.

Mivel egyre többen fontolgatják az újrakezdés gondolatát, különösen a világjárvány kezdete óta, szerettük volna a külföldre költözést fontolgatókat tájékoztatni a legjobb munkakörülményeket kínáló országokról, hogy segítsük őket ebben a nehéz döntésben.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Új otthonfelújítási támogatás: a szakértő szerint erre érdemes figyelni mindenkinek 

A törvényalkotói szándékkal ellentétben az akció meghirdetésének az elkövetkező egy-két hónapban negatív hatása lesz a piacra, mert a korábbi tapasztalatok azt mutatják, hogy ilyenkor még azok is kivárnak és nem vásárolnak, akiket nem is érint a kedvezmény.
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.