tejtermékek
Csökkenésnek indult a tej és a tejtermékek ára
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) megvizsgálta a tejpiacot és megállapította, hogy a tej ára csökkenésnek indult havi alapon, éves szinten pedig jelentősen lassult a drágulás üteme.
Második hónapja csökkennek a világpiaci élelmiszerárak
Májusban már a második egymást követő hónapban mérséklődtek az élelmiszerárak a világon, elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek árcsökkenése hatására.
Közel tízéves csúcson az élelmiszerárak
Elsősorban a növényi olajok és a tejtermékek drágulása miatt közel tízéves csúcson álltak a világpiaci élelmiszerárak januárban.
Tavaly 28 százalékkal drágultak az élelmiszerek
Tavaly átlagosan 28,1 százalékkal nőttek az élelmiszerárak globálisan, az ezek mozgását követő index 10 éves csúcsra emelkedett - áll az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) jelentésében.
Tízéves csúcsra szöktek az élelmiszerárak
Részben a kínálat szűkössége, valamint a szemestermények és a tejtermékek drágulása miatt novemberben már a negyedik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.
Világpiaci élelmiszerárak – Tízéves csúcs októberben
A kínálat szűkössége, valamint a növényi olajok és a szemestermények jelentős drágulása miatt októberben már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak az előző hónaphoz képest.
Tovább drágultak az élelmiszerek – tízéves csúcson a pálmaolaj ára
Részben a kínálat szűkössége, valamint a búza és a pálmaolaj iránti keresletnövekedés hatására szeptemberben már a második egymást követő hónapban nőttek a világpiaci élelmiszerárak.
Nagyot drágultak az élelmiszerek – csak a tej lett olcsóbb
Augusztusban nagyot emelkedett az élelmiszerek világpiaci ára az előző hónaphoz képest. Leginkább a cukor, a búza és a növényi olajok drágultak.
Júliusban is csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor drágult
Júliusban már a második egymást követő hónapban csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben.
Csökkentek az élelmiszerárak – csak a cukor és a hús drágult
Júniusban 12 hónapon belül először csökkentek globálisan az élelmiszerárak havi összevetésben - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Élelmiszerárak – meredek drágulás. Nyolcéves csúcson a kukorica
Több mint tíz éve nem nőttek olyan jelentősen az élelmiszerárak havi összevetésben, mint májusban. A kukorica árindexe 2013 januárja óta a legmagasabb szintre nőtt havi összevetésben - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete.
FAO: kilenc hónapja drágulnak az élelmiszerek
Februárban már a kilencedik egymást követő hónapban emelkedtek, és 2014 júliusa óta a legmagasabb szintre nőttek a világpiaci élelmiszerárak - jelentette az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Világpiaci élelmiszerárak: hat és fél éves csúcs
Januárban 2014 júliusa óta a legmagasabb szintre emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak, és már a nyolcadik egymást követő hónapban jegyezett fel növekedést az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Hetedik hónapja drágulnak az élelmiszerek
Decemberben már a hetedik hónapja emelkedtek folyamatosan a világpiaci élelmiszerárak - közölte az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO).
Világpiaci élelmiszerárak – csak a hús lett olcsóbb
A szemestermények, a növényi olajok, a cukor és a tejtermékek drágulása miatt októberben már az ötödik egymást követő hónapban emelkedtek, január óta a legmagasabb szintre nőttek a világpiaci élelmiszerárak - derül ki a FAO adataiból.
Drágultak a tejtermékek – olcsóbb lett a hús
Júliusban már a második egymást követő hónapban emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak. Főleg a növényi olaj- és zsírfélék, valamint a tejtermékek drágultak.
Drágulásnak indultak az élelmiszerek
A növényi olajok, a cukor és a tejtermékek drágulása miatt júniusban - az idén először - emelkedtek a világpiaci élelmiszerárak.
Világpiaci élelmiszerárak – csak a cukor drágult
Májusban már a negyedik egymást követő hónapban csökkentek a világpiaci élelmiszerárak, részben a koronavírus-járvány miatt bekövetkezett keresletvisszaesés hatására.
Világpiaci élelmiszerárak – mélyponton a cukor
A koronavírus-járvány miatt bekövetkezett keresletvisszaesés hatására áprilisban már a harmadik egymást követő hónapban csökkentek a világpiaci élelmiszerárak. A cukor ára 13 éves mélypontra esett.
Tovább drágulhat a bolti tej
Az elmúlt fél évben 6 százalékkal emelkedett a nyers tej felvásárlási ára, ami miatt a bolti tej és a tejtermékek is drágultak. További áremelkedés jöhet.
Friss
BÉT – Mínuszban zárt a BUX
A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Gyengült pénteken a forint
Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.
Charles Michel: el kell mélyíteni a belső piacot
El kell mélyítenünk az Európai Unió belső piacát, a vállalatokat tőkével kell segíteni a beruházásokban és az innovációban.
Lépett a Fed: Csökkentette az irányadó dollárkamatot
A bizottság hosszabb távon maximális foglalkoztatottság elérésére törekszik 2 százalékos inflációs cél mellett.
Hírek
BÉT – Mínuszban zárt a BUX
A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Gyengült pénteken a forint
Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.
Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról
Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel
Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.
Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását
Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.
Vegyesen mozgott a forint árfolyama
Az eurót hétfőn reggel 404,15 forinton jegyezték a péntek esti 404,09 forint után.
Alig változott csütörtök reggelre a forint árfolyama
Alig változott csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
15 milliárdos pénzügyi oktatási program indul
A 16-21 éves korosztály ingyenesen férhet hozzá számos, hasznos pénzügyi tudást biztosító anyaghoz.. Minden magyar előtt nyitott a pénzügyi tanulás lehetősége! Sőt a 16-21 éves fiatalok most ingyenes oktatást kapnak.
Gazdaság
Megszületett a döntés: így változik majd az ÁFA az Európai Unióban
2024. november 5-én az Európai Unió Gazdasági és Pénzügyi Tanácsának (ECOFIN) miniszterei a soros magyar elnökség alatt elfogadták az úgynevezett „VAT in the Digital...
Történelmi csúcson a bitcoin
A bitcoin eddigi történelmi csúcsa 73 ezer 777 dollár volt, ezt idén március 14-én érte el.
Hát ezt is megértük! Már dolláros nyugdíjra is spórolhatunk
Ehhez persze be kellett fektetni az eurót és a dollárt is, amit egyre többen megtesznek a Magyar Nemzeti Bank (MNB) adatai szerint.