Kezdőlap Címkék Világgazdasági kilátások

világgazdasági kilátások

Csúcsmenedzserek szerint csökkenni fog a globális gazdasági növekedés

A vezérigazgatók 73 százaléka úgy véli, hogy a globális növekedés a következő évben csökkenni fog, ami 12 éve a legpesszimistább kilátásokat erősíti meg az üzleti vezetők körében - derül ki a PwC könyvvizsgáló cég felméréséből.

Világgazdasági kilátások: sokkal pesszimistább lett a WTO

Csökkentette a világgazdasági forgalom és a globális bruttó hazai termék (GDP) növekedésre vonatkozó előrejelzéseit az előző, októberi prognózisában jelzetthez képest a Kereskedelmi Világszervezet (WTO).

Moody’s: jövőre enyhülnek a feszültségek a világgazdaságban

Jövőre enyhülnek a koronavírus-járvány, a beszállítói hálózatokban támadt felfordulás és a munkaerőhiány miatt egyidejűleg kialakult bizonytalanságok, és ennek nyomán stabil növekedési szakasz kezdődhet a világgazdaságban - áll a Moody's Investors Service friss átfogó globális előrejelzésében.

IMF: a világgazdaság 6 százalékkal nő, az olajár 60 dollár fölött marad

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi előrejelzéséhez hasonló idei globális gazdasági növekedést vár legfrissebb jelentésében, de több ország és térség GDP-növekedését fölfelé, illetve lefelé módosította. Magyarországgal nem foglalkozik a jelentés.

A PwC kutatása. A cégvezérek kétharmada növekedést vár

Egy évvel a világjárvány kitörése után optimisták a világ legnagyobb cégeinek vezetői a gazdasági kilátások megítélésében, sőt a globális növekedést várók aránya rekordszintre nőtt - közölte a PwC.

Globális kilátások. Újabb hullámoktól tartanak a befektetők

Egy friss felmérés szerint a globális vállalati szektor zöme a korábbiaknál kedvezőbben ítéli meg a világgazdaság középtávú növekedési kilátásait, de a cégvezetők közül sokan tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány esetleges ismétlődő hullámai hátráltathatják a gazdasági kilábalást.

Világgazdasági kilátások – optimistább az IMF

Az év második felében lendületbe jöhet a világgazdasági növekedés, köszönhetően a gazdaságösztönző költségvetési és jegybanki monetáris intézkedéseknek, illetve a tömeges oltások megkezdésének - áll a Nemzetközi Valutaalap (IMF) felülvizsgált prognózisában.

Deutsche Bank: a világgazdaság jövőre kiheveri a válságot

A Deutsche Bank szerint a globális GDP a korábbi prognózisokban jelzettnél hamarabb, akár már 2021 közepére elérheti a koronavírus-válság előtti szintet.

Az OECD javította világgazdasági várakozásait

Az OECD a júniusi előrejelzéséhez képest kisebb globális visszaeséssel számol, mivel az első hat hónapban a kínai és az amerikai gazdaság is jobban teljesített a becsültnél.

A befektetők ötöde elhúzódó stagnálástól tart

Javult a középtávú világgazdasági kilátások megítélése a globális intézményi befektetői közösségen belül, de egy friss felmérés szerint a korábbiaknál többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta válság után elhúzódó stagnálás következik.

Globális kilátások. Elkerülhető a W-alakú recesszió?

Londoni makrogazdasági elemzők szerint jövőre az eddig vártnál valamelyest lassabb lesz a világgazdaság kilábalása a koronavírus-járvány okozta recesszióból, de kettős mélypontú, W-alakú globális visszaesés továbbra sem valószínű.

A Moody’s szerint jövőre felpattannak a G20-ak

A nemzetközi hitelminősítő azzal számol, hogy a világ húsz legnagobb gazdasági erőcentrumát alkotó csoport idei gazdasági visszaesése 4,6 százalék lehet, amit jövőre 5,3 százalékos visszapattanás követhet.

IMF: a becsültnél nagyobb csapás érte a világgazdaságot

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint a koronavírus-járvány a korábban becsültnél nagyobb csapást mért a világgazdaságra, ezért a szervezet rontotta az idei és a jövő évi globális prognózisát.

Recessziós kilátások. A befektetők fele U-alakú kilábalást vár

A globális intézményi befektetői közösségen belül egyre többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta világgazdasági recesszió átnyúlik 2021-re, és lassabb lesz a kilábalás - áll az Oxford Economics felmérésében.

Fitch: a világháború óta nem látott recesszió jöhet

A koronavírus-járvány miatt csaknem háromezer milliárd dollárral lesz szegényebb a világ az idén. Ez lehet a legmélyebb globális recesszió a világháború óta - áll a Fitch Ratings átfogó előrejelzésében.

Koronavírus: biztos a lassulás, a mértéke kérdéses

A Moody's Investors Service szerint a koronavírus okozta járvány hatásai Kína és a G20-ak GDP-növekedését is lassítják idén, a kérdés csak az, mennyivel. A nemzetközi hitelminősítő két előrejelzési forgatókönyvet, egy enyhébbet és egy szélsőségesebbet is kidolgozott.

Koronavírus: tartósan padlón maradhat az olajár

Londoni iparági elemzők várakozása szerint a koronavírus okozta járvány negatív keresleti hatásai miatt idén és jövőre is érzékelhetően alacsonyabb lesz az átlagos olajár az eddig vártnál.

CIB Alapkezelő: egyszámjegyűre csökkennek a hozamok

A tavalyitól elmaradó mértékű, de jelentős gazdasági növekedést és részvénypiaci hozamokat valószínűsít 2020-ra a CIB Alapkezelő.

Koronavírus: a gazdaságot is fenyegeti

Londoni pénzügyi elemzők szerint a koronavírus okozta járvány meredek ívben lassítja a kínai gazdaság növekedési ütemét, ennek hatásai pedig járványszerűen átterjedhetnek számos más térségre. Mindez jelentős nyomást gyakorolhat a világpiaci olajárakra is.

Hangulatindex – derű Németországban és az euróövezetben

A vártnál nagyobb mértékben, egy éve a legmagasabb értékre emelkedett a gazdasági hangulatindex Németországban és az euróövezetben is a mannheimi ZEW gazdaságkutató intézet kimutatása szerint.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.