Kezdőlap Címkék Világgazdasági kilátások

világgazdasági kilátások

Csúcsmenedzserek szerint csökkenni fog a globális gazdasági növekedés

A vezérigazgatók 73 százaléka úgy véli, hogy a globális növekedés a következő évben csökkenni fog, ami 12 éve a legpesszimistább kilátásokat erősíti meg az üzleti vezetők körében - derül ki a PwC könyvvizsgáló cég felméréséből.

Világgazdasági kilátások: sokkal pesszimistább lett a WTO

Csökkentette a világgazdasági forgalom és a globális bruttó hazai termék (GDP) növekedésre vonatkozó előrejelzéseit az előző, októberi prognózisában jelzetthez képest a Kereskedelmi Világszervezet (WTO).

Moody’s: jövőre enyhülnek a feszültségek a világgazdaságban

Jövőre enyhülnek a koronavírus-járvány, a beszállítói hálózatokban támadt felfordulás és a munkaerőhiány miatt egyidejűleg kialakult bizonytalanságok, és ennek nyomán stabil növekedési szakasz kezdődhet a világgazdaságban - áll a Moody's Investors Service friss átfogó globális előrejelzésében.

IMF: a világgazdaság 6 százalékkal nő, az olajár 60 dollár fölött marad

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi előrejelzéséhez hasonló idei globális gazdasági növekedést vár legfrissebb jelentésében, de több ország és térség GDP-növekedését fölfelé, illetve lefelé módosította. Magyarországgal nem foglalkozik a jelentés.

A PwC kutatása. A cégvezérek kétharmada növekedést vár

Egy évvel a világjárvány kitörése után optimisták a világ legnagyobb cégeinek vezetői a gazdasági kilátások megítélésében, sőt a globális növekedést várók aránya rekordszintre nőtt - közölte a PwC.

Globális kilátások. Újabb hullámoktól tartanak a befektetők

Egy friss felmérés szerint a globális vállalati szektor zöme a korábbiaknál kedvezőbben ítéli meg a világgazdaság középtávú növekedési kilátásait, de a cégvezetők közül sokan tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány esetleges ismétlődő hullámai hátráltathatják a gazdasági kilábalást.

Világgazdasági kilátások – optimistább az IMF

Az év második felében lendületbe jöhet a világgazdasági növekedés, köszönhetően a gazdaságösztönző költségvetési és jegybanki monetáris intézkedéseknek, illetve a tömeges oltások megkezdésének - áll a Nemzetközi Valutaalap (IMF) felülvizsgált prognózisában.

Deutsche Bank: a világgazdaság jövőre kiheveri a válságot

A Deutsche Bank szerint a globális GDP a korábbi prognózisokban jelzettnél hamarabb, akár már 2021 közepére elérheti a koronavírus-válság előtti szintet.

Az OECD javította világgazdasági várakozásait

Az OECD a júniusi előrejelzéséhez képest kisebb globális visszaeséssel számol, mivel az első hat hónapban a kínai és az amerikai gazdaság is jobban teljesített a becsültnél.

A befektetők ötöde elhúzódó stagnálástól tart

Javult a középtávú világgazdasági kilátások megítélése a globális intézményi befektetői közösségen belül, de egy friss felmérés szerint a korábbiaknál többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta válság után elhúzódó stagnálás következik.

Globális kilátások. Elkerülhető a W-alakú recesszió?

Londoni makrogazdasági elemzők szerint jövőre az eddig vártnál valamelyest lassabb lesz a világgazdaság kilábalása a koronavírus-járvány okozta recesszióból, de kettős mélypontú, W-alakú globális visszaesés továbbra sem valószínű.

A Moody’s szerint jövőre felpattannak a G20-ak

A nemzetközi hitelminősítő azzal számol, hogy a világ húsz legnagobb gazdasági erőcentrumát alkotó csoport idei gazdasági visszaesése 4,6 százalék lehet, amit jövőre 5,3 százalékos visszapattanás követhet.

IMF: a becsültnél nagyobb csapás érte a világgazdaságot

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint a koronavírus-járvány a korábban becsültnél nagyobb csapást mért a világgazdaságra, ezért a szervezet rontotta az idei és a jövő évi globális prognózisát.

Recessziós kilátások. A befektetők fele U-alakú kilábalást vár

A globális intézményi befektetői közösségen belül egyre többen tartanak attól, hogy a koronavírus-járvány okozta világgazdasági recesszió átnyúlik 2021-re, és lassabb lesz a kilábalás - áll az Oxford Economics felmérésében.

Fitch: a világháború óta nem látott recesszió jöhet

A koronavírus-járvány miatt csaknem háromezer milliárd dollárral lesz szegényebb a világ az idén. Ez lehet a legmélyebb globális recesszió a világháború óta - áll a Fitch Ratings átfogó előrejelzésében.

Koronavírus: biztos a lassulás, a mértéke kérdéses

A Moody's Investors Service szerint a koronavírus okozta járvány hatásai Kína és a G20-ak GDP-növekedését is lassítják idén, a kérdés csak az, mennyivel. A nemzetközi hitelminősítő két előrejelzési forgatókönyvet, egy enyhébbet és egy szélsőségesebbet is kidolgozott.

Koronavírus: tartósan padlón maradhat az olajár

Londoni iparági elemzők várakozása szerint a koronavírus okozta járvány negatív keresleti hatásai miatt idén és jövőre is érzékelhetően alacsonyabb lesz az átlagos olajár az eddig vártnál.

CIB Alapkezelő: egyszámjegyűre csökkennek a hozamok

A tavalyitól elmaradó mértékű, de jelentős gazdasági növekedést és részvénypiaci hozamokat valószínűsít 2020-ra a CIB Alapkezelő.

Koronavírus: a gazdaságot is fenyegeti

Londoni pénzügyi elemzők szerint a koronavírus okozta járvány meredek ívben lassítja a kínai gazdaság növekedési ütemét, ennek hatásai pedig járványszerűen átterjedhetnek számos más térségre. Mindez jelentős nyomást gyakorolhat a világpiaci olajárakra is.

Hangulatindex – derű Németországban és az euróövezetben

A vártnál nagyobb mértékben, egy éve a legmagasabb értékre emelkedett a gazdasági hangulatindex Németországban és az euróövezetben is a mannheimi ZEW gazdaságkutató intézet kimutatása szerint.

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.