Hirdetés
Kezdőlap Hírek Debrecen felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára
No menu items!

Debrecen felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára

Debrecen központja Kép/MTI/Czeglédi Zsolt

Debrecen felkerült a világ legjobb befektetés-ösztönzési célpontjainak TOP 10-es listájára. A kimagasló eredményt a világszerte elismert, nemzetközi gazdasággal és pénzügyekkel foglalkozó lap, a Financial Times nemzetközi tőkeáramlásokkal és befektetésekkel foglalkozó divíziója, az fDI Intelligence globális felmérésén érte el a magyar város  – közölte az EDC város- és gazdaságfejlesztési központ.

A  hajdú-bihari megyeszékhelyet csak New York, Greater Montreal, Berlin, Hong Kong, Manama, Abu Dhabi, Düsseldorf, Dubai, és Zürich előzi meg a befektetési célpontok listáján, míg Debrecen saját kategóriájában, a kis és közepes városok között globálisan a TOP 5-be kerülve a negyedik legjobb befektetés-ösztönzési célpontként került ki a megmérettetésből, olyan városokkal szerepel egy lapon, mint Zürich, vagy Bahrein fővárosa, Manama.

 Az elmúlt öt évben mintegy 680 milliárd forint értékű külföldi befektetés érkezett Debrecenbe, amelynek eredményeként 6500 új munkahely létesült, illetve jön létre. Mindez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a város elérje a rangos helyezéseket – írta az MTI.

A  város kidolgozta a Debrecen 2030 stratégiáját, amely 1,8 milliárd eurós fejlesztési program. Olyan 21. századi, nagyvolumenű infrastruktúra-fejlesztési projekteket tartalmaz, mint a helyi repülőtér fejlesztése, kapacitásának és utasforgalmának 2-3 millióra növelése, a közlekedési infrastruktúra fejlesztése, a déli ipari park meglévő infrastruktúrájának és közmű kapacitásainak további bővítése, az épülő BMW autógyárnak otthont adó észak-nyugati gazdasági övezet infrastruktúrájának fejlesztése, benne egy nagy kapacitású vasúti logisztikai központot és konténer terminál megépítésével.

2020-ban 221 millió euró összegű beruházás érkezett Debrecenbe, amellyel 566 új munkahely létesül.

A két legnagyobb beruházást a kínai SemCorp csoport és a svájci Sensirion valósítja meg.

A SemCorp csoport a debreceni déli ipari parkban kezdte meg első, Kínán kívüli gyárának építését, 180 millió euró értékben, amellyel 440 új munkahelyet fog teremteni a városban.

A lítium-ion akkumulátor elválasztófólia gyártásával foglalkozó vállalat beruházása az eddigi legnagyobb kínai zöldmezős beruházás Magyarországon. Emellett a Sensirion is bejelentette, hogy új szenzorgyártó üzemét Debrecenben hozza létre 8,8 millió euró értékben, ezzel 51 új munkahelyet teremtenek a cívisvárosban – jelezte az EDC.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Idén több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! programban

Idén 2373 helyszínen, több mint 108 ezren szedik a szemetet a TeSzedd! - Önkéntesen a Tiszta Magyarországért programban.

Kínán kívül dupla áron adja a villanyautót a BYD. Miért?

Miközben az amerikai és európai politikusok riadalmat keltettek, hogy a hazai autóiparukat tönkreteheti az olcsó kínai elektromos járművek hulláma, Kína vezető EV-gyártója, a BYD eddig mást lépett: az otthonihoz képest drasztikusan megemelte az exportárait ahelyett, hogy alulmúlta volna a külföldi riválisokat.

BÉT – Emelkedő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Emelkedő forgalom mellett erősödött a héten a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 67 039,30 pont zárt pénteken, 1994,24 ponttal, 3,07 százalékkal magasabban az egy héttel korábbinál.

Heti makronaptár: GDP és lakásépítési, idegenforgalmi adatok érkeznek majd

A következő héten megjelenik az első negyedévi bruttó hazai termék (GDP) első becslése, emellett lakásépítési és idegenforgalmi adatokat közölnek.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.