Hirdetés
Kezdőlap Turizmus Drága a szálloda? – ezekkel a módszerekkel csökkentheti az útiköltséget
No menu items!

Drága a szálloda? – ezekkel a módszerekkel csökkentheti az útiköltséget

Jó fekvésű, kényelmes, de nem drága – ez az, amit egy szállodai szobától elvárunk. A tömegturizmusnak „hála” ma már nemcsak nyáron, hanem az őszi városlátogatások időszakában is egyre nehezebb megfizethető áron megfelelő szállodai szobához jutni. Ebben segítenek az alábbi jó tanácsok.

Business hotelbe hétvégén

Különösen a nagyvárosokban üzemelnek olyan négy-ötcsillagos szállodák, amelyeket kifejezetten az üzletemberek igényeihez igazodva alakítottak ki. A business utak sajátossága azonban az, hogy az üzletemberek általában a hétvégére hazatérnek a családjukhoz, és ilyenkor ezek a szállodák – amit például a londoni árak is jól szemléltetnek – jelentős árcsökkentéssel kínálják a szálláshelyeket.

Kérjünk sarokszobát

Persze a szállodák kialakításától is függ a szobák mérete, de általában igaz, hogy a sarokszoba általában tágasabb, mint a többi. Ezért is érdemes előre tájékozódni, hiszen ahol így van, ott ugyanazért a pénzért nagyobb lakrészt kaphatunk.

Jelentkezzünk be a nap végén

Ez persze nem minden kockázat nélküli, de ha megtehetjük, tényleg érdemes a nap végén bejelentkezni a szállodába, mert ilyenkor – különösen a holtszezonban – a legtöbb hotelben komolyabb árengedményt kaphatunk.

Foglaláskor hívjuk a szállodát

Komoly dilemma, hogy a nagy internetes szállásfoglaló portálokon, vagy közvetlenül a szállodában foglalva kaphatunk jobb árat. A leggyakoribb, hogy a szállodák – különösen, ha szembesítjük őket a foglalási portálok áraival – jobb árat, esetleg jobb kondíciókat – például ingyen reggelit – adnak, hiszen még így is jobban járnak, ha megspórolják a globális foglalási rendszereknek fizetett jutalékot. Más kérdés, hogy vannak olyan szállodaláncok, amelyek az árszínvonal fenntartása okán kötik az ebet a karóhoz, és ilyenkor maga a személyzet is azt javasolja, hogy akár a hotel lobbyjában ülve, magunk foglaljuk le a szobát az interneten, a nagy foglalási oldalak olcsóbb tarifáján.

Foglaljunk az utolsó napokban

Ha nem a főszezonról van szó, jobban járhatunk, ha az utolsó pillanatokban foglalunk, hiszen egy-két nappal az érkezés előtt bőven akadhatnak olyan szobák, amiket nem sikerült eladni, vagy aminek a foglalását lemondták.

Csatlakozzunk hűségprogramhoz

Minden magára valamit is adó szállodalánc a törzsvendégeinek különféle kedvezményeket, bónuszokat ígérő hűségprogramokkal próbálja növelni a vendégkörét. Így nem véletlen, ha a legtöbb jó ajánlatra akkor számíthatunk, ha a számunkra kedvelt szállodaláncokban már az első eltöltött éjszaka után csatlakozunk a hűségprogramhoz, amelynek ajánlatai – például arról, hogy melyik hotelekben számíthatunk brutális kedvezményekre – ezután e-mailben érkeznek az elektronikus postaládánkba.

Mindig ugyanazon a honlapon foglaljunk

Az alap persze természetesen az, hogy mindig érdemes összehasonlítani az online foglalási rendszerek és a kiválasztott szálloda internetes árait. Ugyanakkor ha már az online rendszerekre bízzuk a kiválasztást, érdemes ezek közül egyet preferálni, mert az online foglalási rendszerek is különféle kedvezményekben részesítik a hozzájuk lojális felhasználókat. Nem véletlen, hogy ha ezek közül valamelyiken megadjuk az adatainkat, a későbbiekben innen is érkeznek majd a különféle akciós, vagy az úgymond titkos ajánlatok.

Iratkozzunk fel a hírlevelekre

Ha valamelyik szálloda törzsutas programjában regisztráljuk magunkat, vagy valamelyik foglalási rendszerre bejelentkezünk, általában már számíthatunk az onnan érkező ajánlatokat tartalmazó hírlevelekre. De ha sokat utazunk, emellett is érdemes feliratkozni azokra az utazáshoz kapcsolódó hírlevelekre, ahonnan a számunkra érdekes akciókról értesülhetünk.

Figyeljük az ármozgásokat

A jó ajánlatok kihasználását sokszor megkönnyíti, ha nem tudjuk pontosan, hogy hova szeretnénk utazni. Ebben az esetben ugyanis a legkönnyebb a dolgunk: csak azt kell megnézni, hogy a repjegy és szállodaárat tekintve melyik útirányba, városokba juthatunk el a legolcsóbban. Mindez azzal az előnnyel is együtt jár, hogy miközben az alacsony árak előnyét élvezzük, olyan új országokat, városokat és tájakat is felfedezhetünk, amelyekre korábban nem is gondoltunk.

Telepítsünk applikációkat

A gyorsaság mindig fontos a jó árak elérésében, ezért nem árt, ha okos telefonunkra az internetes szobafoglalással foglalkozó oldalak applikációt is feltelepítjük. Ezeken keresztül is sok akcióra lecsaphatunk.

Foglaljunk új hotelben

Bármerre is járunk, érdemes megnézni, merre találhatunk olyan szállodát, amit nemrégiben nyitottak meg. Ezzel két legyet üthetünk egy csapásra: miközben a friss, tiszta szobák előnyeit élvezhetjük, arra is jó eséllyel számíthatunk, hogy a nyitási akciókat, kedvezményeket kihasználva rendkívül jó áron jutunk szálláshoz.

Mindig foglaljunk másként, mint a többség

Ha tehetjük és nincs kötöttségünk, minden tekintetben érdemes a tömeggel ellentétesen tervezni. Mert nagyon komoly pénzeket spórolhatunk meg akkor, ha nyáron nem a dugig telt tengerpartra, hanem valamelyik kevésbé felkapott városba, vagy éppen a hegyekbe indulunk, miközben mondjuk Thaiföldre nem a csúcsszezonnak számító télen, hanem az időjárás miatt kevésbé preferált – ha Thaiföld kapcsán lehet ilyet egyáltalán mondani – évszakban, nyáron indulunk útnak, amikor egyértelműen olcsóbbak az árak. És ha a gyerek iskolája nem kötelez arra, hogy a nyári őrületben égessük el a pénzünket, a közeli tengerpartokra is július közepe előtt, vagy szeptember közepe után foglalunk szállást. Ha így teszünk, biztosak lehetünk abban, hogy kevesebb embert kell kerülgetnünk, jobb kiszolgálásban lesz részünk, és ami a lényeg, lényegesen olcsóbban pihenhetünk, mint a csúcsidőszakban.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Márciusban 4 millió 746 ezer volt a foglalkoztatottak száma

A foglalkoztatottak száma 4 millió 746 ezer, a munkanélküliségi ráta 4,4 százalék volt márciusban. 2024 márciusában a 15-74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma az előző év azonos időszakához képest 38 ezerrel, 4 millió 746 ezerre nőtt. A munkanélküliek száma 217 ezer volt .

BÉT – Emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

A javuló nemzetközi befektetői hangulat miatt a pozitív tartományban indulhat a kereskedés a Budapesti Értéktőzsdén pénteken az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint. Csütörtökön a BUX 247,29 pontos, 0,37 százalékos csökkenéssel, 66 129,26 ponton zárt.

Velence keményen meglépte, amit a turistáknak ígért

Velence új fejezetet nyitott a turizmusban: a csodás olasz turistaparadicsom lett a világ első városa, amely csütörtökön bevezette a turisták számára a fizetős rendszert, hogy ezzel próbálja ritkítani a csatornáin tolongó tömegeket, de a díj tiltakozást váltott ki néhány lakos részéről, akik azt mondták, hogy nem akarnak egy vidámparkban élni.

Két hetet adtak, hogy csökkentsék az üzemanyagárakat

Nagy Márton közölte a kormány döntését: két hetet adott a kabinet a MÁSZ tagjainak, hogy önkéntesen a régiós átlag szintjére csökkentsék az üzemanyagárakat.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.