Hirdetés
Kezdőlap Mozaik Elindult a téli menetrend, 106 úti cél érhető el Budapestről
No menu items!

Elindult a téli menetrend, 106 úti cél érhető el Budapestről

A nemrég nyilvánossá vált két kínai úti céllal 106-ra bővült a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér kínálata a téli menetrendi időszakra, de több nagy légitársaság is csökkentette a járatszámait a korábban tervezetthez képest – írja az AIRportal.hu.

A LOT New Yorki-i útvonalának szeptember végi leállásával nyugati irányban hosszútávú járat nélkül maradt a budapesti repülőtér a téli időszakra.

Keleti irányba azonban bőséges a választék, ezek közül a legtöbb járat Szöulba közlekedik, ahova a LOT hetente kétszer, a Korean Air pedig szintén kétszer, december 22-től viszont már háromszor repül Dreamlinereivel.

Kína felé az Air China pekingi járata mellett a napokban bejelentett Sanghaj és Csungking lesz elérhető. Utóbbi útvonalat az Air China vette át a Hainan Airlinestól, és hetente egyszer repüli Airbus A330-300-asaival november 18-tól. Sanghajba pedig a Shanghai Airlines Boeing 787-eseivel lehet eljutni november 11-től, decembertől már heti kettő, januártól pedig heti három járat szerepel a menetrendeben.

A kínai járatok esetében azonban fontos tudni, hogy a beutazók számára továbbra is karantén kötelező, és a hírek szerint ezen a közeljövőben sem várható lazítás.

A Közel-Keleten elérhető marad Dubaj, Doha és Abu-Dzabi.

A magyar és a katari főváros között a kapacitás nagy része áldozatul esett a labdarúgó világbajnokság idejére.

November 21. és december 2. között a Qatar Airways jelentősen csökkenti a járatok számát, ekkor csak heti 3, utána az ünnepekig pedig heti 4 járat áll rendelkezésre, és csak Airbus A320-assal repül a cég az útvonalon.

Dubaj irányába az Emirates marad a heti öt járatnál, azonban a Flydubai naponta üzemel az útvonalon.

A közel-keleti kínálathoz januárban csatlakoznak a Wizz Air szaúdi járatai, Dzsidda és Rijád heti két-két alkalommal lesz elérhető Ferihegyről, Tel-Aviv felé pedig már októbertől sűrűbben közlekedik a fapados.

A Vörös-tenger legnépszerűbb üdülőhelyei közül Akaba és Hurghada, új útvonalként pedig az Atlanti-óceán Afrikához közeli részén, a Portugáliához tartozó Funchal (Madeira) is megjelenik a Wizz téli kínálatában, kiegészítve a már megszokott Kanári-szigeteki úti célokat.

A Ryanair az induló utasok után felszámított légitársasági extraprofit-adó kapcsán nagy port kavart bejelentése szerint az eredetileg tervezett 53 helyett 45 útvonalat kínál Budapestről a téli időszakban, 7 megmaradó viszonylaton pedig csökkentette a járatok számát, Lanzarote viszont újként került be a kínálatba.

Október 30-tól visszatér az ír Aer Lingus, amely Dublinnal köti össze a magyar fővárost kezdetben heti 3, majd decembertől heti 5 járattal.

Az európai nagy hagyományos légitársaságok változó mértékben ugyan, de a téli időszakra eredetileg betervezetthez képest jelentősen lecsökkentették járatszámaikat teljes hálózatukban, a legfrissebb adatok szerint. Az Aeroroutes menetrend-elemző oldal bejegyzései szerint az Air France, a KLM, valamint a Lufthansa és a Eurowings csökkentései elérték a budapesti útvonalakat is.

Az október 30. és december 31. közötti időszakban a KLM például 189 helyett csak 138 járatot közlekedtet Amszterdam és Budapest között, az Air France pedig 420 helyett 381-et Párizs-CDG-ről. Ugyanebben az időszakban a Lufthansa Frankfurtból 360 helyett 246, Münchenből pedig 288 helyett 186 járatot üzemeltet a magyar fővárosba, emellett a Eurowings is jelentősen mérsékli üzemelését Budapest és Düsseldorf, Hamburg, Köln, illetve Stuttgart között.

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér üzemeltetőjének, egy korábbi szakmai workshopon elhangzott közlése szerint az idei évben összesen 11,8-12 millió utasra számít, amely a 2016-os forgalomnak felel meg – írja a az AIRportal.hu.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nagy Márton: jövőre újraindul a gazdasági növekedés

Nagy Márton: Kell az új munkaerő, de alapvetően nem vendégmunkásokra, hanem magyar munkavállalókra van szükség, ezáltal az inaktivitás is tud csökkenni

Jelentősen növekedhet az okoszebrák száma Magyarországon

Az út két szélén elhelyezett érzékelők és az útburkolatba helyezett nagy fényerejű LED prizmák villogó jelzéssel hívják fel az autósok figyelmét, mielőtt a gyalogos a zebrára lép.

Ingyen dolgozott, most elképzelhetetlenül nagy fizetést kaphat a Tesla vezér

A Tesla arra kéri a befektetőket, hogy hagyják jóvá Elon Musk 56 milliárd dolláros (!) bércsomagját.

Jó hír a légi utazóknak: nagyot nő a Ryanair flottája a nyáron

A Ryanair tovább bővíti flottáját azzal, hogy 40 új Boeing repülőgép leszállítására számít július közepéig
Hirdetés

Hírek

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.