Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Lagarde: már idén megindulhat a növekedés Európában
No menu items!

Lagarde: már idén megindulhat a növekedés Európában

Christine Lagarde. Fotó: Reuters

Mihamarabb végre kell hajtani a koronavírus-járvány okozta gazdasági károk helyreállítását célzó európai uniós pénzügyi csomagot, az ugyanis már ebben az évben növekedési pályára állíthatja az európai gazdaságot – jelentette ki Christine Lagarde, az Európai Központi Bank (EKB) elnöke.

Az Európai Parlament brüsszeli plenáris ülésén az Európai Központi Bank 2020-as éves jelentéséről tartott EP-vitán Christine Lagarde aláhúzta, noha az oltóanyagok gyártása és az oltások megkezdése reményt keltő, a koronavírus újabb mutációinak megjelenése továbbra is fenyegetést jelent a gazdaságra.

Kijelentette, a gazdasági fellendüléshez elengedhetetlen, hogy a tagországok kormányai és az uniós központi intézmények a helyreállítást segítő EU-csomag forrásainak gyors folyósítása és a növekedést serkentő befektetési projektek támogatása révén kiegészítsék az EKB erőfeszítéseit. A pénzügyi csomag végrehajtása a gazdasági növekedés beindítása mellett olyan uniós célkitűzések sikeréhez is hozzájárulhat, mint az éghajlatváltozás elleni küzdelem és a digitális átállás – szögezte le.

Beszédében Lagarde kiemelte, hogy az infláció az év elején jellemzően növekedést mutatott, és ebben az időszakban fontos a kiigazító monetáris politika folytatása. Ez biztosíthatja a gazdasági fellendülés garanciáját jelentő pénzügyi finanszírozási feltételek megmaradását. Elmondta: a bizonytalanság csökkentése érdekében az EKB alkalmas pénzügyi feltételeket kíván biztosítani, hogy

helyreálljon a befektetői és a fogyasztói bizalom, mert ez az előfeltétele annak, hogy az infláció a járvány okozta válság előtti pályára térjen vissza.

Lagarde arról is beszélt, hogy a központi bankok nem felelősek az éghajlatváltozási politikákért, ugyanakkor pénzügyi és makrogazdasági következményei miatt nem hagyhatják figyelmen kívül a jelenséget. Kijelentette: az Európai Központi Bank megbízatásának megfelelően fog hozzájárulni a káros éghajlatváltozás elleni küzdelemhez. Zöld kötvényeinek arányát például növelni fogja, figyelmet fordít arra, hogy miként jelenhet meg az éghajlatváltozás elleni küzdelem a monetáris politikában, illetve éves éghajlatváltozási jelentéseket fog készíteni – tette hozzá.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Mivel magyarázható a munkaerőpiaci átrendeződés?

A szakember hangsúlyozta, hogy a feszes munkaerőpiac miatt a hazai gazdaságnak várhatóan hosszú távon is szüksége lesz vendégmunkásokra.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Energetikai tanácsadási szolgáltatásokra kérhetnek támogatást vállalkozások

A támogatási kérelmeket a vali.hu honlapnján keresztül, a program oldalán lehet benyújtani május 2-án 12 órától.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Iránykereséssel indulhat a kereskedés az elemző szerint

A Richter változatlanul a 9150-9420 forintos sávban mozoghat. A gyógyszerpapír jegyzése csütörtökön 5 forinttal, 0,05 százalékkal 9260 forintra csökkent, 2,5 milliárd forintos forgalomban.

Úttörő konferencia az autóipar jövőjéről, hazai díjátadóval

A tisztán benzines autók napjai is meg vannak számlálva, miközben az elektromos autók térnyerése kapcsán még bőven akadnak kérdőjelek

Heti makronaptár

Több statisztikai adat is megjelenik a következő héten, köztük az ipari termelés februári, a külkereskedelmi forgalom előzetes februári és részletes januári adatai, valamint a termelői árak és a kiskereskedelmi forgalom februári adatai. A kormányzati szektor 2023. utolsó negyedévi egyenlegét is közli a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

Enyhe emelkedéssel nyithat a tőzsde az elemző szerint

Enyhe emelkedéssel nyithat szerdán a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint.

Elemző: iránykereséssel nyithat a tőzsde

Hétfőn a BÉT részvényindexe, a BUX 141,21 pontos, 0,22 százalékos csökkenéssel, 65 095,72 ponton zárt.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.