Kezdőlap Fogyasztóvédelem Még több fogyasztói jog jön a netes vásárlóknak
No menu items!

Még több fogyasztói jog jön a netes vásárlóknak

Manapság sok interneten vásárolt termékről derül ki, hogy hibás vagy akár veszélyes. Az Európai Parlament és az uniós tagállamok közötti kompromisszum értelmében a fogyasztóknak a jövőben több joguk lesz az ilyen esetekben.

Az Európai Parlament és az uniós tagállamok szigorúbb szabályokról állapodtak meg az online vásárlások során a fogyasztók védelme érdekében. A kedd este elfogadott kompromisszum értelmében az online kereskedőknek és az ellátási láncban részt vevő más vállalatoknak a jövőben nagyobb felelősséget kell vállalniuk az általuk értékesített termékekért. A cél többek között annak biztosítása, hogy a veszélyes termékeket gyorsan visszahívják a piacról – számolt be a Spiegel.

A szabályozás elsősorban az online kiskereskedőktől – mint az például az Amazon – vásárolt és nem uniós országokból szállított árukra vonatkozik. “Gyakran olyan termékek kerülnek a belső piacra, amelyek nem felelnek meg a biztonsági szabványainknak” – hangsúlyozta Anna Cavazzini, az Európai Parlament Belső Piaci Bizottságának elnöke.

A jövőben egy úgynevezett felelős személynek kell ellenőriznie, hogy az uniós biztonsági előírásokra vonatkozó gyártói információk helyesen vannak-e feltüntetve, és hogy ezek a szabványok teljesülnek-e. Bizonyos körülmények között ezután ez a személy a hibás termékek által okozott károkért is felelősséggel tartozna – mondta René Repasi, a német SPD EP-képviselője. Ennek célja, hogy a felelős vállalatok jobban és gyorsabban tájékoztassák ügyfeleiket, például visszahívások esetén. A vásárlóknak meghosszabbított jótállási idő áll rendelkezésükre, amely alatt jogosultak a veszélyes termékek cseréjére, javítására vagy a vételár visszatérítésére – tette hozzá.

Az Európai Parlament szerint az új szabályok segítségével az uniós fogyasztók az első évben várhatóan mintegy egymilliárd eurót, a következő tíz évben pedig mintegy 5,5 milliárd eurót takaríthatnak meg. A kompromisszumot az uniós tagállamoknak és az Európai Parlamentnek még hivatalosan el kell fogadnia. Az új szabályok 18 hónapos átmeneti időszak után lépnek hatályba.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Egyharmad Balatonnak megfelelő öntözővíz-készlet áll rendelkezésre

A rendkívüli aszály és a csapadékhiány ellenére minden öntözési igényt ki tudunk elégíteni – közölte Hubai Imre, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára. Hozzátette, a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

Új küldetés: itthon tartani és egyben tartani a mozduló magánvagyont

A komplex, partneri alapon működő családi vagyontervezési szolgáltatás nem csak a gazdagok kényelmét szolgálja – nemzetgazdasági jelentősége van.
Hirdetés

Hírek

NAV: július 5-től változik néhány adószabály

Július 5-től változik az alkalmazottjukat be nem jelentők és a hiánypótlási felhívást semmibe vevő cégekre vonatkozó néhány adószabály.

Több mint 100 világváros vezetője találkozik Bécsben

Július 2. és 4. között több mint száz városvezető és döntéshozó érkezik több mint 50 városból, hogy részt vegyen a bécsi Városházán megrendezett World Cities Summit elnevezésű világvárosi csúcstalálkozó 14. főpolgármesteri konferenciáján. A eseményen a résztvevők a közösen vitatják meg a városokat érintő aktuális kihívásokat és osztják meg egymással gyakorlati, innovatív megoldásaikat.

KSH: májusban 2,6 százalékkal elmaradt az ipari termelés az egy évvel korábbitól

2025 májusában az ipari termelés volumene 2,6 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól. A munkanaphatástól megtisztított index megegyezik a kiigazítatlannal. A szezonálisan és munkanappal kiigazított adatok alapján az ipari kibocsátás 1,3 százalékkal kisebb volt a 2025. áprilisinál.

Otthon Start programmal nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése

Az Otthon Start programmal a kormány egy olyan terméket alkotott, amire évtizedek óta nem volt példa és általa nagyon nagyot léphet előre a fiatalok otthonteremtése.

Magyarországnak is jön a zöld pénz. 3,66 milliárd eurót oszt szét az EU.

Fotó:wikipedia Az Európai Bizottság és az Európai Beruházási Bank ma...

10 év, tripla új lakás négyzetméter ár. Az ÉVOSZ elnök most mégis lát reményt.

Az építőipar és a hazai építőanyag gyártás számára is...

Société Générale pert nyert Horvátországgal szemben a devizahitelesek ügyében

A Société Générale francia bank megnyerte azt pert, amelyet a Beruházási Viták Rendezésének Nemzetközi Központjánál (ICSID) indított Horvátország ellen Washingtonban a svájci frank alapú jelzáloghitelek ügyében

A vendégek messziről elkerülik azokat az éttermeket, ahol rossz a mosdók állapota

A Tork nemzetközi felmérésében a válaszadók 73%-a arról számolt be, hogy a kellemetlen mosdóélmények alapvetően befolyásolják döntésüket, hogy visszatérő vendégek lesznek-e1 a vendéglátóhelyeken
Hirdetés

Gazdaság

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...

Elfogadta az Országgyűlés az új adószabályokat: változások nem csak 2026-ra, de már az idei évre is!

A magyar gazdaság szereplői és a lakosság számára is jelentős változásokat hoz a napokban kihirdetett, új adócsomag.

Itt a kormány új készpénzes szabálya

A Magyar Közlönyben megjelentek a a részletszabályok arról, hogy hogyan kell a vállalkozásoknak készpénzhasználatot biztosítani.,

Többlettel zárt a központi költségvetés májusban

Májusban többlettel zárt a központi költségvetés: ebben a hónapban 213,5 milliárd forint összegű MVM osztalék-befizetés érkezett a költségvetésbe.