Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Túlnyerte magát az Alipay? Felfüggesztett részvényjegyzés
No menu items!

Túlnyerte magát az Alipay? Felfüggesztett részvényjegyzés

Felfüggesztették a kínai Alipayt is üzemeltető Ant csoport részvényeinek bevezetését a sanghaji és a hongkongi tőzsdére, mindössze két nappal azelőtt, hogy elindult volna a nyilvános kereskedés a papírokkal. 

Az Ant csoport, amely a világ legnagyobb online és mobilfizetési platformja, az Alipay tulajdonosa, júliusban indította el az elsődleges részvénykibocsátási (IPO) folyamatot, amelynek eredményeként egyszerre jelent volna meg a hongkongi tőzsdén, illetve a technológiai vállalatoknak szánt sanghaji elektronikus tőzsdén, a Star Marketen.

A vállalat 37 milliárd dollárt gyűjtött a részvényjegyzési időszakban, amivel minden idők legnagyobb tőzsdei kibocsátását hajtotta volna végre.

Előbb a sanghaji tőzsde jelentette be, hogy felfüggesztette a részvények bevezetését a Star Marketre. Ezt követően az Ant közölte, hogy befagyasztják a folyamatot a hongkongi tőzsdén is.

Az Ant közlése szerint úgy tűnik, hogy mégsem felel meg a tőzsdén jegyzett vállalatokra vonatkozó követelményeknek.

Jack Ma

A vállalat tájékoztatása szerint Sanghajban azt követően döntöttek a felfüggesztésről, hogy az illetékes tőzsdei hatóságok megbeszélést tartottak az Ant alapítójával, Jack Mával és a vállalat felső vezetőivel. Ezen a tanácskozáson elhangzott, hogy az Ant online hitelezési ága szigorúbb kormányzati ellenőrzés alá került.

Kínában a minap történtek változások a fintech vállalatok szabályozási környezetén. A kínai hatóságok a hét elején tették közzé az online mikrohitelezésre vonatkozó új szabályokat. A kormánynak egyre kevésbé tetszik, hogy a bankok aktívan használnak mikrohitelezőket vagy olyan külső technológiai platformokat, mint az ANT fogyasztási hitelek kihelyezésére, miközben növekszik a csődök száma és a romlik az eszközök minősége egy járvány sújtotta gazdaságban.

Jack Ma október végén idejétmúltnak nevezte a kínai pénzügyi szabályozást, amelyet nem igazán tudnak betartani a pénzügyi innovációs technológiák alkalmazására törekvő vállalatok.

Az Alipayt üzemeltető Ant csoport – amely Kína legnagyobb e-kereskedelmi vállalata, az Alibaba leányvállalata – a világ legértékesebb technológiai startupjai közé tartozik.
Az Ant értékét 2018-ban mintegy 150 milliárd dollárra becsülték tőkevonzási képessége alapján.

Az Economic Daily című, állami hátterű kínai újság úgy kommentálta az esetet, hogy az Ant elsődleges részvénykibocsátásának felfüggesztésével a szabályozó hatóságok megmutatták, hogy elkötelezettek a befektetők érdekeinek megvédése mellett. A lap szerint az Ant számára pedig az a legfontosabb, hogy végrehajtsa a szükséges “kiigazításokat”.

Alex Sirakov, a Kapronasia nevű, az ázsiai pénzügyi szolgáltatások elemzésére szakosodott, független tanácsadó vállalat vezető elemzője viszont úgy véli, hogy az Ant “talán saját nagyságának és sikerének áldozatává vált”. Sirakov úgy gondolja, hogy az IPO felfüggesztése egy politikai üzenet, amely mindenkit emlékeztet arra, hogy a kínai “egy erősen szabályozott gazdaság”.

 

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Már megvásárolhatók a jövő évi autópálya-matricák

Az elővásárlási időszakban elkelt matricáknak körülbelül 40 százaléka országos, 60 százaléka vármegyei érvényességű.

Készen vannak a Keleti-program előrehozott munkálatai

A november elején ígért, feszes határidőt tartották, és egy...

Befagyasztott árakkal készül az új szezonra a 20 éves Sípark

A mátraszentistváni Sípark internetes oldalán egész szezonban webkamerák segítségével lehet követni az időjárás és a pályaviszonyok alakulását.

Megduplázzák a családi adókedvezményt

A tartósan beteg, vagy súlyosan fogyatékos gyermeket nevelők jövő év július elsejétől százezer forinttal, 2026-tól pedig már 133 340 forinttal növelt összegben vehetik igénybe a családi adókedvezményt.
Hirdetés

Hírek

Vegyesen mozgott a forint péntek reggel

Az euró a kora esti 1,0553 dollár után 1,0568 dolláron áll péntek reggel.

Kevéssé változott szerda reggelre a forint árfolyama

Kevéssé változott a forint árfolyama szerda reggelre a főbb...

Végre erősödött hétfő reggelre a forint

A novemberi kezdéshez képest 0,8 százalékkal áll gyengébben a forint hétfő reggel az euróval, 4,7 százalékkal gyengébben a dollárral és 1,5 százalékkal gyengébben a svájci frankkal szemben.

A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött

A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.

Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama

Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.

Gyengült a forint árfolyama

Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.

BÉT – Mínuszban zárt a BUX

A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.

Gyengült pénteken a forint

Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.

Gazdaság

A Mol részesedését az ENEOS MOL Synthetic Rubber Kft.-ben az ENEOS veszi meg

A tranzakció várhatóan 2025 első negyedévében zárul le, a hatósági jóváhagyástól függően.

Háromból két ügyfélszámla már kamatadómentes az idén is profitban fürdő brókereknél

A befektetési vállalkozásoknál összesen 298,5 ezer számla volt szeptember végén, ebből több mint 160 ezer volt a TBSZ és csaknem 32 ezer a NYESZ,.

A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal

Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.

Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok 

A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.