Kezdőlap Hírek Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon
No menu items!

Újfajta visszaváltó automata jelent meg Magyarországon

Fotók: Returmatic Solutions Zrt.

Áprilisban két helyszínen, a 40. jubileumi Telekom Vivicittán és a Hungexpon megrendezett CONSTRUMA 2025 kiállításon találkozhattak hazánkban egy új, mobil visszaváltó automatával a felhasználók, amely a jövőben fesztiválokon és tömegrendezvényeken teszi lehetővé majd a fémdobozok, a PET palackok és az üvegek visszaváltását. A MOHU tulajdonában lévő, és a Returmatic Solutions Zrt. által üzemeltetett magyar fejlesztésű, innovatív automaták szinte bárhol telepíthetők az adott rendezvényen, kapacitásuk pedig a visszaváltott dobozok, üvegek és palackok méretétől és súlyától függően 2000 és 4500 palack között mozog.

Magyarországon 2024. január elsején vezették be az italcsomagolások kötelező visszaváltási rendszerét, amely a MOHU által működtetett REpont rendszerben zajlik. A gyártók tavaly június 30-ig kaptak haladékot, ettől a dátumtól már nem hozhatnak forgalomba nem visszaváltható italcsomagolású termékeket.

Július óta immár 1,5 milliárd palackot, üveget és dobozt váltottak vissza hazánkban a REpontnak köszönhetően. A fesztivál automata egy hazai fejlesztés, amely segíti a rendezvények környezetvédelmi törekvéseit, és hozzájárul az újrahasznosítás növeléséhez. Az automatával áprilisban két helyszínen találkozhattak a fogyasztók, a Telekom Vivicittán és a Hungexpo-n megrendezett CONSTRUMA 2025 kiállításon.

Ganczer Gábor, a Hungexpo vezérigazgatója elmondta, bíznak benne, hogy a látogatók pozitívan fogadják ezt az új kényelmi szolgáltatást, hiszen így közvetlenül a rendezvény helyszínén, egyszerűen és gyorsan visszaválthatják az üres palackokat. Az első tapasztalataik már most azt mutatják, hogy a közönség nyitott és aktív ebben a tekintetben. Hozzátette, ez az automatás megoldás nemcsak a környezet védelméhez járul hozzá, hanem segíti a tudatos fogyasztói magatartás kialakulását is.

Az új automatákat kifejlesztő és gyártó Returmatic Solutions Zrt. egyelőre hármat gyártott le az új automatákból, amit kifejezetten azzal a céllal fejlesztettek ki a MOHU felkérésére, hogy a fesztiválokon, tömegrendezvényeken és sporteseményeken is egyszerűen visszaválthassák a kiürült palackokat a résztvevők. A három gépcsoport közül kettő fémdobozokat és PET palackokat kezel, a harmadik pedig ezek mellett üvegeket is. A telepítésükhöz a megfelelő méretű és minőségű területen kívül csak áramellátás szükséges. Ennek, és a kialakítása miatti nagyfokú mobilitásnak köszönhetően tökéletesen alkalmasak arra, hogy fesztiválkörnyezetben biztosítsák a visszaváltás lehetőségét a résztvevőknek.

Az automatákat egy szintén magyar gyártású utánfutón lehet a fesztiválok területére szállítani, majd rögzítés és az áramellátás biztosítását követően működésbe is hozhatók.

Az újfajta automatáknál a hazai üzletekben már megszokott gépekhez hasonlóan elérhető az utalás a MOHU applikációjában regisztrált felhasználók számára, és jótékonysági célra is fel lehet ajánlani a visszakapott 50 forintokat. Illetve a szervezők döntésétől függően, a rendezvényen levásárolható bón nyomtatására is van lehetőség.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Jelentős lakossági energiatárolós támogatási program indul: 2,5 millió forintos állami hozzájárulás 10 kW-os tárolókra

Az A1 Solar Kft. álláspontja szerint a lakossági energiatárolás elterjedése nemcsak a háztartások energiafüggetlenségét erősíti, hanem a villamosenergia-hálózat tehermentesítéséhez és Magyarország fenntarthatósági céljaihoz is érdemben hozzájárul.

Karácsonyi időszak a budapesti fürdőkben, változások az új évben

2025 december 19. és 2026. január 6. között a Széchenyi és a Rudas fürdő ünnepi nyitvatartással üzemel, a Rudas fürdőben csak társas fürdőzés van ezeken a napokon. A többi fővárosi fenntartású fürdőben hétvégi nyitvatartás és jegyárak lesznek érvényben.

Széles kínálatból válogathatnak a szaloncukrot vásárlók

A nagy áruházláncokban kapható márkák mellett erős a kereslet a jellemzően kis mennyiségben cukrászdákban vagy kézműves kisüzemekben készült termékek iránt is, amelyek jellemzően nem is kerülnek kiskereskedelmi forgalomba.

NGM: 5 százalék alatt maradhat a költségvetési hiány jövőre is

A költségvetés 2026. évi nettó finanszírozási igénye 5445 milliárd forint, amelyet ugyanekkora nettó kibocsátás finanszíroz.
Hirdetés

Hírek

Jelentős lakossági energiatárolós támogatási program indul: 2,5 millió forintos állami hozzájárulás 10 kW-os tárolókra

Az A1 Solar Kft. álláspontja szerint a lakossági energiatárolás elterjedése nemcsak a háztartások energiafüggetlenségét erősíti, hanem a villamosenergia-hálózat tehermentesítéséhez és Magyarország fenntarthatósági céljaihoz is érdemben hozzájárul.

Karácsonyi időszak a budapesti fürdőkben, változások az új évben

2025 december 19. és 2026. január 6. között a Széchenyi és a Rudas fürdő ünnepi nyitvatartással üzemel, a Rudas fürdőben csak társas fürdőzés van ezeken a napokon. A többi fővárosi fenntartású fürdőben hétvégi nyitvatartás és jegyárak lesznek érvényben.

NGM: 5 százalék alatt maradhat a költségvetési hiány jövőre is

A költségvetés 2026. évi nettó finanszírozási igénye 5445 milliárd forint, amelyet ugyanekkora nettó kibocsátás finanszíroz.

A Pegasus veszi meg a Smartwings-csoportot

A Pegasus Airlines megállapodott a Smartwings és a hozzá tartozó Czech Airlines felvásárlásáról – jelentette be rövid közlésében a török légitársaság. A stratégiai befektetéstől a Pegasus az európai jelenlétének erősítését várja.

Kamatot csökkentett a Fed

A bizottság úgy döntött, hogy december 1-jén befejezi az összes értékpapír-állományának csökkentését.

Érkezik az okoskedvezmény, péntektől 15 százalék árkedvezmény jár a MÁVPlusz applikációban vásárolt jegy után

A kedvezmény kizárólag az új MÁVPlusz applikációban érhető el.

Elfogadta a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló jogszabályt az Országgyűlés

A 14. havi nyugdíj - a 13. havi nyugdíjjal megegyező módon - annak a nyugdíjasnak jár, aki a tárgyévet megelőző év legalább egy napjára, valamint a tárgyév februárjára részesült az ellátásban.

BM: a rendészeti szervek a mai nappal átveszik a javítóintézetek irányítását és felügyeletét

A rendőrség folyamatos bűnmegelőzési jelenlétet biztosít a javítóintézetekben. A rendelet azonnal, szerdán 11 órakor lép hatályb
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.