Hirdetés
Kezdőlap Autó Xiaomi márkájú elektromos autó? Nagy dobásra készül az alapító
No menu items!

Xiaomi márkájú elektromos autó? Nagy dobásra készül az alapító

Bár a A Xiaomi társalapítója, Lej Csün leginkább új okostelefonok piacra dobásával van elfoglalva, árulkodó jelek szerint az autógyártási ambícióiról sem mondott le.

A milliárdos üzletember az autóiparban dolgozó barátaitól kér könyveket, hogy jobban megértse az ágazatot – írja a Bloomberg, amely Lej közösségi oldalakon megjelent posztjait nézte át. Az apropó, hogy Lej személyesen áll egy 10 milliárd dolláros projekt élén, amelynek célja, hogy 2024-ig Xiaomi márkájú elektromos járműveket gyártson.

Lej összeállított egy életrajzokkal teli olvasmánylistát is Kína egyhetes nemzeti ünnepe alkalmából. A 12 ajánlás között szerepel Ferdinand Piech, a Volkswagen korábbi vezérigazgatójának Auto.Biographie című könyve, valamint a gyártásról szóló, ezoterikusabb könyvek, például a Toyota Production System: Beyond Large-Scale Production, amelyet a Toyota legendás mérnöke, Óno Taiicsi írt.

Itt egy izgalmas olvasmány, hogy megértsük a nagy márkák, például a Porsche, a Bugatti és a Bentley mögött álló összefonódó történeteket” – írta Lej Piech 2002-es memoárjáról. “Piech nagyszerűen vázolja fel a globális autóipar történetét” – fűzte hozzá.

Az 52 éves férfi, aki egyben a Xiaomi vezérigazgatója is, korábban azt mondta, hogy az elektromos autók lesznek az utolsó startup vállalkozásai.

A technológiai óriás a Beijing Automotive Group vállalatcsoporttal való gyártási együttműködést tervezi, hogy megszerezze az autók gyártására vonatkozó engedélyt, miután a Xiaominak előzőleg gondot okozott a kínai szabályozó hatóságok jóváhagyásának megszerzése. Most azonban fel kell zárkóznia a riválisokhoz, köztük olyan nagy technológiai szereplőkhöz, mint a Huawei Technologies és a Baidu, valamint olyan helyi autógyártókhoz, mint a BYD és a Nio.

De Lej a jelek szerint továbbra sem riad vissza a kihívásoktól. A közelmúltban azt mondta, hogy az elektromos autó üzletág a Xiaomi további növekedésének egyik fő hajtóereje lesz, különösen azért, mert a nyereség csökken a globális okostelefon piac visszaesése közepette.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A 4 évszakos abroncsban egyre jobban hiszünk

Ellentmondásos számok láttak napvilágot az európai abroncspiacon. A legfontosabb üzenet: a piacon a téli abroncs mellett a négyévszakos eladása növekedett a legjobban.

Adókockázatokkal is együtt jár az üzemanyagkártya

Az üzemanyagkártyák használata széles körben elterjedt a vállalkozások körében, mert jelentős adminisztrációs könnyítést eredményezhet az elszámolás tekintetében. A piacon jelenleg széles körben alkalmazott konstrukció azonban adókockázatot jelenthez, amely kiküszöbölhető lehet egy új konstrukció kialakításával, állapították meg a Deloitte szakértői.

Lakáshitelek: itt vannak a számok a gödör aljáról

A lakáshitelezés a földbe állt tavaly, az állomány kizárólag az államilag támogatott hitelek miatt bővült, de csak minimális mértékben. Hitelkiváltás gyakorlatilag nem volt.

NAV: a mobilappban bárki ellenőrizheti adószámláját

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) mobilappjában, a NAV-Mobilban bárki egyszerűen ellenőrizheti adószámláját, hogy van-e tartozása, esetleg túlfizetése az adóhivatalnál. 
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.