Hirdetés
Kezdőlap Tőzsde Tőzsde - Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok
No menu items!

Tőzsde – Csökkenéssel nyithatnak a főbb európai piacok

Csökkenéssel nyithatnak a főbb nyugat-európai részvénypiacok csütörtökön a politikai bizonytalanságok, valamint a kínai gazdasági növekedés lassulást övező aggodalmak felerősödése miatt. 

Az IG Market elemzői arra számítanak, hogy a londoni FTSE-100 mutató 29 ponttal, a frankfurti DAX-30 index 42 ponttal, a párizsi CAC-40 index pedig 20 ponttal csökkenhet a nyitásban.

Bár az Egyesült Államokból a vártnál jobb vállalati beszámolók érkeztek, és a várakozásoknak megfelelően bizalmat szavazott a brit kormánynak szerdán a londoni alsóház, a piaci szereplők figyelme ismét Kínára irányul. Arra várnak, hogy a pekingi kormány cselekedjen, elismerve valamiképpen, hogy a növekedést lassulás és kockázatok fenyegetik, nemcsak az amerikai-kínai kereskedelmi háború, hanem a hatalmas adósságállomány miatt is.

Nagy-Britanniában a miniszterelnök személyes konzultációt javasolt az összes ellenzéki párt vezetőinek a Brexit-folyamat további menetéről. Theresa May már előző este, a Brexit-megállapodás szavazásán elszenvedett súlyos vereség és a bizalmatlansági indítvány beterjesztése után közölte: ha kormánya szerdán bizalmat kap, ő egyeztetéseket kezd pártbeli kollégáival, a Demokratikus Unionista Párttal és más frakciók vezető képviselőivel annak megállapítására, hogy mire lenne szükség a Brexit-megállapodás alsóházi elfogadtatásának biztosításához.

Ázsia és a csendes-óceáni térség legfontosabb tőzsdéin vegyesen alakultak az indexek csütörtökön.

Tokióban a 225 válogatott részvény Nikkei mutatója 0,22 százalékos mínuszban zárt. Az ausztráliai S&P/ASX 200 viszont 0,26 százalékos, a dél-koreai Kospi 0,05 százalékos pluszban fejezte be a kereskedést. A sanghaji irányadó index 0,42 százalékos mínuszban zárt, míg a hongkongi Hang Seng 0,39 százalékos mínuszban állt a záráshoz közeledve. Ugyanekkor Szingapúrban 0,46 százalékos veszteséget, Mumbaiban viszont 0,03 százalékos nyereséget mutatott a vezető tőzsdeindex.

A Morgan Stanley Capital International által számított, Japánt kivéve az ázsiai részvénypiacok árfolyam-alakulását mérő index (MSCI Asia ex Japan) 0,14 százalékkal 494,20 pontra esett.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára két nyereséges nap után csökkenésre váltott.

A márciusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,42 százalékos mínuszban, 61,06 dolláron, a februári szállítású WTI pedig 0,55 százalékos veszteségben, 52,02 dolláron forgott csütörtök reggel az ázsiai kereskedésben.

Szerdán London kivételével emelkedéssel zártak a főbb európai tőzsdeindexek. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,47 százalékkal, 6862,68 pontra csökkent, ami alapvetően az angol font erősödésének következménye. A frankfurti DAX-index 0,36 százalékkal, 10 931,24 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,51 százalékkal, 4810,74 pontra kúszott fel. A páneurópai mutatók közül a Stoxx Europe 600 0,54 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index pedig 0,39 százalékkal, míg az euróövezeti EuroStoxx50 mutató 0,30 százalékkal ment feljebb.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Nagy Márton: Kína és Magyarország kapcsolata erős és töretlen marad

Kína és Magyarország kapcsolata mindig is erős és töretlen volt, ez a jövőben is így fog maradni.

OTP-vezérigazgató-helyettes: piacvezető a régióban az OTP

Az OTP Core 50 milliárd forintos profitot ért el a leányvállalatoktól kapott osztalékok nélkül, 67 százalékkal emelkedett az első negyedévben.

KSH: 3,7 százalékkal nőttek átlagosan a fogyasztói árak áprilisban

A legnagyobb mértékben a ruházkodási cikkek ára nőtt, 2,8 százalékkal.

Négy év alatt több mint hétszeresére nőtt a tisztán elektromos járműpark

Az elmúlt időszakban tapasztalt felfutás elsősorban a 30 milliárd forintos keretösszeggel meghirdetett vállalati e-autó támogatási programnak köszönhető.
Hirdetés

Hírek

BÉT – Emelkedett a héten a BUX

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX a múlt pénteki záráshoz képest 1,44 százalékkal, vagyis 962,94 ponttal emelkedve, 68 002,24 ponton zárta a hetet.

Felülteljesített a magyar tőzsde

A részvénypiac forgalma 14,6 milliárd forint volt, a vezető részvények a Mol kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

 Mínuszban zárták a kereskedést a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden.

Történelmi csúcson zárt a BUX – A Magyar Telekom és az OTP húzta az indexet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 846,62 pontos, 1,26...

Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék

Az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,48 százalékkal esett.

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon
Hirdetés

Gazdaság

Meghaladta a várakozásokat az OTP adózás utáni nyeresége az első negyedévben

Az OTP összesítésében készült eredménykonszenzus szerint az elemzők alacsonyabb, átlagosan 221,645 milliárd forint eredményt valószínűsítettek az idei első három hónapra.

Tízezrek menekítik a millióikat az adó elől, a TBSZ az új sztár

Az idei első negyedévben csaknem 33 ezer tartós befektetési számlát (TBSZ) nyitottak a magyarok, ami azt mutatja, hogy az állampapírpiacról kivett százmilliárdok hozamára továbbra...

Jelentősen nőtt az Erste Bank nyeresége az első negyedévben

Kivárás jellemzi a vállalati szektorban a hitelkeresletet, ezért elmaradt a növekedés.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.