Hirdetés
Kezdőlap Hírek Védjegyper. Messi újra nyert a Massi ellen
No menu items!

Védjegyper. Messi újra nyert a Massi ellen

Az uniós bíróság ismét Messinek adott igazat. Fotó: AP/Paul White

Az Európai Unió Bírósága helybenhagyta a Messi védjegy bejegyezhetőségét azzal, hogy ítéletében elutasította az uniós védjegyhivatal (EUIPO) és egy spanyol vállalat fellebbezéseit. Az uniós törvényszék korábban megengedte Lionel Messinek a Messi védjegy lajstromozását különböző sportcikkekre.

Az ügy előzménye, hogy 2011-ben az argentin futballista, Lionel Messi kérelmet nyújtott be az unió alicantei székhelyű védjegyhivatalához egy, a Messi szót is tartalmazó ábrás megjelölés uniós védjegyként való bejegyeztetésére. A védjegykérelem többek között kozmetikai termékekre, számítógépes programokra, ékszerekre és órákra, papírtermékekre, ruházati cikkekre, lábbelikre és sapkákra, valamint játékokra vonatkozott.

Egy magánszemély, majd egy spanyol cég a futballista védjegybejegyzési kérelmének elutasítását kérte azzal az indokkal, hogy az ő javára korábban már bejegyezték a hasonló hangzású, Massi szómegjelölést tartalmazó védjegyet.

Indoklásuk szerint megtévesztheti a fogyasztókat, ha uniós védjegyként bejegyzik a Messi szómegjelölést is. Az EUIPO helyt adott a kérelemnek, és a felsorolt termékek tekintetében megtagadta a Messi szómegjelölés bejegyzését. Ez ellen a futballista keresetet nyújtott be az uniós törvényszékhez, amely a névjegy védjegyként való bejegyezhetősége mellett döntött. Az EUIPO, valamint a spanyol cég a döntést megfellebbezte.

Az uniós bíróság ítéletében elutasította a két fellebbezést, véleménye szerint ugyanis a törvényszék helyesen vette figyelembe a Massi és a Messi védjegyek megkülönböztethetőségét.

Az EUIPO ezzel szemben tévesen vonta le azt a következtetést, hogy a Messi védjegy használata összetéveszthető a Massi védjeggyel az érintett vásárlóközönség körében.

A bíróság szerint a nevét védjegyként lajstromoztatni kérő magánszemély esetleges közismertsége egyike azon lényeges tényezőknek, amelyeket az összetéveszthetőség értékelésénél figyelembe kell venni. A közismertség ugyanis alapvetően hatással lehet a védjegy felismerhetőségére.

Az uniós törvényszék nem követett el hibát annak megállapításával, hogy a futballista közismertsége lényeges tényezőt képez a Messi és a Massi szavak közötti fogalmi eltérés megállapításánál, az érintett vásárlóközönség ugyanis a két megjelölést eltérőnek fogja észlelni – indokolta döntését az uniós bíróság.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Tőzsde – Jórészt gyengülés az ázsiai tőzsdéken

Az arany ára unciánként 2,69 százalékkal (123,06 dollárral), 4718,55 dollárra ugrott.

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

A Mol szándéknyilatkozatot írt alá a szerb NIS többségi tulajdonának megvásárlásáról

.A szándéknyilatkozat szerint a tranzakció a pancsovai olajfinomítón túl kiterjed a NIS kiskereskedelmi hálózatára, valamint szénhidrogén kutatás-termelési portfóliójára is.

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A világkereskedelmi forgalom tavaly 4,1 százalékkal nőtt, az idén az IMF prognózisa szerint 2,6 százalékkal, jövőre 3,1 százalékkal bővül.
Hirdetés

Hírek

Tőzsde – Jórészt gyengülés az ázsiai tőzsdéken

Az arany ára unciánként 2,69 százalékkal (123,06 dollárral), 4718,55 dollárra ugrott.

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Az IMF minimálisan javított idei globális növekedési előrejelzésén

A világkereskedelmi forgalom tavaly 4,1 százalékkal nőtt, az idén az IMF prognózisa szerint 2,6 százalékkal, jövőre 3,1 százalékkal bővül.

MNB: két percen belül fogadni kell a pénzforgalmi visszaélést bejelentő ügyfélhívást

a jegybank elvárja, hogy 2 percnél több ne legyen az ügyfél várakozási ideje az ügyintéző élőhangos bejelentkezéséig

Még több akadálymentesség a bécsi közösségi közlekedésben

Hangosbemondók és hangjelzések kísérik a látássérült utasokat, míg a vizuális kijelzők a siket és nagyothallók számára segítenek a tájékozódásban.

NAV: már elérhető az szja-bevallás webes kitöltő programja

A NAV kiemelte: március 16-ig kérheti a bevallási tervezet postázását, aki ragaszkodik a papíros formátumhoz.

Növekvő forgalomban emelkedett a BUX a héten

Növekvő forgalom mellett emelkedett a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a héten, pénteken a BUX 122 311,20 ponton, történelmi csúcson zárt, 4,98 százalékkal magasabban, mint egy héttel korábban.

Hatályba lép az új transzferár-rendelet január 23-án

Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet.
Hirdetés

Gazdaság

EBRD: a részvényesek csaknem teljesen lejegyezték a tőkeemelést

Ez az EBRD harmadik részvényesi tőkeemelése a pénzintézet három és fél évtizedes történetében. Az EBRD 77 ország, valamint az Európai Unió és a EIB tulajdona.

Készpénzmentes üzletek: lehetőség vagy vállalati kockázat?

A kereskedelemben egyre erősebben jelenik meg a készpénzmentes működés felé való elmozdulás, amelyet egyszerre mozgatnak technológiai újítások, vásárlói igények és vezetői döntések. A CMO...

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...