Kezdőlap Pénzvilág A horvát OTP-től vett biztosítót a Groupama
No menu items!

A horvát OTP-től vett biztosítót a Groupama

Belép a horvát piacra a Groupama Biztosító: lezárult a tranzakció, amelyben megvásárolta az OTP horvát leánybankjától annak biztosítóját.

A Groupama Biztosító előző év decemberében írta alá a horvát biztosítótársaság, az OTP Osiguranje megvásárlására vonatkozó adásvételi megállapodást. Az OTP Bank horvát leánybankja, az OTP Banka 100 százalékos tulajdonában lévő horvát biztosítótársaság megvásárlásához szükséges felügyeleti engedélyek kiadása után most a tranzakció pénzügyi zárása is megtörtént – közölték.

Az akvizíciót követően a biztosítótársaság a magyar Groupama Biztosító leányvállalataként Groupama Osiguranje d.d. néven lesz jelen a horvát biztosítási piacon.

Bertrand Woirhaye

A horvát biztosító évek óta eredményesen működik a horvát biztosítási piacon, ahol további növekedés várható. Nemcsak emiatt jelent azonban kiváló befektetést a Groupama Biztosító számára. Mind a horvát OTP Banka vezetése, mind mi meg vagyunk győződve arról, hogy meglévő bankbiztosítási kapcsolatainkban további lehetőségek rejlenek, melyeket közösen szeretnénk kiaknázni a következő években” – mondta Bertrand Woirhaye, a Groupama Biztosító vezérigazgatója.

A megvásárolt horvát biztosítótársaság ezidáig életbiztosítási üzletágának fejlesztésére koncentrált. Az életbiztosítások értékesítését a negyedik legnagyobb horvát banknak számító OTP Banka-ban kizárólagos stratégiai megállapodás segíti – hasonlóan az OTP Bank és a Groupama Biztosító magyarországi együttműködéshez. A rövid távú célok között szerepel ugyanakkor a nem-életbiztosítási üzletág elindítása, illetve a banki együttműködés kiterjesztése erre a biztosítási ágra is.

Az OTP Osiguranje 0,3 százalékos részesedéssel rendelkezik a horvát piacon, amely teljes egészében az életbiztosítások kínálatából fakad.

Az ebből származó, valamivel több mint 33 millió kunás (több mint 1,5 milliárd forintos) bruttó díjbevételből ugyanakkor az életbiztosítási piaci részesedése kevesebb, mint 1,3 százalék. Az OTP Osiguranje nettó nyeresége 1,51 millió kuna volt 2020-ban. A piac szűkülésének negatív trendje 27 százalékos csökkenést okozott 2019-hez képest. A társaság teljes pénzügyi vagyona 128 millió kunát tesz ki, megközelíti a 6 milliárd forintot.

Hirdetés

Zöld Stratégia 2026: a fenntartható értékteremtés példái. Nemzetközi konferencia december 9.
Egyre több vállalkozás ismeri fel, hogy a zöld átállás nem elsősorban kötelezettség, hanem kézzelfogható előny: alacsonyabb energia- és működési költségek, stabilabb finanszírozás, erősebb márka és kiszámíthatóbb beszállítói pozíció.
A versenyképesség ma már részben azon múlik, ki mennyire ügyesen építi fel saját fenntarthatósági rendszerét.

További információért kattintson ide.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Másodpercek alatt frissülnek az árak a hazai üzletekben

2025-ben a digitális polccímkék adják a stabilitást a kiskereskedelemben.

Szembe mennek a magyar utazók a nemzetközi trenddel

Távol-keleti desztinációk vezetik a magyar körutazási trendeket

Budapesten csökkentek a lakásárak októberhez képest

Az ingatlan.com novemberi lakásárindexe szerint országos szinten érdemben lassult a lakásárak emelkedése, havi szinten országosan 0,5 százalékos emelkedés történt, ami jóval elmarad a szeptemberi 2,8, valamint az októberi 1,5 százalékos havi drágulási ütemtől, Budapesten pedig tavaly óta először minimális csökkenés történt, a fővárosban ugyanis 0,1 százalékkal mérséklődtek az árak, ami inkább stagnálásnak tekinthető.

Megvan, mennyi lesz a minimálbér 2026-ban

A 2026-ra bejelentett minimálbérre nézve ez azt jelenti, hogy aki ennyit keres, az legfeljebb 107 331 forintot fordíthat hiteltörlesztésre
Hirdetés

Hírek

Másodpercek alatt frissülnek az árak a hazai üzletekben

2025-ben a digitális polccímkék adják a stabilitást a kiskereskedelemben.

Szembe mennek a magyar utazók a nemzetközi trenddel

Távol-keleti desztinációk vezetik a magyar körutazási trendeket

Budapesten csökkentek a lakásárak októberhez képest

Az ingatlan.com novemberi lakásárindexe szerint országos szinten érdemben lassult a lakásárak emelkedése, havi szinten országosan 0,5 százalékos emelkedés történt, ami jóval elmarad a szeptemberi 2,8, valamint az októberi 1,5 százalékos havi drágulási ütemtől, Budapesten pedig tavaly óta először minimális csökkenés történt, a fővárosban ugyanis 0,1 százalékkal mérséklődtek az árak, ami inkább stagnálásnak tekinthető.

Megvan, mennyi lesz a minimálbér 2026-ban

A 2026-ra bejelentett minimálbérre nézve ez azt jelenti, hogy aki ennyit keres, az legfeljebb 107 331 forintot fordíthat hiteltörlesztésre

Rekordforgalom várható az MPL csomagautomatáknál, december 12-ig érdemes leadni a karácsonyi rendeléseket

A Magyar Posta előrejelzése szerint a karácsonyt megelőző hetekben...

Lezárult a Nébih országos téli élelmiszerlánc-ellenőrzésének első szakasza

A késztermékek jelölése a legtöbb esetben megfelelő volt, egyebek mellett az adalékanyagokra és az allergénekre vonatkozó jelölések is.

Kappadókia először szerepel a MICHELIN Guide-ban – egy izmiri étterem két csillagot kapott

A MICHELIN Guide bemutatta 2026-os törökországi válogatását, amelyben Kappadókia először szerepel, rögtön 18 étteremmel.

Wizz Air: debreceni járatok újraindítása

Május 2-ától indulnak el újra a járatok Eindhovenbe, a holland város repülőterére heti két alkalommal, kedden és szombaton lehet eljutni a társaság repülőgépével.
Hirdetés

Gazdaság

NGM: Magyarország pénzügyei rendezettek, a költségvetés stabil

Októberben (egy hónap alatt) a központi alrendszer 339,0 milliárd forint hiánnyal zárt, szemben az előző évi azonos havi 427,0 milliárd forintos hiánnyal.

10 újdonság, amit a magyar revolutosok megkaphatnak a közeljövőben

Érkeznek a hírek a sajtóban arról, hogy a Revolut megnyitotta a magyarországi fióktelepét. De azt már kevesen tudják, hogy az jogilag már évek óta...

Nem a párna a pénz legjobb helye az inflációban

Akciós bankbetétekkel rövid távon is kivédhető a pénzromlás

Óvatosan fektetnek be a magyarok, a pénzügyi műveltség és a digitális bizalom erősítésre szorul

Az XTB egy nemzetközi befektetési applikáció, amelynek világszerte több mint 2 millió felhasználója van. A befektetési szolgáltató XTB csoport több mint 1300 munkavállalót foglalkoztat.