Kezdőlap Tőzsde BÉT - Emelkedéssel indulhat a kereskedés
No menu items!

BÉT – Emelkedéssel indulhat a kereskedés

Emelkedéssel indulhat a kereskedés csütörtökön a Budapesti Értéktőzsdén az elemzők szerint.

Kocsis Márió, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője elmondta, hogy optimista hangulat rajzolódik ki az ázsiai piacon és a határidős indexek is pozitív nyitást jeleznek az amerikai-kínai kereskedelmi tárgyalásokkal kapcsolatos fejlemények miatt.

Csütörtökön jelentették be Washingtonban és Pekingben, hogy szeptember közepén szakértői szintű egyeztetés várható az Egyesült Államok és Kína között kereskedelmi kérdésekben, ahol előkészítik a két ország minisztereinek október eleji tárgyalását.

Az elemző szerint a pozitív hangulat tükröződhet majd a magyar tőzsdén is, ahol emelkedésre számít.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. senior elemzője szintén azt emelte ki, hogy a BÉT-en folytatódhat a pozitív korrekció, a nemzetközi befektetői hangulat jelentős javulása miatt a magyar részvénypiacon is emelkedéssel indulhat a kereskedés.

Kiemelte az OTP mozgását, amely szerdán elrugaszkodott a 12 000 forintos szinttől, és a következő meghatározó ellenállási szintje 12 400 forintnál húzódik, amelyet el is érhet hamarosan. A szakértő szerint a Mol árfolyamában a 2900 forintos szintre érdemes figyelni, amennyiben sikerülne áttörni, emelkedés indulhat a 2950-3000 forintos tartomány irányába. A Richter jegyzését sikerrel tartotta meg a 4900 forintos támasz, a papír esetében oldalazásra számít az elemző a 4900-5000 forintos zónában. A Magyar Telekom jegyzése a 420-425 forintos szintek között mozog napok óta, a 425 forintos ellenállás áttörése adna vételi jelzést – tette hozzá.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 348,30 pontos, 0,88 százalékos emelkedéssel, 39 753,49 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 9,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára a Richter kivételével emelkedett az előző napi záráshoz képest.

A Mol 6 forinttal, 0,21 százalékkal 2880 forintra erősödött, 1,7 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 270 forinttal, 2,25 százalékkal 12 260 forintra nőtt, forgalmuk 5,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,24 százalékkal 424 forintra emelkedett, forgalma 51,7 millió forint volt.

A Richter-papírok 12 forinttal, 0,24 százalékkal 4956 forintra gyengültek, forgalmuk 998,4 millió forintot ért el.

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Már biztos, hogy óriási a baj a magyar kajszival, almával

A vizsgálat szerint a hazai gyümölcstermő területek jelentős részén súlyos, sok esetben 80-100%-os virág- és gyümölcskezdemény-károk keletkeztek, ami várhatóan több tízmilliárd forintos veszteséget okoz az ágazatnak

Hétvégén indul a Királyi Napok Székesfehérváron!

Családi programok, középkori kalandok, királyi óriásbábok, Koronázási Ünnepi Játékok, vásár, tánc, zene és még számtalan program vár augusztus 10 – 20-ig Székesfehérváron.

Meghaladta a várakozásokat az OTP Bank nyeresége

Az OTP Bank idén a második negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 330,015 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 23 százalékkal magasabbat az előző év azonos időszakánál

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban - közölte a hulladékudvarok koordinációját ellátó MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt.
Hirdetés

Hírek

Már biztos, hogy óriási a baj a magyar kajszival, almával

A vizsgálat szerint a hazai gyümölcstermő területek jelentős részén súlyos, sok esetben 80-100%-os virág- és gyümölcskezdemény-károk keletkeztek, ami várhatóan több tízmilliárd forintos veszteséget okoz az ágazatnak

Hétvégén indul a Királyi Napok Székesfehérváron!

Családi programok, középkori kalandok, királyi óriásbábok, Koronázási Ünnepi Játékok, vásár, tánc, zene és még számtalan program vár augusztus 10 – 20-ig Székesfehérváron.

Meghaladta a várakozásokat az OTP Bank nyeresége

Az OTP Bank idén a második negyedévben a várakozások átlagát meghaladva 330,015 milliárd forint konszolidált korrigált adózás utáni eredményt ért el, 23 százalékkal magasabbat az előző év azonos időszakánál

A hitelpiacnak a 30-50 százalékát is kiteheti a fix 3 százalékos lakásprogram

A hitelpiacnak a 30-50 százalékát is kiteheti a fix 3 százalékos lakásprogram

Vissza a honfoglalás korába: időutazás Bugacon

Augusztus 8–10. között nyolcadik alkalommal rendezik meg Bugacon az Ősök Napját, mely a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző ünnepe

NAV: a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük

Fontos, hogy a bérlőknek a bérbevett lakásról mindig legyen érvényes lakásbérleti szerződésük, a havi lakbér kifizetését pedig érdemes dokumentálni

NAV: többmilliós bírságra számíthat a szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó

Többmilliós bírságra számíthat egy szabálytalanul működő állateledel-forgalmazó vállalkozó

Ingatlan.com: júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet

Júliusban 3 éves csúcsot döntött a lakáspiaci kereslet, ami leginkább az Otthon Start Program előszeleként értékelhető - közölte az ingatlan.com saját adatai alapján
Hirdetés

Gazdaság

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.

Még Angliában is jól pörgött a Raiffeisen Bank zöld kötvénye

Több mint 3,6-szoros túljegyzést regisztrált zöld kötvényére a Raiffeisen Bank Zrt., melyet 300 millió euró összegben bocsátott ki, megerősítve ezzel a fenntartható finanszírozás iránti...