Hirdetés
Kezdőlap Hírek Brexit után Frankfurt lehet az új pénzügyi központ
No menu items!

Brexit után Frankfurt lehet az új pénzügyi központ

A Deutsche Bank vezetése Frankfurtot látja alkalmasnak arra, hogy London helyére lépjen, az európai nagybankok már meg is kezdték a felkészülést a váltásra.

A vele készített interjúban a Deutsche Bank AG vezérigazgatója Christian Sewing úgy nyilatkozik az újságíróknak, hogyha rajta múlik, akkor Frankfurt lesz az új London, az európai pénzvilág következő központja. Ezt egy mai konferencián is megerősítette a német pénzügyi szakember, igaz nem csinált titkot abból sem, hogy kemény versenyfutás zajlik ezért  kitüntető helyért több város között.

A vezérigazgató azt is elmondta a Bloombergnek, hogy több száz ügyfél átköltözésére, nemkülönben eurómilliárdnyi vagyon átszivattyúzására készíti már a terveit a c. A helyzet tarthatatlanságát erősítette meg közvetett módon a BNP Paribas konferencián szintén jelenlévő elnöke, Jean Lemierre, aki azt mondta a Bloomberg munkatársainak, hogy „nem hiszem, hogy bárki tudná mi következik,, ha maguk a britek sem tudják.”

Az Európai Központi Bank világgossá tette, hogy kész az Európai Unió határian belül teljeskörű pénzügyi szolgáltatást nyújtani az erre igényt tartó pénzintézeteknek és vállalatoknak.

Ez az ő olvasatukban azt jelenti, hogy az eddig Európa kapujaként Londonban működő cégek akár a dolgozóikkal és a back office szolgáltatásaikkal együtt a kontinensre költözhetnek át. A végleges helyszínt illetően a verseny elemzők szerint Frankfurt és Párizs között dőlhet el, erre erősített rá a Deutsche Bank vezetője is a konferencián.

Az ugyanis már nyílt titok, hogy a Brexit utáni forgatókönyvük szerint a Goldman Sachs group Inc. és a Morgan Stanley mindenestül Frankfurtba teszi át a székhelyét, míg a HSBC Holdings Plc a Bank of Americával együtt Párizst részesíti előnyben.

Christian Sewing meggyőződése, hogy Frankfurt azért lehet természetes választás, mert teljes mértékben beágyazódott az európai pénzkormányzásba és kész arra, hogy a pénzügyi szolgáltatások teljes palettáját nyújtsa az arra igényt tartóknak. Szerinte nemcsak új pénzügyi központra van szüksége Európának, hanem arra is, hogy ez az új pénzintézeti fellegvár alternatívát jelentsen az amerikai piaci szereplőkkel szemben, vagy adott esetben az ő számukra.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására
Hirdetés

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.
Hirdetés

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.

Ami sok, az sok: Nagy Márton behívatta a Mol és a Magyar Ásványolaj Szövetség képviselőit

A tárcavezető a rendkívüli egyeztetésen megállapította, hogy Magyarországon az üzemanyagok ára a régiós átlagnál magasabb.