Kezdőlap Edukáció Budapestről fejlesztik a világ vezető egyetemei által használt szoftvereket
No menu items!

Budapestről fejlesztik a világ vezető egyetemei által használt szoftvereket

Világszerte több mint nyolcezer oktatási intézményben használják azt a tanulásmenedzsment rendszert (LMS), melynek sikerében egy amerikai cég budapesti bázisa is meghatározó szerepet játszik. Az Instructure Hungary története mutatja a magyar mérnöki közösség erejét és hatását, hiszen a szakemberek nem csupán szoftvereket készítenek, ők formálják az oktatás jövőjét és milliók tanulási élményét.

A globális oktatási szoftverek fejlesztésében Budapest élenjár. Öt-hat évvel ezelőtt az amerikai Instructure oktatástechnológiai vállalat nyitotta meg magyarországi irodáját. Mára már 350 fős munkavállalói létszámot értek el, és közülük körülbelül százan a terméktámogatáson dolgoznak. Vannak munkatársaik az ország minden pontjáról, és ezzel a cég egyik legnagyobb globális telephelyévé nőtték ki magukat.

Csapó Zoltán, a vállalat magyarországi fejlesztési igazgatója elmondta, Budapest stratégiai választás volt az Instructure számára, hiszen a város időzónája ideális egy globális együttműködéshez, az uniós jelenlétük pedig a GDPR-szabályozások miatt fontos. De a döntést könnyű volt meghozniuk a kiváló helyi mérnöki és informatikai tehetségek miatt, akik bizonyították, hogy érdemes hazánkban befektetni.

„A budapesti iroda közvetlen hatással van arra a 30-40 millió diákra, akik világszerte több mint nyolcezer intézményben használják a Canvas tanulásmenedzsment rendszert (LMS). Ezek közé tartoznak, a teljesség igénye nélkül, az Egyesült Államok Ivy League intézményei, az ausztrál Melbourne-i Egyetem, a kanadai Torontói Egyetem, vagy éppen az Egyesült Királyságban működő Oxford” – sorolta Csapó.

„Az oktatás jövője Magyarországon íródik”

Mint fogalmazott, a Canvas rendszer megbízhatósága és skálázhatósága kiemelkedő fontosságú. A budapesti csapat nem csak a feltételek biztosításához járul jelentősen hozzá, van néhány szolgáltatásuk, amely teljes egészében Magyarországon készül. Idesorolható a Canvas teljes mobilélménye és a mobil applikáció fejlesztése, illetve a Studio nevű videószolgáltatás is. Utóbbin keresztül a diákok videóban küldhetnek be feladatmegoldásokat, az oktatók pedig videós tartalmakat hozhatnak létre.

Az Instructure Hungary jelenleg 200 magyar mérnököt foglalkoztat, és idén még tovább bővítik a csapataikat, ahogyan a kapacitásaikat is az AI területén. Folyamatosan foglalkoztatnak egyetemi hallgatókat is, akik már pályakezdőként nagyon komoly tapasztalatra tehetnek szert náluk.

A vállalat távmunka központú kultúrát alakított ki, így a budapesti iroda inkább együttműködési helyszínként, események és találkozók otthonaként szolgál az ország számos pontján foglalkoztatott dolgozóknak. De nagy hangsúlyt fektetnek az irodák közötti nemzetközi együttműködésre is, fontosnak tartják, hogy a nemzetközi kollégák időről időre személyesen is találkozhassanak.

Csapó elmondta, hogy a cég hosszú távú célja és küldetése nemcsak az, hogy az élvonalban maradjanak, hanem, hogy az oktatási technológiai trendeket és irányokat is ők alakítsák.

„Továbbra is elhivatottan dolgozunk, mert az oktatás jövője Magyarországon is íródik!”

0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Az Aldi piacelsőségi állításait vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Aldi Magyarország Élelmiszer Kereskedelmi Bt.-vel (Aldi) szemben

Személyi és szervezeti változások lépnek életbe a Mol-csoportnál

  Saját döntése alapján távozik pozíciójából és a cégcsoporton kívül...

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

Szombaton jön a Repülőtér Éjszakája

Az este, amikor a repülős múlt, jelen és jövő találkozik a ferihegyi repülőmúzeumban.
Hirdetés

Hírek

Az Aldi piacelsőségi állításait vizsgálja a Gazdasági Versenyhivatal

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) versenyfelügyeleti eljárást indított az Aldi Magyarország Élelmiszer Kereskedelmi Bt.-vel (Aldi) szemben

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

Szombaton jön a Repülőtér Éjszakája

Az este, amikor a repülős múlt, jelen és jövő találkozik a ferihegyi repülőmúzeumban.

140 milliárd forintot fordítanak a kedvezményes gyermekétkeztetésre

A kormány idén 140 milliárd forintot fordít ingyenes vagy kedvezményes gyermekétkeztetésre, melyre 2010-ben 32 milliárd forintot költöttek - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) családokért felelős államtitkára kedden Szerencsen, ahol tanszercsomagokat adott át helyi nagycsaládosoknak.

Csemegekukorica körkép

Az ország északi részében kifejezetten jó csemegekukorica-terméseredmény várható, míg délebbre nem ennyire jó a helyzet. Az itthon megtermelt csemegekukorica jelentős részét a konzervipar dolgozza fel, de a fogyasztók körében rendkívül népszerű a friss, csöves kukorica is. A frisspiacra szánt terméket elsősorban kistermelők állítják elő, a különböző termesztési módszerek alkalmazásának, illetve az ütemezett vetésnek köszönhetően május végétől október elejéig elérhető a magyar csemegekukorica a boltokban, piacokon.

A megszokottnál kevesebb az idei meggytermelés

Idén sem kedvezett a meggytermésnek az időjárás, a tavaszi fagykár jelentős volt az ültetvényekben, érdemi mennyiséget csak a közép- vagy késői érésű fajtákról tudtak betakarítani a termelők. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet (FruitVeB) körképe szerint az alacsony termés ellenére jelentős kereslet alakult ki a nemzetközi piacon a magyar meggy iránt, ami az árakat is extrém módon felfelé hajtotta.

Bécs a zöldebb megoldást választja: előnyben a többször használatos palackok

Bécsben is bevezették az egyszer használatos palackokra vonatkozó betétdíjat, de a szakértők szerint a többször használatos palack jelenti az igazán zöld megoldást.

Újabb szabadstrand nyílt a fővárosban

Kedden megnyílt a főváros legújabb szabadstrandja, a Duna-fürdő Árasztó-part Újbudán
Hirdetés

Gazdaság

Kamatdöntés – Egyhangúlag szavazott az alapkamatról az MNB Monetáris Tanácsa júliusban

A július 22.-i döntés alapján a jegybanki alapkamat 6,50 százalék maradt.

A nyári uborkaszezon a legjobb időszak a dubaji ingatlanvásárlásra a magyar szakértő szerint

Töretlenül növekszik a magyarok érdeklődése a dubaji ingatlanok iránt, egyes cégek évről évre hússzoros növekedést is tapasztalnak a keresletben.

Vegyesen változott csütörtök estére a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben csütörtök estére a reggeli szintekhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.

Rekordszinten a bitcoin jegyzése

Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése a dollárral szemben péntek reggel az intézményi befektetők keresletének a hatására.