Kezdőlap Címkék Cafeteria

Cafeteria

Béren kívüli juttatások – A gerinctornától az alvó-kapszuláig

A minőségi munkatársak megszerzéséért folytatott versenyben mind nagyobb szerepet kaptak a béren kívüli juttatások. A munkavállalók döntéseiknél a versenyképes alapbér mellett megkülönböztetett figyelmet fordítanak a juttatási csomagok összetételére. Ennek a versenynek szentelte írását vezetési tanácsadó szakértőnk, dr Gonda György.

BKV – Aláírták az idei bérmegállapodást

Aláírták a BKV Zrt.-nél a 2020-ra vonatkozó, átlagosan 10 százalékos alapbérfejlesztésről szóló megállapodást.

Cafeteria. 2020-ban is a SZÉP-kártya lehet a sláger

A cafeteria-rendszer legnépszerűbb eleme jövőre is a SZÉP-kártya lehet, amely továbbra is kedvezményesen adózó juttatás marad - derül ki a BDO Magyarország elemzéséből.

MNB. Pénztárak és tőkepiac: negatív hozamok

Továbbra is dinamikusan nő a biztosítási piac, de az inflációt is beszámítva a bővülés elmarad a gazdasági növekedés ütemétől és az uniós felzárkózási pályától. A pénztári piacon a fő kihívást a tíz év után először jelentkező negatív hozamok és a cafeteria rendszer átalakításai jelentik.

Önkéntes pénztárak. Csökkentek a munkáltatói befizetések

A nyugdíj- és egészségpénztáraknál jelentősen visszaesett a munkáltatói befizetés aránya az első negyedévben, de ezt ellensúlyozta a hozam és az egyéni befizetések gyarapodása.

A cégautó-elszámolás új szabályai, az Áfa-kedvezmény és az NHP

A cégautók módosult költségelszámolási szabályai, és az áfa 50 százalékos "könnyítése" mellett az új Növekedési Hitel Program is kedvező változást hozott. Az is egyértelmű, hogy a cégautó munkaerő megtartó szerepe egyre inkább erősödik.

Cafeteria. Milliárdos kártérítést fizethet az állam a Sodexónak

Hetvenhárommillió euró (több mint 23 milliárd forint) kártérítést ítélt meg a Világbank Beruházási Viták Rendezése Nemzetközi Központja (ICSID) a Sodexo francia utalvány-kibocsátó cégnek, amely az étkezési és szabadidő-utalványok rendszerének átszervezése miatt indított eljárást a magyar állam ellen.

Cafeteria – Roham indult a SZÉP-kártyákért

Egyre nagyobb érdeklődést tapasztalnak a Széchenyi Pihenő Kártya (SZÉP-kártya) kibocsátásában érdekelt pénzintézetek a konstrukció iránt, amely a januártól hatályos változások következtében egyedüli maradt a kedvezményesen, 34,5 százalékos adó- és járulékteher mellett nyújtható cafeteriaelemek között

Háromszoros bérkülönbség. Továbbra is jönnek a beruházók

A bérek emelkedése nem veti vissza a külföldi cégek Magyarországon tervezett beruházásait, a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara felmérése szerint. Magyarországon 2017-ben a munkaerő költségek euróban óránként 9,1 volt, az unió 28 tagállamának átlaga pedig 26,8 euró.

A PM államtitkára a 2019-es adóváltozásokról

A jövő évi adócsökkentések mértékéről, a kisvállalkozók áfamentességi határának megemeléséről, a hőkezelt tejek áfájának csökkentéséről, valamint a cafeteria-rendszer változásairól is beszélt a Pénzügyminisztérium adóügyekért felelős államtitkára a Joint Venture Szövetség és a Raiffeisen adókonferenciáján.

BDO: a legnépszerűbb cafeteria elemek jövőre is elérhetők maradhatnak

A SZÉP-kártya mellett jövőre várhatóan a már bérhez hasonlóan adózó Erzsébet-utalvány, valamint a lakáscélú és utazási támogatások lesznek a leggyakrabban választott cafeteria juttatások.

Cafeteria labirintus – van kiút?!

Az adójogszabályok 2019-ben sem tiltják, hogy a munkáltató szinte bármilyen juttatást adjon. De mit és milyen módon érdemes?

A dolgozók 88 százaléka részesül idén a cafeteria legalább egy eleméből

A magyar vállalkozások a dolgozóinak 88 százaléka részesül legalább egy béren kívüli juttatásból, 2018-ban, munkaadók több mint 55 százaléka adott helyi bérlet vagy más utazási támogatást, illetve Cafetéri elemként Erzsébet-utalványt - közölte a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézete (MKIK GVI) .

Új szabályok, új teendők – A SZÉP kártya változásai

A napokban megkapták a munkáltatók a SZÉP kártya kibocsátóktól a tájékoztatást az új SZÉP kártya rendelettel összefüggő változásokról. A 76/2018. (IV.20.) kormányrendelet a kártya működési hátterét teljesen átalakítja. Mi a teendő? Ezt foglalja össze szakértőnk. Részletek.

Itt a baj: késnek az uniós pénzek, a költségvetés kiköltekezett

A makrogazdasági folyamatok kedvezően alakultak az első fél évben, kockázatot jelent ugyanakkor az európai uniós források beérkezésének elhúzódása, valamint a költségvetési szervek kiadásainak túlteljesülése - állapította meg az Állami Számvevőszék (ÁSZ) az első fél év költségvetési folyamatait értékelő elemzésében. 

Cafeteria: sietni kell, a legtöbb juttatás már csak idén adható

Az eddigi cafeteria juttatásokból a legtöbb megszűnik az év végén, az adótörvény-módosítások kihirdetése után egyre többen gondolkoznak azon, mit lehet megmenteni. Az idén még megvalósítható juttatásokról, az 2019-ben megmaradó lehetőségekről kérdeztük Király Ágnest, a Top Cafeteria vezetőjét, okleveles adószakértőt.

Miért nem vétózta meg a költségvetést, mi lesz az inflációval, mire jó a cafeteria fogyókúrája

A 2019-es költségvetés biztonságosnak nevezhető, a Cafeteria fokozatos kivezetését messze nem az egyensúly javításának szándéka indokolja, a közszféra dolgozóinak átképzését, a gazdaságba irányítását az élet, a fizetések differenciálódása, a munkaerőpiac helyzete is sürgeti. Interjú Kovács Árpáddal, a Költségvetési Tanács (KT) elnökével.

Minimálbér-emelés, cafeteria-csökkentés és a többi

A cégek 11 százaléka módosította a béremelésben részesített dolgozók munkakörét, és ugyancsak 11 százaléka mérsékelte a dolgozók egyéb juttatásait, például a cafeteriát.

Egyre vonzóbb béren kívüli juttatás a cégautó

Ma már egyre több cég ismeri fel, hogy a cégautó minősége egyre meghatározóbb munkaerő megtartó erő, ami a cafeteria SZÉP-Kártyára lecsupaszítása után még fontosabb...

Cafeteria: csak a SZÉP Kártya maradt – minden, amit tudni érdemes

A parlament által elfogadott jövő évi költségvetésben csak a SZÉP-Kártya maradt meg egyetlen cafeteria elemnek. Összeszedtük a használatához kötődő legfontosabb információkat.

Friss

15 ezer alumínium dobozt gyűjtöttek össze a Hungaroringen

A visszaváltási rendszer fő célja, hogy Magyarországon is minél többen váltsák vissza az italcsomagolásukat

A munkanélküliségi ráta 4,2 százalék júniusban

A munkakeresés átlagos időtartama 10,0 hónap volt, az összes munkanélküli 35 százaléka 3 hónapnál rövidebb ideje, míg 36 százaléka legalább egy éve keresett állást.

NTAK – A Magyar Nagydíj és az Ed Sheeran-koncert mindent vitt

Mogyoródon szállt meg a legtöbb turista, csaknem 2000 vendégéjszakát töltve a három nap során.

 Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Gyenge kezdés után indexveszteséggel fejezték be a csütörtöki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok, London kivételével.

Hírek

Gyengült szerdán a forint

Az eurót délután hat órakor 393,44 forinton jegyezték a reggel hét órai 390,28 forintos állás után.

Kína drámai kamatlábcsökkentéssel pörgetné fel a gazdaságot

AKínai Kommunista Párt Központi Bizottságának közelmúltbeli ülése után komoly szándék mutatkozik, hogy a világ második legnagyobb gazdasága ismét növekedési pályára álljon.

Mi várható a héten? Adatok az államháztartásról és a fogyasztói árakról

Hétfőn teszi közzé a Pénzügyminisztérium (PM) az államháztartás központi alrendszerének június végi helyzetéről a gyorstájékoztatóját.

Tőzsde – Veszteséges zárás az európai tőzsdéken

Az európai kereskedési idő végén a WTI nyersolaj 1,50 százalékkal drágult a nemzetközi kereskedelemben, hordónként 79,99 dollárra, a Brent ára pedig 1,28 százalékkal nőtt, 80,64 dollárra.

Csökkenő forgalom mellett csúcsra emelkedett a BUX a héten

Szijjártó Péter külügyminiszter szerdán Bakuban jelentette be a Shah Deniz gázmező 5 százalékos részesedésének megvásárlását, a tranzakciót a harmadik negyedévben fogják lezárni.

Vegyesen alakult csütörtök reggelre a forint árfolyama

Vegyesen alakult a forint árfolyama csütörtök reggelre az előző esti jegyzéshez képest.

Iránykereséssel, illetve kis pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden a BÉT részvényindexe, a BUX 1073,29 pontos, 1,55 százalékos csökkenéssel 68 385,55 ponton zárt.

Devizapiac – Vegyesen alakult hétfő reggelre a forint árfolyama

A péntek esti jegyzése alapján májust pozitív mérleggel zárta a forint, 0,3 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben, és 2,0 százalékkal erősödött a dollár ellenében.

Gazdaság

Majdnem 70 millió forint bírság a Raiffesen banknak és lízingcégének

A pénzügyi felügyelet kifogásolta, hogy a compliance (szabályozási megfelelési) terület beszámolói nem minden szempontból feleltek meg a jogszabályban elvártaknak.

MNB: 25 bázisponttal csökkentette az alapkamatot a monetáris tanács

A monetáris szigor pozitív reálkamat biztosításával járul hozzá a pénzügyi piaci stabilitás fenntartásához, valamint az inflációs cél fenntartható eléréséhez

A1 besorolással látta el a Moody’s az MBH Jelzálogbank jelzáloglevél-programját

A jelzáloglevelek kibocsátásával szerzett forrásokból az MBH Jelzálogbank refinanszírozási hitelt nyújt partnerbankjainak, ezáltal támogatva a főként a lakosság körében végzett jelzáloghitelezési tevékenységüket.