GKI Gazdaságkutató
Nagyot zuhant a GKI konjunktúraindexe
Augusztusban 4,9 ponttal mínusz 14,3 pontra esett a GKI konjunktúraindexe, és már negyedik hónapja tart az üzleti és fogyasztói várakozások folyamatos romlása - derül ki a GKI Gazdaságkutató által végzett felmérésből.
GKI: a rezsiárak emelkedése felpörgeti a lakásfelújításokat
A rezsicsökkentés szabályainak módosítása ösztönzi a lakosság energiamegtakarítást célzó korszerűsítési terveit - derül ki a GKI és a Masterplast augusztusi, reprezentatív felméréséből.
Júliusban nagyot romlott a turisztikai cégek helyzete
A turizmus minden alágazatára kiterjedő, reprezentatív Turizmus konjunktúraindex (tki) júliusban mínusz 3 ponton állt a mínusz 100 és plusz 100 közötti skálán, ami azt jelenti, hogy az ágazat szereplői immár a stagnálásnál kissé rosszabb helyzetet érzékelnek.
GKI: több mint egyéves mélyponton a konjunktúraindex
A GKI konjunktúraindexe júliusban több mint egyéves mélypontra esett. Idén április óta az üzleti várakozások mintegy 8, a fogyasztóiak több mint 20 ponttal estek, ugyanakkor júliusban a cégek és a lakosság pesszimizmusa hasonló mértékben erősödött.
GKI: romlottak az üzleti és a fogyasztói várakozások
Májusban az előző havinál pesszimistábbak lettek a vállalkozók és a lakosság is: a GKI konjunktúraindexe az áprilisi 8 pontos javulás után májusban 5 ponttal csökkent, ami az áprilisi "hurráoptimizmus" után ugyan visszaesés, de továbbra is derűlátó várakozásnak számít - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Inflációs érzet kontra hivatalos számok – megszólalt a KSH
Számos olyan pszichológiai tényező létezik, ami megmagyarázza, miért magasabb az egyén által érzékelt infláció, mint a hivatalosan mért. A hivatalos statisztika ad pontos képet a teljes gazdaságot átlagosan jellemző árváltozásról, nem a szubjektív, egyénileg érzékelt infláció - mutatott rá Quittner Péter, a Központi Statisztikai Hivatal fogyasztói árak osztályvezetője a GKI-nak arra a kutatására válaszolva, miszerint a lakosság a dupláját érzékeli a hivatalosan kimutatott inflációnak.
GKI: a lakosság 22 százalékos inflációt érzékelt áprilisban
A GKI Gazdaságkutató Zrt. szerint a lakosság 22 százalékos áremelkedést érzékelt, szemben a hivatalos, 9,5 százalékos áprilisi inflációs adattal, ami részben statisztikai okokra, részben azonban a megfigyelési módszertanra vezethető vissza - közölte ezer háztartás körében végzett, reprezentatív felmérése eredményeit a kutatóintézet.
Intrum: javult a háztartások fizetőképessége
Az előző évhez képest javult a magyar lakosság fizetőképessége a tavalyi utolsó negyedévben, ugyanakkor 2021 egészére a stagnálás volt jellemző - közölte az Intrum követeléskezelő.
Újra pozitívban a GKI konjunktúraindexe
A tavaly év végi pesszimizmus után januárban javultak az üzleti és fogyasztói várakozások is. A GKI konjunktúraindexe a tavaly utolsó kéthavi csökkenés után januárban ismét elérte a tavaly novemberi szintjét - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Élénkülőben a lakáspiac – folytatódhat a drágulás
A lakáspiac az élénkülés jeleit mutatja és ennek folytatódása várható a közeljövőben is, a lakáspiaci index értéke két és féléves csúcsára emelkedett. A használt lakások árai a következő 12 hónapban 3-6 százalékkal, az új lakásokéi 7 százalékkal emelkedhetnek - derül ki a GKI és a Masterplast közös kutatásából.
GKI: idén 15 százalékkal nőhetnek a kkv-k költségei
Átlagosan a költségeik 15 százalékos emelkedésére számítanak 2022-ben a kis- és közepes vállalkozások - közölte a GKI Gazdaságkutató Zrt.
Az egymillió minimálbéres országa leszünk?
A jövő évi kiugróan magas, 19,5 százalékos minimálbér-emelés hatására jelentősen nőhet a minimálbéren foglalkoztatottak száma - derül ki a GKI Zrt. munkaerőpiaci elemzéséből.
GKI: kedvezőek a növekedési adatok, de romlottak az egyensúlyi mutatók
Idén várhatóan 6,7 százalékkal nő a magyar gazdaság, aminek köszönhetően megtörténik a kilábalás a járvány okozta válságból, 2022-ben viszont 4,7 százalékra lassulhat a bővülés - közölte friss prognózisa fő számait a GKI Gazdaságkutató.
Pesszimistább az üzleti szféra – negatívban a konjunktúraindex
Decemberben az üzleti szféra nagyon pesszimistán tekintett a magyar gazdaság jövőjére, de a fogyasztók bizakodóbbá váltak - közölte a GKI Gazdaságkutató.
Növelte a magyar GDP-t a követeléskezelés
Több mint 1 százalékkal növelte a magyar GDP-t a követeléskezelési szektor - derül ki az Intrum és a GKI kutatásából.
GKI: nem lankad a lakásfelújítási kedv
Októberben sem csökkent a lakásfelújítási kedv, egyre többen korszerűsítenék az otthonukat - derül ki a GKI Gazdaságkutató Zrt. és a Masterplast felméréséből.
GKI: két év után újra pozitív tartományban a konjunktúraindex
Októberben új lendületet vett és kétéves csúcsára emelkedett a GKI konjunktúraindexe. Az üzleti várakozások 2019 májusában voltak utoljára ilyen kedvezőek, a fogyasztói várakozások pedig háromhónapos romlás után javultak vissza idei júniusi szintjükre.
Öt uniós tagállamban nőtt a szén-dioxid-kibocsátás – itthon csökkent
Az Európai Unió kötelező célként tűzte ki magának a klímasemlegesség 2050-re történő elérését, ám ehhez jelentős mértékben kell csökkenteni az üvegházhatást okozó gázok jelenlegi kibocsátási szintjét - áll a GKI Gazdaságkutató Zrt. elemzésében.
GKI: egyszámjegyű áremelkedés várható a lakáspiacon
A lakossági jövedelmek látványos emelkedése és a családokat célzó állami támogatások erősen ösztönzik a keresleti oldalt, ahol a felpörgő infláció miatt a befektetőkkel is számolni kell. Budapesten a használt lakásoknál 4-5, az újépítésűeknél pedig 7-8 százalékos áremelkedés várható - derül ki a GKI és a Masterplast közös felméréséből.
GKI: a negyedik hullám már az idén lassíthatja a növekedést
Továbbra is 7 százalék körüli gazdasági növekedést vár erre az évre a GKI Gazdaságkutató. Friss prognózisában ugyanakkor megjegyzi, hogy a korábban gondoltnál gyorsabb második negyedévi növekedést a járvány negyedik hulláma ellentételezi.
Friss
A DZT bevezeti az innovatív MI-influenszert az Úticél Németország számára
A DZT weboldalán már 2020-óta egy a mesterséges intelligencia által támogatott chatbot válaszolja meg az ügyfelek kérdéseit a nap minden órájában.
Mozi a bécsi Mozart-házban
Az eseménysorozat a Mozart-ház és a bécsi Lengyel Intézet szervezésében valósul meg.
A bitcoin történelmi csúcson, 94 ezer dollár fölött
A bitcoin jegyzése az év eleje óta több mint a kétszeresére emelkedett.
Fokozódhat a kereslet a lakáspiacon jövőre
A rövid távra kiadott lakások koncentráltan Budapesten az V., VI., VII., és a VIII. kerületében jelennek meg nagyobb számban, itt a lakásállomány 10 százalékát is elérhetik.
Hírek
Vegyesen alakult szerda reggelre a forint árfolyama
Az év eleje óta a forint gyengült mindhárom devizával szemben, 6,5 százalékkal az euró, 11,0 százalékkal a dollár és 5,7 százalékkal a svájci frank ellenében.
Gyengült a forint árfolyama
Az euró 1,0714 dollárt ért hétfő reggel a péntek esti 1,0694 dollár után.
BÉT – Mínuszban zárt a BUX
A BUMIX 6793,64 ponton zárt pénteken, ez 59,36 pontos, 0,87 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
Gyengült pénteken a forint
Gyengült pénteken a forint a kora reggeli jegyzéséhez képest a főbb devizákkal szemben.
Devizapiac – Vegyesen mozgott a forint kedd reggel
Az euró jegyzése hét órakor 408,10 forintra gyengült az előző esti 408,27 forintról
Az Operában a “IV. Murat” operaelőadást adják elő a 2024-es Török-Magyar Kulturális Év részeként
Az opera török nyelven, magyar és angol felirattal kerül bemutatásra, így a szélesebb közönség is hozzáférhet ehhez a kulturális mesterműhöz.
Vegyesen alakult a forint árfolyama szerda reggel
Az euró jegyzése a kedd kora esti 1,0810 dollárról 1,0814 dollárra változott.
Jöhet Hollywood! – Új filmstúdiók várják a bécsi filmipar felvirágzását
Az üzemeltetők 2025-re változatos osztrák, nemzetközi és akár hollywoodi játékfilmekre, sorozatok gazdag kínálatára számítanak.
Gazdaság
A hitel nem ajándék – kampány a karácsonyi időszakra kvízjátékokkal
Az év végi időszakban sokan igényelnek rövid lejáratú, kisebb összegű hiteleket is a karácsonyi kiadások fedezésére.
Már több mint 2000 milliárd forintnyi vagyont tartanak külföldi bankbetétekben a magyarok
A pénzügyi vagyon kétharmada ugyanis a legvagyonosabb 10 százalék kezében van az MNB korábbi felmérései szerint.
Az MFB kiemelt jelentőségű pénzügyi művelete
A klubhitelek lényege, hogy a hitelfelvevő nem egyetlen pénzintézettől, hanem több banktól, azaz az általuk alkotott csoporttól jut forráshoz, amelyet a részt vevő bankok azonos feltételekkel és futamidőre biztosítanak.