Kezdőlap Címkék Japán

japán

Fukusima miatt Kína leállítja a japán élelmiszerimportot

A több mint 10 éve megrongálódott fukusimai atomerőmű szennyvize körüli vita most gazdasági következményekkel jár, Kína ugyanis betiltja a Japánból származó élelmiszereket. Ám egyelőre nem világos, hogy sugárzástól való félelemről vagy egy mélyebb politikai konfliktusról van-e szó.

Japán júniusban újraindítja a turizmust

Megnyitja határait Japán a külföldi turisták előtt, most érnek véget a két évvel ezelőtt, a járvány miatt bevezetett szigorú utazási korlátozások.

A világban csúcsra tör az infláció, de Japánban úgy sem emelkedik, hogy a központi bank szeretné

Miközben a világ az elmúlt évtizedek legsúlyosabb inflációjával küzd, még mindig van egy ország, ahol az árak nem emelkednek olyan gyorsan, ahogy a központi bank szeretné, és a kamatlábak nulla körül ragadtak.

Japán embert küldene a Holdra

Japán űrhajósokat akar küldeni a Holdra a 2020-as évek második felében - jelentették be a japán űrkutatási hivatal (Jaxa) keddi tanácskozásán, amelyen jelen volt Kisida Fumio kormányfő és Kobajasi Takajuki tudományos és technológiai miniszter is.

37 év után ért partot egy palackposta – hatezer kilométerre a feladóktól

Japán középiskolások dobták az óceánba 37 éve azt a vizespalackot, amely most hatezer kilométerrel távolabb, Hawaiin sodródott partra júniusban.

Új szigettel bővült Japán

Egy víz alatti vulkán kitörése után új sziget bukkant elő a csendes-óceáni Ivoto-sziget közelében. Tokiótól nagyjából 1200 kilométerre délre bővült az ország új szigettel.

Fukusima. Hibrid vaddisznók uralják az atomkatasztrófa környékét

A fukusimai atomerőmű katasztrófájának körzetében lévő elhagyott településeken a vaddisznók vették át az uralmat. Egy genetikai kutatás szerint a vaddisznók a környékbeli gazdaságokból elszabadult házisertésekkel keveredtek.

Japán. A cégek többsége nem akar olimpiát

A japán vállalatok több mint 60 százaléka a legszívesebben törölné vagy elhalasztaná a tokiói olimpiát a koronavírus-járvány miatt - derült ki egy június elején készült, ám most publikált felmérésből.

Japán. Elismerték bűnösségüket a volt Nissan-vezér szöktetői

Bűnösnek vallotta magát Tokióban két amerikai - apa és a fia -, akiket azzal vádolnak, hogy törvényt szegve segédkeztek Carlos Ghosn, a Nissan-Renault-Mitsubishi autóipari szövetség egykori vezérigazgatójának megszöktetésében - jelentették hírügynökségek.

Japán. Öngyilkos lett az olimpiai bizottság egyik vezetője

Metrószerelvény elé vetette magát, és meghalt a japán olimpiai bizottság egyik vezető tisztségviselője Tokióban - jelentette a Nippon kereskedelemi televízió.

Karoshi – avagy a japán közalkalmazott a halálba dolgozza magát

A magángazdaságban már felismerték, hogy az agyonhajszoltság csökkenti a teljesítményt. Az állami szektorban (is) gyakoriak az öngyilkosságok és a túlhajszoltság miatti halálesetek, a "karoshi"-k. A pandémia tovább rontott a helyzeten. Az új kormány reformokat ígér.

Ázsia az első helyen. A világ legnagyobb szabadkereskedelmi övezete, az RCEP

Mialatt nyugaton minden a Covid-válságról szólt, addig Ázsiában gazdaságtörténetet írtak. 15 ország szabadkereskedelmi övezet létrehozásáról szóló szerződést írt alá: az RCEP tagországai a világkereskedelem harmadát bonyolítják le. Mit, milyen változást hoz a világnak az új ázsiai gazdasági szövetség?

NOB-elnök: lesz nyáron olimpia Tokióban

Thomas Bach, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnöke biztos benne, hogy a terveknek megfelelően megrendezik nyáron a tokiói olimpiát.

Még mindig japánoké a legtöbb amerikai állampapír

Novemberben már a tizennyolcadik egymást követő hónapban volt japán tulajdonban a legtöbb amerikai állampapír.

Nem vaskarika – Fából építenek műholdat Japánban

Az űrszemét csökkentése céljából a világ első fából készült műholdját akarják elkészíteni Japánban a Kiotói Egyetem tudósai egy helyi céggel karöltve. A különleges űreszközt 2023-ban indítják útjára a tervek szerint.

Sertéspestis. Japán újra fogad magyar disznóhúst

Magyarország az első olyan afrikai sertéspestissel érintett ország a világon, amellyel Japán megállapodott a regionalizáció kérdésében - közölte az Agrárminisztérium.

Tokió 2020 – Kiderült, mennyibe kerül a halasztás

Mintegy 22 százalékkal 15,4 milliárd dollárra (4566 milliárd forint) emelkedett az idei évről jövőre halasztott tokiói nyári olimpia rendezési költsége - jelentette be a szervezőbizottság.

Ítéletidő Japánban – autók százai rekedtek a hóban, tízezrek áram nélkül

Legkevesebb tízezer háztartásban nincs áram Japánban: a Honsú sziget északi részén fekvő Niigata, valamint a déli részen lévő Hjógo prefektúrákban harmadik napja folyamatosan esik a hó - számolt be az NHK tévécsatorna.

Japán kormány: “Go to travel, go to eat” – a lakosság tiltakozik

Japán marketingkampánnyal élénkíti a belföldi turizmust. Jó a gazdaságnak, de irritálja a lakosságot. 

“Érző robotok” hódítanak japán szíveket

Az ipar számára régóta készülnek a legkülönfélébb feladatokra bevetett robotok. Miért nem ne állhatnának az emberi lélek szolgálatában is? Japán vállalkozó sokat érő ötlet.

Friss

Sportfogadásban lett sikeres a profi labdarúgó, saját platformot hozott létre

A Futball Pápa kriptója: indul a BetHustlers. 17 évig volt profi labdarúgó Csépányi Gábor, aki ma már a sportfogadás területén működik sikeresen. Saját fejlesztésű platformjaimmár milliárdot képviselő üzlet, amellyel most nemzetközi vizeken is bizonyít.

Újabb támogatások segítik az állattenyésztőket

Összesen 22 milliárd forint keretösszeggel két, teljesen új intézkedéssel támogatja a hazai állattenyésztés fenntarthatóságát az Agrárminisztérium. Megjelent ugyanis az antimikrobiális rezisztencia elleni küzdelem kompenzációs kifizetésére és a húshasznú szarvasmarha állatjóléti támogatására kiírt vidékfejlesztési pályázati felhívás a 2027-ig tartó KAP Stratégia Terv keretei között. A támogatási kérelmek benyújtására 2024. június 3-tól 2024. július 3-ig tartó időszakban lesz lehetőség.

Nyereséges zárás az európai tőzsdéken

Nagy, egy-másfél százalékos indexnyereséggel fejezték be a pénteki kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Ágh Péter: a béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez

A béke tudja megteremteni az alapot a gazdasági fellendüléshez - mondta az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) állami beruházások társadalmi koordinációjáért felelős államtitkára pénteken a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Füzéren tartott útátadón.

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.