Kezdőlap Címkék Kutatás-fejlesztés

kutatás-fejlesztés

Magyar állami támogatással repül tovább a Rolls-Royce

1,7 milliárd forint összegű állami támogatást kapott a Rolls-Royce annak érdekében, hogy a vállalat tovább folytathassa kutatási és fejlesztési programjait, illetve hogy mérnöki megoldásaival forradalmasítsa a teljesen elektromos és hibrid-elektromos légiközlekedést. A Nemzeti Befektetési Ügynökség, valamint a Külgazdasági és Külügyminisztérium által biztosított pályázati támogatásnak köszönhetően további 20 új munkahely nyílik mérnökök számára a vállalat budapesti telephelyén, ahol a fenntartható repülés jövőjét formáló technológiai megoldásokon dolgoznak.

Javított Magyarország az európai innovációs ranglistán

Magyarország idén még közelebb került az EU-átlaghoz a kutatás-fejlesztés és innováció területén: az Európai Bizottság friss jelentése szerint egy helyezést előre lépve Magyarország az innovációs rangsor 21. helyén áll, ezzel a "feltörekvő innovátorok" közül a legjobb eredményt érte el.

Károlyi László: a Legrand szentesi fejlesztői a világ élvonalába jutottak

A 30 éves Legrand magyarországi K+F tevékenységének sikere a magyarországi tudás erejét is mutatja.

Megalakult a Blockchain Koalíció

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Nemzeti Adatgazdasági Tudásközpont kezdeményezésére megalakult a Blockchain Koalíció. Az alakuló ülésen az elnöki feladatok ellátásával Vágujhelyi Ferencet, a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács elnökét bízták meg.

Megalakult a Nemzeti Egészségügyi Kutatási Ügynökség

Az egészségügyi ágazat tudományos tevékenységeinek összehangolására és a kutatások gyakorlati koordinálásának támogatására megalakult a Nemzeti Egészségügyi Kutatási Ügynökség (NEKÜ). Élére Tarnai Juditot nevezte ki Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere.

Tématerületi kiválósági program – idén 75 milliárd pályázható

Idén a Tématerületi kiválósági programban (Tkp) a kormány 75 milliárd forinttal támogatja a felsőoktatási intézmények legfontosabb társadalmi és gazdasági kihívásokra válaszokat adó, kiemelt kutatási tématerületeit.

Innováció – uniós rangsor. Tartotta a pozícióját Magyarország

Hazánk megőrizte huszonkettedik helyét, de a tavalyi 73-as értékről 76-ra javította összesített mutatóját az évente megjelenő European Innovation Scoreboard (EIS) rangsorán - közölte az Innovációs és Technológiai Minisztérium.

Kooperatív Doktori Program: 5 milliárd forint támogatás fiatal kutatóknak

A most véget érő tanévben elsőként meghirdetett Kooperatív Doktori Program 4,9 milliárd forintos keretösszeggel folytatódik tovább. Júliustól lehet pályázni a havi 400 ezer forintos ösztöndíjra - jelentette be Schanda Tamás, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára.

Beruházás – állami támogatással. K+F-ben erősít a Continental

Bővíti kutatás-fejlesztési központjainak kapacitását a Continental Automotive Hungary Kft. A 4,2 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 1 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást biztosít - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter.

Kétszáz új munkahely Budapesten – az Ericsson bővíti központját

Az Ericsson 3 milliárd forintból bővíti budapesti kutatás-fejlesztési (k+f) központját, ezzel 200 új munkahelyet teremt. A kormány 600 millió forint vissza nem térítendő támogatást...

Újraindul a kutatók bértámogatása

Ismét bértámogatásban részesülhetnek a kutatási, fejlesztési és innovációs (KFI) szektor magasan képzett szakemberei a járványhelyzet miatt, három hónapos időtartamban - jelentette be Bodó Sándor.

Kutatás-fejlesztés. Magyarország a 22. helyen áll az EU-ban

Magyarországon a kutatás-fejlesztési (k+f) ráfordítások folyó áron számított összege 2019-ben elérte a 702 milliárd forintot, amellyel hazánk a 22. helyet foglalta el az európai innovációs rangsorban - közölte a Központi Statisztikai Hivatal.

Kutatás-fejlesztés. Magyar-török pályázat indult

Kétoldalú tudományos és technológiai megállapodás keretében ösztönzi a kutatás-fejlesztési együttműködéseket a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH) és török partnere, a Török Tudományos és Technológiai Kutatási Tanács (TÜBITAK) közös pályázata.

A Huawei Budapesten is kutat

A Huawei új kutatás-fejlesztési (k+f) központot hoz létre Budapesten, Magyarország és Kína együttműködése minden eddiginél jobb - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a vállalat jubileumi rendezvényén.

Magyar esély – A Legrand-vezér regionális globalitást jósol

Magyarország ma már a legversenyképesebb országok közé tartozik, a Covid–19-járvány hatására átalakulóban lévő globális munkamegosztásban komoly pozíciókat szerezhet - fejtette ki Károlyi László, a Legrand Zrt. vezérigazgatója.

Debrecenben nyitott új központot a 4iG

Debrecenben nyitotta meg legújabb régiós központját a 4iG, amely az észak-magyarországi gazdasági övezetben működő partnereinek kíván közvetlenebb és testre szabottabb szolgáltatásokat nyújtani.

Palkovics: a kkv-knak technológiai váltásra van szükségük

A kormány célja, hogy a nagyvállalatokhoz hasonlóan a magyar tulajdonú kis- és középvállalatokat is a high-tech, illetve csúcstechnológia jellemezze - jelentette ki az innovációs és technológiai miniszter.

Palkovics: 53 milliárd forrás az innovációs lánc szereplőinek

A kutatás-fejlesztési és innovációs stratégia részeként több mint 53 milliárd forint összegű pályázati lehetőség nyílt meg a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 145 milliárdos keretösszegéből - közölte az innovációs és technológiai miniszter.

Állami bértámogatások – az igénylés részletei

A vállalkozások április 15-től pályázhatnak a kutatás-fejlesztési bértámogatásra, április 16-tól pedig az általános munkahelyvédelmi bértámogatásra - mondta el Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

Kutatás-fejlesztés – 90 milliárd támogatás magyar pályázóknak

Eddig mintegy 90 milliárd forint érkezett magyar vállalatokhoz, egyetemekhez és kutatóintézetekhez az Európai Unió Horizont 2020 elnevezésű programján keresztül.

Friss

Az Otthonfelújítási program felhívását szakmai egyeztetés előzi meg

Júniustól indul az Otthonfelújítási program, amellyel a kormány a családokat és a magyar gazdaság növekedését is támogatja, a programban június 3-tól az MFB Pontokon keresztül lehet részt venni.

Megkezdte működését Bécs első zöldhidrogén-üzeme

Az emelkedőkkel és gyakori megállókkal tarkított vonalon jövő évtől tíz portugál gyártmányú, akadálymentes CaetanoBus szállítja majd az utasokat. 

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

2030-ig megkétszereződik a geotermikus energia hazai felhasználása

Március elején nyílt meg a Svájci Alap forrásaiból finanszírozott 5,3 milliárd forintos felhívás egyebek mellett meglévő termálkutak korszerűsítésének vagy állami tulajdonban levő szénhidrogén-kutak termálkúttá alakításának támogatására

Hírek

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.

Az Amerikából érkezett kedvező makrogazdasági adat hatására csúcson a BUX

BUX 1027,91 pontos, 1,56 százalékos emelkedéssel, 66 839,15 ponton, történelmi csúcson zárt szerdán.

Gazdaság

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.

Tovább nőtt a befektetési alapokban kezelt vagyon márciusban

A részvényalapokhoz 9,2 milliárdnyi tőke áramlott. Az árfolyammozgások tovább segítettek, így 4,8 százalékos növekedés történt a kategória vagyonában az elmúlt hónapban.

Begyújtották a rakétát a nyugdíjpénztárak

A magán-nyugdíjpénztári alapok hasonlóan teljesítettek, mint az önkéntes pénztári portfóliók. A legkockázatosabb növekedési alapok árfolyama emelkedett a legnagyobb mértékben 2,7-5,1 százalék között.