Hirdetés
Kezdőlap Gazdaság Döntött a kormány: még két évig marad a babaváró hitel és a...
No menu items!

Döntött a kormány: még két évig marad a babaváró hitel és a falusi csok

Több családtámogatási kedvezményt is meghosszabbított szerda esti rendeletében a kormány. A legfontosabb változás az, hogy a babaváró hitel, a falusi CSOK, valamint az új építésű lakásoknál igénybe vehető maximum 5 milliós áfavisszaigénylés most lejáró határideje 2024. december 31-ig meghosszabbodik – írja a Bank360.hu. 

A kormány új rendeletében a családtámogatási szabályokat több ponton is módosította. A változtatások összhangban vannak a korábbi kormányzati közlésekkel. A három legfontosabb változás a következő:

  1. Az új lakások építésénél és vásárlásánál az áfavisszaigénylési kedvezmény lejárt volna 2022. december 31-én. Ezt a rendelet két évvel, 2024. december 31-ig meghosszabbítja változatlan feltételekkel. Azaz a jogosult családok maximum 5 millió forintig visszaigényelhetik az építési vagy vásárlási költségeik áfáját.
  2. A használt lakás vásárlásához, bővítéséhez igényelhető családi otthonteremtési kedvezmény (csok) szabályait is megváltoztatta az új rendelet. Ezek közül a legfontosabb az a CSOK-nál kedvezőbb feltételekkel igényelhető falusi CSOK nem jár le 2022.december 31-én, hanem az igényelhetősége további két évvel, 2024. december 31-ig meghosszabbodik.
  3. A babaváró támogatásnál is egyetlen dátum a változtatás. Ez alapján a babaváró hitel és a babaváró támogatás igénybevételéről szóló szerződés 2024. december 31-éig köthető meg. A határidő tehát két évvel meghosszabbodik, de a támogatás egyéb feltételei nem változnak.

A babaváró hitel összege tehát továbbra is 10 millió forint, amit szabadon lehet felhasználni. Az igénylő családok számára egy gyermek megszületése esetén kamatmentessé válik a hitel, három gyermek esetén pedig a 10 millió forint támogatássá válik – ismerteti a továbbra is élő feltételeket a Bank360.hu.

A nagycsaládosok autóvásárlási támogatása lejár, de kaptak egy új határidőt

A nagycsaládosok gépkocsivásárlási támogatásának szabályai csak egy ponton változtak, az igénylési határidő azonban nem módosult, arra továbbra is csak 2022. december 31-ig van lehetőség, tehát már csak néhány napig. Egy engedményt azonban adott a kormány.

A megfelelő befogadóképességű személygépkocsi a szerzési támogatásra való jogosultságot megállapító határozat véglegessé válását követően szerezhető meg. Az eredeti rendelet szerint ha az adásvételi szerződés vagy a pénzügyi lízingszerződés a határozat véglegessé válásától számított hat hónapon belül nem jön létre, a szerzési támogatás nem folyósítható. Ezt a határidőt tolta most ki az új rendelet egy évre. A támogatás mértéke 2,5 millió forint, de legfeljebb a megszerzés időpontjában érvényes bruttó vételár 50 százaléka.

Lezárul az otthonfelújítási támogatás

A gyermeket nevelők otthonfelújítási támogatásáról nem szólt a szerda esti kormányrendelet. Mivel ennek igénylési határideje is lejár a jelenlegi szabályok szerint 2022. december 31-én, szinte biztosra vehető, hogy a kormány ezt a támogatási formát nem hosszabbítja meg. Speciális esetekben, szűk körben egy, a napokban megjelent jogszabály ugyan adott haladékot az igénylésre 2023. március 31-ig, de ezeken kívül a mostani jogi helyzet szerint ez a támogatás az év végével megszűnik.

Hirdetés
0Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

Egyhangúlag döntött az alapkamat tartásáról a MNB Monetáris Tanácsa januárban

A lépés nem jelent változást a jegybanki kamatkondíciókban, a bankrendszeri likviditás jegybanki eszközökben történő lekötésére fizetett sterilizációs átlagkamat változatlan marad.

Covid-19 után hét évvel      –    Vissza az irodába?

A home office népszerűsége tehát évek óta töretlen a dolgozók körében, de a szervezetek egyre kevésbé lelkesek miatta. Mind több vállalat szigorít, csökkenti az otthoni munkavégzés lehetőségét, miközben a hibrid modell népszerűsége növekszik.

Márciustól új vezérigazgató irányítja a Magyar Suzuki Zrt.-t

Maszato Atszumi 5 éve vette át a társaság irányítását, az autóipar azóta átalakult, a cég azonban változatlanul meghatározó gazdasági szereplő Magyarországon, esztergomi üzemük a vállalatcsoporton belül is fontos szerepet tölt be.

Semmelweis: virtuális főzőkurzus az egészségesebb táplálkozásért

A Semmelweis Egyetem kutatói a 2000 és 2025 között megjelent nemzetközi klinikai és életmódvizsgálatok eredményeit elemezték annak feltárására, hogy a digitális egészségügyi megoldások képesek-e áthidalni ezeket az akadályokat. 
Hirdetés

Hírek

Egyhangúlag döntött az alapkamat tartásáról a MNB Monetáris Tanácsa januárban

A lépés nem jelent változást a jegybanki kamatkondíciókban, a bankrendszeri likviditás jegybanki eszközökben történő lekötésére fizetett sterilizációs átlagkamat változatlan marad.

Márciustól új vezérigazgató irányítja a Magyar Suzuki Zrt.-t

Maszato Atszumi 5 éve vette át a társaság irányítását, az autóipar azóta átalakult, a cég azonban változatlanul meghatározó gazdasági szereplő Magyarországon, esztergomi üzemük a vállalatcsoporton belül is fontos szerepet tölt be.

Célzott nemzeti támogatás érkezik a tejpiaci válság miatt nehéz helyzetben lévő termelőknek

A kormány továbbra is kiemelt figyelmet fordít a hazai tejtermelő ágazat stabilitásának megőrzésére és a gazdálkodók likviditásának biztosítására.

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

AI-káosz: már senki sem tudja, melyik eszközt mire használja

Véget ért az AI-„ingyen ebéd”: reklámokat kap a ChatGPT

Többéves rekordokat döntött a felnőttképzés iránti kereslet

Többéves rekordokat döntött a felnőttképzés iránti kereslet - de hová vezet mindez?

Vége a megmaradt bolti ruhák, cipők megsemmisítének az EU-ban

Újabb lépést tesz a körforgásos gazdaság felé az Európai Unió: a European Commission 2026. február 9-én elfogadta azokat a jogszabályokat, amelyek megtiltják az el nem adott ruházati cikkek, kiegészítők és lábbelik megsemmisítését.

Designer-adományból nyílik pop-up bolt Bécsben

A gyűjteményben olyan ikonikus márkák darabjai is szerepelnek, mint Jil Sander, Versace, Chanel, Yves Saint Laurent és Helmut Lang. Számos darab új vagy sosem hordott, néhány közülük ritka gyűjtői különlegesség.
Hirdetés

Gazdaság

Több mint 2 millió magyar Revolut felhasználó élete változhat meg

A Revolut Banknak már működik magyarországi fióktelepe, ám a magyar ügyfelek még nem ez alá tartoznak, így a következő lépés az lesz, ha őket ide migrálják át. Hogy ez mikor történik meg, arra nézve nincsenek pontos információk, ám a dolgok gyorsan változhatnak.

Emelkedéssel indították a hetet az európai részvénypiacok

A nyersolajat az amerikai-iráni tárgyalásokkal kapcsolatos feszültség csökkenésével szembeni várakozások nyomták lejjebb.

Szoftverapokalipszis a tőzsdén: az MI-pánik a vagyonkezelőkig ér

Az elmúlt napok egyik leglátványosabb piaci mozgását nem kamatemelés, nem geopolitikai konfliktus, hanem egy mesterségesintelligencia-fejlesztés indította el. Egy új MI-eszköz megjelenése elég volt ahhoz,...

Rekordadósság a leggazdagabb országokban: új kockázat a globális növekedésre

Évtizedeken át elsősorban a szegényebb és alacsonyabb jövedelmű országokat sújtotta a túlzott államadósság problémája, mára azonban a globális gazdasági stabilitást fenyegető kockázat egyre inkább...