Hirdetés
Kezdőlap Világgazdaság Megmérgezte a kutat a kínai és az orosz dezinformáció
No menu items!

Megmérgezte a kutat a kínai és az orosz dezinformáció

Vlagyimir Putyin és Hszi Csin-ping 2017-ben. Fotó: Wikimedia Commons

A Nyugat lassan reagál arra, hogy Kína dollármilliárdokat költ világszerte a dezinformációk terjesztésére. Beleértve olyan üzeneteket is, amelyek teljes mértékben az orosz állásponthoz igazodnak az ukrajnai háborúval kapcsolatban – állítja egy amerikai különmegbízott.

A kutat megmérgezte a kínai és az orosz dezinformáció, és ez káros” – mondta James Rubin, aki annak a Global Engagement Centernek a koordinátora, amely az amerikai külügyminisztérium által a külföldi propaganda és dezinformáció “leleplezésére és ellensúlyozására” létrehozott szerve.

Hat héttel ezelőtt, amikor munkáját megkezdte, Rubin elmondta, hogy célja nem csupán az Ukrajnával kapcsolatos orosz-kínai dezinformáció passzív cáfolata, hanem aktív támadásba is akar lendülni, arra ösztönözve az országokat, hogy ne adjanak menedéket azoknak, akikről kiderült, hogy dezinformációt terjesztenek.

Azt állította, hogy Oroszország és Kína dollármilliárdokat költ az információk manipulálására. Mint mondta, Peking globálisan tevékenykedik, és többet költ, mint Moszkva.

“Mi mint nemzet és a Nyugat lassan reagálunk, márpedig nagyon-nagyon nagy kihívással állunk szemben. A kommunikációs térben Kína és Oroszország között szinte teljes az összehang”

– mondta újságíróknak e heti európai körútja során a Guardian beszámolója szerint.

Állítása szerint Kína folyamatosan “ismételgeti és terjeszti Oroszország érveit a háborúról, illeteve, hogy azt a NATO kezdte“.

Rubin elmondta: “Ha le akarjuk küzdeni a dezinformációs fenyegetést, amely valós és rosszabb, mint valaha is gondoltam, akkor szövetséges egységre, szövetséges munkamegosztásra lesz szükségünk.

Megismételve az amerikai kormányzat figyelmeztetését, miszerint a Kína és Oroszország közötti együttműködés elérheti a következő szintet – vagyis fegyverek szállítását Moszkvának – Rubin azt mondta, reméli, hogy az emberek nem követik el ugyanazt a hibát Kínával kapcsolatban, mint korábban Oroszországgal kapcsolatban.

Rubin csalódottságának is hangot adott, mondván “a globális dél egyes országai még azt sem tudják elismerni, hogy invázióról van szó, nemhogy eldöntsék, melyik oldalon állnak“.

Azt mondta: “Néhány afrikai és ázsiai ország számára az ukrajnai egy távoli háború. Úgy gondolják, hogy nem kapnak elég figyelmet a Nyugattól. Ez arra készteti néhányukat, hogy a kínai szemüvegen keresztül tekintsenek erre a háborúra.

Hirdetés
Kövesse AzÜzletet a facebookon is!Tetszik

Friss

A versenyképesség egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

A magyar gazdaság versenyképességének egyik kulcsa az energiahatékonyság növelése

Az egyik futárcéggel erősít a másik

Az előző év azonos időszakához képest az elmúlt 1 évben a SAMEDAY 115 százalékos növekedést tapasztalt a határokon átnyúló szállítási szolgáltatásokat igénybe vevő online boltok számában.

Eljött amire a divatérzékenyek vártak Pesten

A budapesti nyitás jelentős mérföldkő a Primark globális terjeszkedési terveiben.

A bruttó átlagkereset 605 400 forint volt

A nettó átlagkereset kedvezmények nélkül 402 600, a kedvezményeket figyelembe véve 417 100 forintot ért el, 14,0, illetve 13,8 százalékkal volt magasabb, mint 2023. februárban.
Hirdetés

Hírek

Heti várható – Kamatdöntő ülést tart a jegybank, munkaerőpiaci adatok

Januárban a teljes munkaidőben alkalmazásban állók bruttó átlagkeresete 605 100 forint, a kedvezmények figyelembevételével számolt nettó átlagkereset 416 600 forint volt.

Indexemelkedéssel zártak csütörtökön az európai tőzsdék

Az európai gyűjtőindexek az év eleje óta több mint négy százalékkal emelkedtek, az euróövezeti kilenc százalékkal.

Gyengült csütörtökön a forint

Gyengült csütörtökön a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon

Pluszban kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék

Erősödéssel indítottak a vezető nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

Pozitív korrekcióval indulhat a kereskedés a tőzsdén

Kedden az OTP-részvények ára 670 forinttal, 3,79 százalékkal 17 030 forintra esett, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki.

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására esett a BUX

A kedvezőtlen nemzetközi befektetői hangulat hatására, magas forgalom mellett, elsősorban az OTP, valamint a Richter és a Mol gyengülése miatt esett a BUX-index.

BÉT – Enyhe emelkedés várható a nyitásban

A BUX pénteken 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt.

BÉT – Új történelmi csúcson zárt a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 84 pontos, 0,12 százalékos emelkedéssel, 67 289,07 ponton, új történelmi csúcson zárt pénteken.
Hirdetés

Gazdaság

Szeptembertől kötelező átutalási korlát lesz a bankszámlákra, az OTP már májusban bevezeti

Az internet- és mobilbankból indított utalásoknak május 8-tól kezdve 1 millió forint lesz a napi limitjük.

A Gránit Bank, az MBH és az OTP konzorciuma működtetheti az MFB Pont Plusz lakossági hálózatot

A közvetítői hálózatról szóló közbeszerzési eljárást a Magyar Fejlesztési Bank (MFB) jelentette meg, a szerződést még ebben a hónapban megköthetik.

Felmérik a magyarországi kriptopiaci szereplőket

A MiCA és az FTR révén Európa-szerte felügyelt, szabályozott keretek között működő nemzeti kriptopiacok alakulhatnak ki.

Az emberek már kevésbé félnek a kriptovalutától, pedig van miért

Egyes elemzők a bitcoin közelmúltbeli 70 000 dollár feletti emelkedését annak jeleként értékelik, hogy a befektetők nem foglalkoznak a hivatalos figyelmeztetésekkel.